Reklama

Medalowe szanse Anny Brzyskiej. Belgrad czeka...

Dzisiaj, 4 lipca br., Anna Brzyska z Kolpinga Jarosław wyjechała na swoje 4. w karierze mistrzostwa Europy. – Chciałabym powtórzyć sukcesy z poprzedniego roku – powiedziała przed zawodami w Belgradzie tenisistka stołowa, trenująca na co dzień w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu.

Przypomnijmy, że w 2021 r. w chorwackim Varażdinie Anna Brzyska zdobyła brązowe medale MEJ w grze deblowej z Zuzanną Wielgos oraz mieszanej z Samuelem Kulczyckim.
W stolicy Serbii 17-letnia zawodniczka z Jarosławia wystąpi w grach podwójnych ze swoimi rówieśnikami – ponownie Zuzanną Wielgos i Mateuszem Zalewskim.
– Z Zuzią od kilku lat tworzymy debel. W ubiegłym roku zdobyłyśmy brązowy medal Mistrzostw Europy Juniorek w Varażdinie. Z całą pewnością będzie bardzo trudno powtórzyć ten wynik, ale oczywiście będziemy walczyć o jak najlepszy rezultat. Z Mateuszem Zalewskim w 2020 roku wywalczyliśmy złoty medal na Mistrzostwach Polski Kadetów w Kraśniku – powiedziała A. Brzyska.
Uczennica jarosławskiej SMS, kierowanej przez Kamila Dziukiewicza i Michała Cebulę, ma za sobą bardzo pracowity czas przed MEJ 2022. – Zawody międzynarodowe, obóz w Havirzovie razem z reprezentacjami Czech i Słowacji oraz tuż przed samym wylotem do Serbii obóz w Gdańsku. Myślę, że solidnie przepracowałam ten okres – dodała Anna.

Z wspomnianą Z. Wielgos jarosławska tenisistka stołowa w 2019 r. sięgnęła we Władysławowie po brąz MŚ Kadetów, nazywanych wówczas World Cadet Challenge.

– W tym roku najlepsze wyniki osiągnęłam we francuskim Metz oraz belgijskim Spa, gdzie zdobyłam brązowe medale. Byłam również w ćwierćfinałach. Bardzo dużo dały mi mecze z zawodniczkami z Azji, z których wyciągałam dużo wniosków. Wiem co mam do poprawy w mojej grze. Na ostatnim turnieju wygrałam ze srebrną medalistką Mistrzostw Europy Kadetek z ubiegłego roku reprezentantką Ukrainy Veroniką Matiuniną 3:2 – zaznaczyła Anna Brzyska, której jednym z trenerów jest Mateusz Czernik.

W drużynówce Polki zagrają w serbskiej stolicy w składzie: Anna Brzyska, Zuzanna Wielgos, Ilona Sztwiertnia, Wiktoria Wróbel i Anna Kubiak. Rywalizacja drużyn odbędzie się w dniach 6-10 lipca. Polki w grupie spotkają się z Włoszkami, Słowaczkami i Norweżkami.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama