Reklama

Mieszkańcy otworzyli serca dla Benity i jej synka [ZDJĘCIA]

W niedzielę, 16 czerwca, terenie Domu Weselnego "W Pikulicach" bawiono się do późnych godzin wieczornych na „Pikniku Rodzinnym”, zorganizowanym z myślą o Benicie i Oliwierze Janiewskich. Impreza obfitowała w atrakcje, a uczestnicy nie szczędzili grosza, by wspomóc szczytny cel.

Konkursy z nagrodami, animacje i zabawy dla najmłodszych, kiermasz ciast oraz bogaty blok koncertowy – to wszystko czekało na uczestników „Pikniku rodzinnego” w Pikulicach połączonego ze zbiórką. Organizatorzy spisali się na medal, zapewniając rozrywkę dla dużych i małych. Były pokazy taneczne, wyśmienita strefa gastro, dmuchańce oraz wiele innych atrakcji. Słońce, które tego dnia intensywnie dawało o sobie znać, sprzyjało zabawie, nie pozwoliło jednak na kibicowanie polskiej drużynie w zmaganiach piłkarskich z Holandią, ale i nie przeszkodziło w licznym udziale w imprezie chętnych wesprzeć Benitę i jej synka, zmagających się z EDS – Zespołem Ehlersa-Danlosa (historię ich walki z chorobą opisywaliśmy w numerze 20 ŻP).

– Emocje są ze mną cały czas, nie umiałam znaleźć słów, by podziękować wszystkim za tak wielki zapał i zaangażowanie. Organizatorzy włożyli wiele serca i pracy w przygotowanie tego wydarzenia. Wyszło pięknie. Słowo dziękuję to za mało, by wyrazić wdzięczność – skomentowała Benita Janiewska tuż po wydarzeniu.

Reklama

W trakcie pikniku na leczenie Benity i jej synka kwestowano do puszek (w tej roli świetnie spisał się m.in. miś z Przemyskich Serc), sprzedawano ciasta upieczone przez gospodynie z KGW w Medyce i Świdnicy, osoby prywatne i firmę Słodkopolis, licytowano również kwiaty i sadzonki przekazane przez Gospodarstwo Ogrodnicze Przystanek Murowanka. Przy okazji wydarzenia można się też było zapisać do bazy dawców szpiku DKMS. Muzyczne gwiazdy, Magda Drabicka-Żygadło – Violin Show, Justna Kwaśna Łapisz, Marcin Kłosowski oraz Mirage&Yoko – wprowadziły uczestników w wyśmienity nastrój. Najwytrwalsi przy dźwiękach wieńczącej całość grupy Iluzer bawili się do północy. – Trud się opłacił. Wspólnymi siłami udało się nam zebrać kwotę 9137,15 złotych. Z całego serca dziękujemy! – podsumował Damian Augustyn, jeden z koordynatorów i pomysłodawców wydarzenia.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 21/06/2024 18:08
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama