Reklama

Miasto... płynie

27/01/2019 07:52

– Miejski krajobraz w czasie odwilży przypomina jezioro. Miasto... tonie w wodzie, bo nagle topi się zalegający na chodnikach i ulicach śnieg. Gdzieniegdzie zalega dodatkowo mieszanina podtopionego śniegu i piasku i tworzy się paskudna breja.

Miejskimi chodnikami chodzi się koszmarnie, bo co rusz trzeba przeskakiwać kałuże, brodzić w błocie albo uskakiwać przed nadjeżdżającym autem, aby nie zostać ochlapanym stojącą na ulicach wodą. Na wywożenie na bieżąco z miasta zalegającego w czasie intensywnych opadów śniegu nie ma co liczyć, bo takie przedsięwzięcie kosztuje. Jak zwykle miasto liczy na to, że chwilowe ocieplenie zlikwiduje problem, zapominając jednak, że stojąca tu i ówdzie woda to też utrapienie: i dla pieszych, i dla kierowców.


Przemyślanin
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2019-01-27 09:32:38

    Nie narzekaj.Zapewne nigdy nie byłeś w czasie odwilży w Krakowie,łodzi a nawet W-wie.Tam to są dopiero prawdziwe rzeki i jeziora  i to przez kilkanaście dni.A u nas kałuże i rzeki w czasie roztopów to praktycznie atrakcja.Trwa krótko i ze względu na pochyłości ulic i chodników rozwiązuje się sam.A kalosze trzeba sobie kupić a nie w czasie roztopów chodzić w "mesztach"

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    gość 2019-01-27 11:06:25

    I pomyśleć  że za tzw komuny,pogardzanej i wyszydzanej jako zło największe  śnieg z ulic i chodników  wywożono samochodami poza miasto.Dzisiaj w czasach   demokracji liberalnej rząd obwieszcza sukces w postaci rozwoju  polskiego lotnictwa i całego przemysłu poprzez zakup 4 śmigłowców  amerykańskiej firmy z kwotę blisko 700 mln zł podczas  gdy PZL   Mielec sprzedano tej amerykańskiej firmie za 66mln zł.    Prokurator oczywiście  nie dopatrzył się przestępstwa.  A było to za rządów  Kaczyńskiego.https://pl.wikipedia.org/wiki/Polskie_Zak%C5%82ady_LotniczeCynizm,obłuda,hipokryzja i co jeszcze chcecie.   Proszę nie pisać że jest to zasługa wyłącznie PiS-u  bo znajdę co najmniej 100 takich transakcji za rządów PO czy SLD.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    realista - niezalogowany 2019-01-27 13:10:00

    Taaa, a przez ostatnie 16 lat to nasze ulice i chodniki były wzorcem dla innych miast? Proponuję trochę samorefleksji i samokrytyki. Po odejściu od władzy, życie się nie kończy.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama