Reklama

Międzynarodowe szkolenie funkcjonariuszy w Medyce

Krajowa Szkoła Skarbowości we współpracy z CELBET (Grupą Ekspercką ds. Wschodniej i Południowo-Wschodniej Lądowej Granicy Zewnętrznej Unii Europejskiej – przyp.) zorganizowała praktyczne warsztaty dotyczące kontroli autokarów, w których wzięło udział 16 funkcjonariuszy z 11 krajów. Szkolenie odbyło się w Medyce.

Celnicy z Austrii, Belgii, Chorwacji, Czech, Danii, Grecji, Niemiec, Łotwy, Węgier, Szwecji i Polski pod koniec września w przemyskiej filii Krajowej Szkoły Skarbowości doskonalili umiejętności z zakresu kontroli autokarów (część teoretyczna), natomiast na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Medyce realizowali zajęcia praktyczne.

Szkolenia te[paywall] mają pozwolić funkcjonariuszom uzyskać większą efektywność kontroli granic zewnętrznych Unii Europejskiej oraz poprawić płynność ruchu granicznego poprzez wymianę doświadczeń z innymi pracownikami ruchu granicznego oraz doskonalenie technik ich działania.

Reklama

CELBET jest inicjatywą 11 państw członkowskich Unii, która ma wzmocnić i usprawnić współpracę operacyjną, wykorzystując nowy sposób pracy, oparty na koordynacji operacyjnej, wymianie informacji i łączeniu zasobów ludzkich.


fot.KAS
MR
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości