Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków (CEEB) to zestawienie kompleksowych informacji na temat źródeł ogrzewania budynków. Ma ono prowadzić do poprawy jakości powietrza, ułatwiać szukanie możliwości walki ze smogiem oraz pomagać w wymianie tzw. „kopciuchów”.
Deklarację do CEEB ma obowiązek złożyć każdy właściciel lub zarządca budynku, w którym znajduje się źródło ciepła.
Jak informuje Główny Urząd Nadzoru Budowlanego[paywall] (GUNB), jeśli źródło ciepła zostało uruchomione przed 1 lipca ubiegłego roku, można to zrobić do 30 czerwca 2022. Jeśli uruchomienie miało miejsce później – deklarację należy złożyć w terminie 14 dni od tego momentu.
Można to zrobić dwojako. Najszybszy i najwygodniejszy sposób to przesłanie jej drogą elektroniczną za pomocą profilu zaufanego, podpisu kwalifikowanego lub e-dowodu, poprzez skorzystanie ze strony www.zone.gunb.gov.pl.
Zwolennicy tradycyjnych form obiegu dokumentów wypełniony formularz mogą złożyć osobiście, bądź przesłać pocztą do właściwego ze względu na miejsce zamieszkania urzędu miasta lub gminy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze