Reklama

Medalowy plon w Hiszpanii

Od 17 do 19 maja br. w Malgrad de Mar w Hiszpanii trwały Mistrzostwa Europy w Combat Ju-Jutsu. Znakomicie w imprezie zaprezentowali się reprezentanci Polski, a wielki wkład w ten sukces miały zawodniczki i zawodnicy z naszego regionu.

„Combat Ju-Jutsu to sztuka prawdziwej walki! To pełnokontaktowy sport oraz realna samoobrona. Połączenie umiejętności, aby przetrwać i wygrać w prawdziwej walce wręcz z jednym lub kilkoma przeciwnikami oraz sport dla najtwardszych zawodników” – tak tę dyscyplinę sportu charakteryzują władze Polskiej Federacji Combat Ju-Jutsu.

W Hiszpanii w biało-czerwonych barwach wystąpiło aż siedem zawodniczek i zawodników z naszego regionu. Dwoje z klubu „Chikara Dojo”, działającego od 16 lat w Szkole Podstawowej w Roźwienicy i pięcioro z Klubu „Kobra” z Jarosławia. Dzięki m.in. ich występom reprezentacja Polski zajęła 2. miejsce drużynowo.

Reklama

Pięć medali

Dwie zawodniczki z roźwienickiego klubu stanęły na podium. Amelia Jabłońska zdobyła złoty medal, zostając mistrzynią Europy. Aleksandra Haniszewska natomiast wywalczyła brąz. Trzy krążki stały się udziałem zawodniczek z jarosławskiej „Kobry”. Maja Frankiewicz zdobyła srebrny medal, Bartosz Wilk i Zuzanna Stęc krążki brązowe. Zofia Wałczyńska i Kaja Kaspersky zajęły najbardziej nielubiane przez sportowców czwarte miejsca.

Jak wspólnie orzekli fachowcy, poziom czempionatu Starego Kontynentu był bardzo wysoki. Nie byłoby jednak tych sukcesów, gdyby nie ich i trenerów ciężka praca. Shihana Tadeusza Rybka (Chikara Dojo Roźwienica), sensei Dariusza Moskwiaka (Jarosławski Klub Ju-jitsu oraz sensei Ireneusza Frankiewicza (Kobra Jarosław).

Reklama

Gratulujemy!

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 01/06/2024 11:23
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama