Reklama

Mariusz Kwaśny będzie prezesem PWiK-u

Były dyrektor Wojewódzkiego Podkarpackiego Szpitala Psychiatrycznym im. prof. Eugeniusza Brzezickiego w Żurawicy Mariusz Kwaśny zostanie nowym prezesem Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Przemyślu. Jego kandydaturę musi jeszcze „klepnąć” Rada Nadzorcza spółki, ale wydaje się to formalnością.

Do konkursu na prezesa tej miejskiej spółki, ogłoszonego przez radę nadzorczą, przystąpiło aż 12 osób. 21 czerwca br. doszło do oceny formalnej kandydatur. Pozostało 7 osób. Na ostatnią prostą natomiast wystartowały 3 osoby. Komisja konkursowa powołana do rozstrzygnięcia konkursu 25 czerwca br. zakończyła pracę. W ich wyniku wyłoniony został kandydat na to stanowisko – Mariusz Kwaśny. W piątek, 28 czerwca br., odbędzie się posiedzenie Rady Nadzorczej spółki, w której kompetencjach jest powołanie prezesa.

Mariusz Kwaśny jest z urodzenia przemyślaninem, obecnie mieszka w Tychach. Jest absolwentem Wydziału Zarządzania Akademii Ekonomicznej w Katowicach, magistrem zarządzania przedsiębiorstwem. Ukończył również studia podyplomowe z zakresu audytu wewnętrznego i kontroli zarządczej w jednostkach sektora finansów publicznych oraz studia podyplomowe z zakresu zarządzania ochroną zdrowia. W 2010 r. zdał egzamin na członka rad nadzorczych. Pełnił funkcje kierownicze w sektorze prywatnym i publicznym. Do 2016 r. był dyrektorem Wojewódzkiego Podkarpackiego Szpitala Psychiatrycznego w Żurawicy. W lutym tegoż roku został zwolniony z tej funkcji przez marszałka województwa podkarpackiego Władysława Ortyla. Było to pokłosiem konfliktu, który wybuchł w tej placówce. Chodziło m.in. o: wzajemne oszczerstwa, podważanie kompetencji, brak elementarnych zasad komunikacji międzyludzkiej. Spór doprowadził do złożenia wypowiedzeń z pracy przez czterech lekarzy i wspomnianego zwolnienia M. Kwaśnego przez W. Ortyla.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    ... - niezalogowany 2019-06-25 13:13:00

    Słodko... brzmi bardzo zachęcająco, szczególnie te oszczerstwa i zwolnienia w Żurawicy. Może z rok się utrzyma.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    misiek - niezalogowany 2019-06-25 13:23:49

    ponoć czub nad czuby - ciekawe z czyjej "stajni", pachnie PO

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Szczera - niezalogowany 2019-06-25 13:35:37

    Człowiek PiS-u ? No pięknie co Bakun żegna Panów z PO z koalicji? Aha Prezydencie taki niby jesteś przebiegły lepiej dowiedz sie dlaczego Ortyl go wyrzucił szczena Ci opadnie. Ale cóż jaki Prezydent taki ... Prezes ... 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama