Hasłem przewodnim uroczystości oddania do użytku sali sportowej przy Szkole Podstawowej im. gen. dyw. Kazimierza Gilarskiego w Rudołowicach (gmina Roźwienica) były słowa amerykańskiego pisarza Horace’a Jacksona Browna „Nie ma nic piękniejszego niż marzenie, które staje się rzeczywistością…”. Dla całej społeczności szkolnej rudołowickiej placówki ten dzień zapisze się w historii złotymi zgłoskami.
Uroczystość zainaugurowała msza święta w kościele parafialnym pw. św. Mikołaja Biskupa, którą wraz z biskupem pomocniczym archidiecezji przemyskiej Stanisławem Jamrozkiem koncelebrowali proboszcz parafii ks. Mirosław Mateja oraz dyrektor Caritas Archidiecezji Przemyskiej ks. Artur Janiec. Po nabożeństwie zgromadzeni przemaszerowali do budynku nowo wybudowanej sali gimnastycznej.
Gospodarzem wydarzenia był dyrektor miejscowej szkoły Mariusz Baran. Radości nie ukrywał wójt gminy Roźwienica Tomasz Kud, który wyraził nadzieję, że nowa sala stanie się miejscem, w którym młodzież będzie mogła rozwijać swoje talenty sportowe i integrować się podczas różnorodnych wydarzeń. Wśród zaproszonych gości byli m.in.: poseł na Sejm Anna Schmidt, członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Anna Huk, wicestarosta jarosławski Krzysztof Cebulak czy dyrektor przemyskiej delegatury Podkarpackiego Kuratorium Oświaty w Rzeszowie Tomasz Dziumak[paywall].
Jak to zwykle bywa przy takich uroczystościach, punktem kulminacyjnym było symboliczne przecięcie wstęgi. To na ten dzień czekała cała społeczność szkoły. Sala, która była ich niespełnionym marzeniem, stała się rzeczywistością. Po długich latach organizowania lekcji wychowania fizycznego w salach zastępczych, na korytarzach, uczniowie w końcu mogą ćwiczyć na nowej sali gimnastycznej.
Uroczystość w Rudołowicach zbiegła się z dniem ważnym nie tylko dla rudołowickiej placówki oświatowej, ale i dla każdej innej szkoły w Polsce. 14 października to wszak Dzień Edukacji Narodowej. Zebrani z wielkim zainteresowaniem obejrzeli występ najmłodszych przedstawicieli lokalnego Zespołu Pieśni i Tańca „Familia” im. Heleny i Wiktora Gołębiów z Rudołowic, którego tancerze są uczniami tutejszej szkoły. Na zakończenie wszyscy goście zostali zaproszeni do obejrzenia okolicznościowej wystawy, a całą uroczystość znakomicie poprowadzili nauczyciele – Katarzyna Malec oraz ks. Mateusz Sławiński.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze