Były dyrektor Wojewódzkiego Podkarpackiego Szpitala Psychiatrycznym im. prof. Eugeniusza Brzezickiego w Żurawicy Mariusz Kwaśny zostanie nowym prezesem Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Przemyślu. Jego kandydaturę musi jeszcze „klepnąć” Rada Nadzorcza spółki, ale wydaje się to formalnością.
Do konkursu na prezesa tej miejskiej spółki, ogłoszonego przez radę nadzorczą, przystąpiło aż 12 osób. 21 czerwca br. doszło do oceny formalnej kandydatur. Pozostało 7 osób. Na ostatnią prostą natomiast wystartowały 3 osoby. Komisja konkursowa powołana do rozstrzygnięcia konkursu 25 czerwca br. zakończyła pracę. W ich wyniku wyłoniony został kandydat na to stanowisko – Mariusz Kwaśny. W piątek, 28 czerwca br., odbędzie się posiedzenie Rady Nadzorczej spółki, w której kompetencjach jest powołanie prezesa.
Mariusz Kwaśny jest z urodzenia przemyślaninem, obecnie mieszka w Tychach. Jest absolwentem Wydziału Zarządzania Akademii Ekonomicznej w Katowicach, magistrem zarządzania przedsiębiorstwem. Ukończył również studia podyplomowe z zakresu audytu wewnętrznego i kontroli zarządczej w jednostkach sektora finansów publicznych oraz studia podyplomowe z zakresu zarządzania ochroną zdrowia. W 2010 r. zdał egzamin na członka rad nadzorczych. Pełnił funkcje kierownicze w sektorze prywatnym i publicznym. Do 2016 r. był dyrektorem Wojewódzkiego Podkarpackiego Szpitala Psychiatrycznego w Żurawicy. W lutym tegoż roku został zwolniony z tej funkcji przez marszałka województwa podkarpackiego Władysława Ortyla. Było to pokłosiem konfliktu, który wybuchł w tej placówce. Chodziło m.in. o: wzajemne oszczerstwa, podważanie kompetencji, brak elementarnych zasad komunikacji międzyludzkiej. Spór doprowadził do złożenia wypowiedzeń z pracy przez czterech lekarzy i wspomnianego zwolnienia M. Kwaśnego przez W. Ortyla.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Słodko... brzmi bardzo zachęcająco, szczególnie te oszczerstwa i zwolnienia w Żurawicy. Może z rok się utrzyma.
ponoć czub nad czuby - ciekawe z czyjej "stajni", pachnie PO
Człowiek PiS-u ? No pięknie co Bakun żegna Panów z PO z koalicji? Aha Prezydencie taki niby jesteś przebiegły lepiej dowiedz sie dlaczego Ortyl go wyrzucił szczena Ci opadnie. Ale cóż jaki Prezydent taki ... Prezes ...
Wzajemne podgryzanie, konflikty, oszczerstwa i kandydat na Prezesa Wg Kukiz 15. No cóż jaki pan, taki kram. Jakbędzie wg klasyka, posmotrim uwidim. Tyle w temacie.
PiS go usunął przecież, słuch niesie, że on z PO bardziej...
A ludzie po Politechnikach z dyplomami inżyniera inżynierii środowiska niestety muszą odejść z kwitkiem...Takiemu to nie patrzą na kwalifikacje czy ma pojęcie o wodociągach i kanalizacji. Innym zaraz mówią, że brak kwalifikacji lub coś tam. Tacy tylko zmieniają stołki. Jednego roku dyrektor szpitala, następnie jakaś ciepła psadka np w Rzeszowie w państwowej spółce. Jednego roku prezynencik miasta, innego roku coś fajnego gdzie indziej. Jednym słowiem kpina i tyle!!! Ludzie to miasto i ten region to po prostu województwo lwowskie. Każda robota oficjalnie według procedur, ale ...wszędzie są ludzie n iezaleznie od władzy i opcji jaka rządzi. Każdy kogoś zna. szkoda tylko, iż ludzie znający tematy, będący specjalistami muszą nieraz pracować poniżej swoich kwalifikacji. Jednym słowem to miasto napawa obrzydzeniem.
no i obecnie mieszka w Tychcach i będzie dojeżdżał za 3 tysiace zł???szkoda ludzi z tego regionu, którzy musieli się wyprowadzić za chlebem dokąd indziej. A wielu z nich wcale nie miało gorszych kwalifikacji.
Obywatel44 jego piprzednicy mieli po 14 lub 15 tyś
W końcu ktoś bez powołania z zewnątrz.Brawo Panie Bakun tak trzymać.Ja słyszałem, że obecna dyrektor Żurawicy to koleżanka pani minister Anny R-Sz więc wiadomo dlaczego gość poleciał ze szpitala
Do OloCzłowieku tylu wykształconych ludzi z Przemyśla zmuszonych jest wyjeżdżać za tzw. chlebem a tu facet z Tych znajduje zatrudnienie .Tym co wybierali chyba oczy bielmem zaszły. Władzo Przemyśla dokąd zmierzasz? Szok i niedowierzanie.
faktycznie, nawet Choma i Kuchciński wyjechali za chlebem...
Tak, choć nie znasz dobrze naszej historii ale i Przemyśl i Rzeszów znajdowały się przed II wojną światową w województwie lwowskim , również należeliśmy do lwowskiej archidiecezji obrządku łacińskiego. Masz synu rację choć piszesz to złośliwie i emocjonalnie ale potwierdzam, historycznie i mentalnie ta obecna przemyska mieścina, ten region to po prostu dawne województwo lwowskie.
A co myślałeś że do miejskiej spółki biorą przez pryzmat doświadczenia,wykształcenia ,zainteresowań? Heh to znaczy biorą ale tylko na łopaciarza,bo lepsze stanowiska są obsadzane przez rodzinkę.Ludzie z ambicjami i widzą nie mają czego tutaj szukać.
Gratuluje włodarzom porażki.1. Jak można łatwo znaleźć tego Pana w google jest to "notoryczny kandydat" do wszystkiego . Ostatnio kandydował do ostrowieckiego szpitala.2. Jakie ten Pan ma kompetencje ponieważ zarzadzanie szpitalem chyba różni sie od zarządzania wodociągami.3. Czym ujął ten fantastyczny kandydat naszych zacnych włodarzy . Wiedzą ? No cóż to jest wytłumaczalne ponieważ nie trudno znaleźć mądrzejszych i lepiej wykształconych od Pana Prezydenta i tego jego zastepcy zadufanego w sobie. A pro po kiedy Pan zastepca przemówi kiedyś na sesji ? Obgryza te palce a głosu nie wydobywa z siebie ...4. Piękne nowy Pan Prezes ma zdjęcia z prominentnymi Posłami z PiS z Podkarpacia na google. Czyli co bedzie w Przemyślu nowa koalicja ? Boguś nie zdąży juz przemówić na Sesji a zestresowana Ewcia usiadzie za stołem Radnych i odetchnie w końcu z ulgą ?5. Smutne jest to że poznał sie na tym Panu Preziesie Pan Ortyl wywalając go z przytupem, inni ktorzy go przesłuchiwali w konkursach, a u nas znalazł zatrudnienie w naszym Przemyślu. Jaki Pan taki kram.
Rzeczywiście gorzka to prawda , ale zarówno Pan Prezydent jak i członkowie Rady z KUKIZ' 15 ( poza, 2 osobami )nie mają WYKSZTAŁCENIA , WIEDZY I DOŚWIADCZENIA. To "widać , słychać i czuć " - jak mawiał klasyk.Na razie więc mamy priorytetowe działania pt. sport, mecz, mecz w intencji, wycieczka, zbieranie śmieci , aha jeszcze potańcówka.Niech będą - jestem za- ale OBOK nie ZAMIAST.Kiedy konkrety?
Konkretów nie będzie...będziemy zbierać, tańczyć, bawić się i grać w piłkę , a miasto upadnie. Tylko czekać i patrzeć jak wody nie będzie bo pracownicy zamiast pracować będą rozliczani i zaszczuci jak w szpitalu. A każdy wie że pracownik niezadowolony jest mniej wydajny.
Chwyci PWiK za jaja,ze zawyja z bółu.Żegnajcie pocitkowie,nieroby,działacze i wszelkiej masci narosla na PWiK-u.To będzie firma gdzie się pracuje i za pracę dostaje sie pieniądze.Takich kilku w Przemyślu i skundlony światek powiązań w samorządzie i społkach zależnych runie jak domek z kart.
Zapomniałeś dodać, że za wymaganiami pójdzie wypłata. Przeciwnie w dzisiejszych czasach już się nie da pracowników "chwycić za jaja". Nie każdy da się za 2 tyś po jajkach obmacywać ;)Rzeszów dzięki autostradzie jest bliżej niż kiedykolwiek.
A Ty pewnie siedzisz i sprzedajesz walutę na bazarze.. I nigdy nie pracowałeś na etacie. W spółkach można wyliczyć układy ale większość ludzi to pracownicy po ponad 30 letnim stażem pracy w wieku prawie 60 lat więc zobaczymy czy tak się dadzą dusić za jaja , będą l4 i nie będzie komu robić. Pensja na start niecałe 2000 tyś więc zapomnijcie że będą się tak strasznie dac dusić.
Z korytka do korytka szkoda że ja moja cała rodzina przyjaciele znajomi głosowaliśmy na P Wojtka B
Sugeruje zachowac zdjecie sztabu wyborczego Pana Bakuna a na koniec kadencji porównamy , kto kim jest i jaka funkcje sprawuje...
Wybór dość zaskakujący. Mocnym kandydatem wśród załogi był Pan były prezes oczywiście mówiło się też o Pani byłej przewodniczącej ale nikt nie uwierzył w jej kompetencję no oprócz jednego członka komisji konkursowej pracownicy Pwiku wiedzą o kogo chodzi. Osobiście znam dwóch przedstawicieli rady nadzorczej z ramienia pracowników i wiem że tz klepnięcie przez radę nie będzie takie oczywiste. Jeżeli będą mieli wątpliwości napewno będą chcieli je rozwiać bo kandydat jest dość kontrowersujny ale też nie można go skreślać
dokładnieprzecież oto chodziło. Gościu zapoznaj się z listą kandydatów i sam sobie odpowiedz typie niedouczony
A byli prezydenci to tak w ramach konkursu byli powołani na obecne stanowiska czy raczej obsadzeni,, no no wieczni samorządowcy stali się specjalistami w dziedzinie energetyki i hutnictwa..Kogo by nie wybrali zawsze znajdzie się ktoś komu to nie będzie pasowało, prawdą jest że ten kamień wypracowany przez poprzednie lata zwyczajnie pęka..
Pytanie czy tajemnicą są składy komisji? bo nigdzie nie ma na ten temat żadnych danych "Komisja wybrała prezesa Posiru komisja wybrała prezesa Pewiku itd" skąd komisja z kosmosu z Warszawy czy z innego regionu Wtedy może by było wiadome z jakich "układów" prezesunie pochodzą
Komisja Konkursowa w PWiK to byli ludzie od Prezydenta
Trzeba mieć niezły tupet, żeby z hukiem spaść ze stanowiska a trzy lata później już wdrapywać się na kolejny stołek 10 km dalej (odległość miedzy Żurawicą a Przemyślem)... cóż widać, że pielęgnował p a n stare kontakty ,które zaowocowały.... P.S. Rado Nadzorcza przejrzyj na oczy!!!
Sytuacja wygląda następującą. Rada składa się z dwóch przedstawicieli załogi którzy mają dwa głosy i dwóch przedstawicieli UM którzy mają 3 głosy. Jak by nie patrzeć nowy prezes i tak zasadzie w fotelu. Druga sprawa i o tym głośno się mówi w zakładzie że regulamin konkursowy został złamany gdyż w pracach komisji konkursowej uczestniczyła osoba która już w radzie nadzorczej nie zasiada. ( Dobry znajomy pani byłej przewodniczącej rady nadzorczej która też startowała w konkursie i teraz rozpowoada po firmie że to była ustawka)Pytanie do Pana prezydenta bądź pana wiceprezydenta co Panowie teraz zrobicie z tak naganym łamaniem prawa konkursowego które sami ustalacie. Może trzeba się bliżej przyjrzeć też konkursom w mopsie i posirze.
Zawód ? Dyrektor ! Śmiać się chce jak się czyta, że te same osoby sa dyrektorami szpitala, prezesami wodociągów czy spółdzielni mieszkaniowej. To samo jest w Jarosławiu, najpierw dyrektorowanie szpitalowi, pozniej prezesostwo w wodociagach, ciekawe na czym sie jeszcze znaja ci geniusze. Miernoty za wszelką cene ktoś na siłę utrzymuje na powierzchni gdy w normalnych warunkach ze swoją wiedza, powinny byc co najwyżej szeregowymi pracownikami
Panie Tadeuszu ( nieciotku ),zwolni się miejsce pracy dla pana i będzie się Pan mógł wykazać swoją pracowitością . Proszę jedynie jaja schować do kieszeni , żeby Pan sobie nie przysiadł .
Nieważne czy fachowiec czy nie byle był z tej samej partii.Brawo ,tonący brzytwy się trzyma .Coś mi się wydaje że ten nasz prezydent pogubił się już w tej materii. Niestety kolejny gospodarz miasta nie nadaje się na ten urząd.Szkoda ,a miało być tak pięknie i co....
Słodko... brzmi bardzo zachęcająco, szczególnie te oszczerstwa i zwolnienia w Żurawicy. Może z rok się utrzyma.
ponoć czub nad czuby - ciekawe z czyjej "stajni", pachnie PO
Człowiek PiS-u ? No pięknie co Bakun żegna Panów z PO z koalicji? Aha Prezydencie taki niby jesteś przebiegły lepiej dowiedz sie dlaczego Ortyl go wyrzucił szczena Ci opadnie. Ale cóż jaki Prezydent taki ... Prezes ...