Od 17 do 19 maja br. w Malgrad de Mar w Hiszpanii trwały Mistrzostwa Europy w Combat Ju-Jutsu. Znakomicie w imprezie zaprezentowali się reprezentanci Polski, a wielki wkład w ten sukces miały zawodniczki i zawodnicy z naszego regionu.
„Combat Ju-Jutsu to sztuka prawdziwej walki! To pełnokontaktowy sport oraz realna samoobrona. Połączenie umiejętności, aby przetrwać i wygrać w prawdziwej walce wręcz z jednym lub kilkoma przeciwnikami oraz sport dla najtwardszych zawodników” – tak tę dyscyplinę sportu charakteryzują władze Polskiej Federacji Combat Ju-Jutsu.
W Hiszpanii w biało-czerwonych barwach wystąpiło aż siedem zawodniczek i zawodników z naszego regionu. Dwoje z klubu „Chikara Dojo”, działającego od 16 lat w Szkole Podstawowej w Roźwienicy i pięcioro z Klubu „Kobra” z Jarosławia. Dzięki m.in. ich występom reprezentacja Polski zajęła 2. miejsce drużynowo.
Dwie zawodniczki z roźwienickiego klubu stanęły na podium. Amelia Jabłońska zdobyła złoty medal, zostając mistrzynią Europy. Aleksandra Haniszewska natomiast wywalczyła brąz. Trzy krążki stały się udziałem zawodniczek z jarosławskiej „Kobry”. Maja Frankiewicz zdobyła srebrny medal, Bartosz Wilk i Zuzanna Stęc krążki brązowe. Zofia Wałczyńska i Kaja Kaspersky zajęły najbardziej nielubiane przez sportowców czwarte miejsca.
Jak wspólnie orzekli fachowcy, poziom czempionatu Starego Kontynentu był bardzo wysoki. Nie byłoby jednak tych sukcesów, gdyby nie ich i trenerów ciężka praca. Shihana Tadeusza Rybka (Chikara Dojo Roźwienica), sensei Dariusza Moskwiaka (Jarosławski Klub Ju-jitsu oraz sensei Ireneusza Frankiewicza (Kobra Jarosław).
Gratulujemy!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze