Solidarność z osobami, które borykają się z niepełnosprawnością intelektualną, refleksja nad ich potrzebami, możliwościami, a także trudnościami, jakie napotykają w codziennym życiu oraz integracja środowiska osób z wyjątkowymi potrzebami ze społecznością lokalną – to główne założenia Marszu Godności, który z inicjatywy jarosławskiego koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie przeszedł w piątek, 12 maja, przez centrum Jarosławia.
Barwny korowód, który wyruszył z ulicy Wilsona, gdzie znajduje się główna siedziba Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Jarosławiu, zgromadził przede wszystkim osoby niepełnosprawne, ale też ich rodziny, opiekunów, pracowników placówek, dzieci i młodzież szkolną, sympatyków, którym los osób niepełnosprawnych intelektualnie nie jest obojętny oraz samorządowców i polityków.
Przemarsz zakończył się na Rynku, gdzie odbyły się okolicznościowe przemówienia zaproszonych gości.
Marszowi Godności Osób Niepełnosprawnych towarzyszył Piknik z Funduszami Europejskimi, których jarosławskie koło PSONI jest jednym z aktywniejszych beneficjentów w regionie.
Tego wyjątkowego dnia w sercu miasta na przybyłych czekało mnóstwo atrakcji: warsztaty kulinarne, aktywności sportowe, warsztaty rękodzielnicze, prezentacje służb mundurowych, miasteczko harcerskie, dmuchańce, zjeżdżalnie, malowanie twarzy, gry i zabawy oraz zabawa muzyczna z DJ-em.
Nie zabrakło także stoisk prezentujących dorobek osób niepełnosprawnych intelektualnie oraz projektów dofinansowanych z Unii Europejskiej.

fot.MD
Uczestnicy Marszu Godności ubrani byli na pomarańczowo. Kolor ten symbolizuje solidarność z osobami z niepełnosprawnością intelektualną.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze