Trwający w ostatnim okresie maraton zebrań wyborczych na radymniańskich osiedlach przyniósł konkretne rozstrzygnięcia. Mieszkańcy wybrali swoich reprezentantów. To oni będą ich głosem.
Wybory zarządów osiedli odbyły się w dwóch turach. Pierwsza miała miejsce w środę i czwartek (20 i 21 kwietnia), kiedy to swoich przedstawicieli wybierali mieszkańcy osiedli nr 1 i 4.
Ich interesy przed władzami miasta będą reprezentować[paywall] w dalszym ciągu dotychczas piastujący funkcję przewodniczących – Dariusz Gliniany (Osiedle nr 4) i Halina Wołos (Osiedle nr 1).
Jak widać w obu głosowaniach mieszkańcy, wskazując swoje typy, postawili na doświadczenie. W obu zebraniach wziął udział burmistrz Radymna Mieczysław Piziurny.
Korzystając z okazji bezpośredniego spotkania z mieszkańcami, podsumował on zrealizowane już przedsięwzięcia, odpowiadał na pytania oraz mówił o planach na przyszłość w zakresie rozwoju miasta. Częścią jego wystąpienia było też przybliżenie form pomocy, jakiej miasto udzieliło i udziela uchodźcom z Ukrainy.
Druga tura spotkań wyborczych na osiedlach miała miejsce w ostatnim tygodniu ubiegłego miesiąca, a więc w czwartek, 28 kwietnia i piątek, 29 kwietnia. Tym razem swoich przedstawicieli wybierali mieszkańcy osiedla nr 2 i nr 3. Pierwsze z zebrań odbyło się w siedzibie Zespołu Szkół Zawodowych i Rolniczych. Tu również nie było zaskoczenia.
Stanowisko przewodniczącego zachował bowiem piastujący je dotychczas Lesław Kotyla. Zmiana nastąpiła natomiast w zarządzie osiedla nr 3. Podczas głosowania przeprowadzonego w siedzibie Zarządu Ogrodów Działkowych „Relax” w Radymnie zadecydowano, że dotychczas trzymającego stery przewodniczącego Andrzeja Kokota zastąpi Andrzej Samborski.
Jak zwykle przy okazji spotkań wyborczych omawiane były też kwestie związane z dotychczasową działalnością zarządów minionej kadencji.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze