To już przesądzone. W 2022 Radymno będzie mieć budżet obywatelski. Mieszkańcy dostaną do dyspozycji 100 tys. zł. Swoje pomysły będą oni mogli zgłaszać do przez dwa wakacyjne miesiące, a ogłoszenie wyników ma nastąpić w październiku. W ramach tej puli zrealizowane zostanie zostaną maksymalnie 3 projekty zgłoszone i ocenione przez lokalną społeczność.
Zamiar stworzenia budżetu obywatelskiego Mieczysław Piziurny sygnalizował jeszcze w kampanii samorządowej 2018 roku. W lutym br. wolę dopuszczenia mieszkańców do kształtowania inwestycji w mieście zamanifestował też wspierający go klub radnych Wspólnie dla Radymna w ogłoszonej wówczas serii 9 wniosków, dotyczących usprawnień w funkcjonowaniu miasta.
Teraz przyszedł czas na realizację tych zapowiedzi.
Według przyjętej 14 maja uchwały regulującej funkcjonowanie budżetu obywatelskiego Radymna, w przyszłorocznym planie wydatków rada zobowiązuje się oddać 100 tys. zł do dyspozycji mieszkańców.
W ramach tej puli ci ostatni mogą zgłaszać swoje koncepcje na remont lub modernizację infrastruktury drogowej, obiektów służących[paywall] sportowi i rekreacji oraz propozycje zagospodarowania terenów zielonych.
Według harmonogramu BO swoje propozycje na specjalnych formularzach będą mogli dostarczać od 1 lipca do 30 sierpnia br. Po tym okresie nastąpi weryfikacja formalna wniosków, a te, które ją przejdą, zostaną poddane ocenie społeczności miasta. Głosowanie mające wyłonić maksymalnie 3 pomysły, które Radymno zrealizuje w roku 2022, odbędzie się w ostatnim tygodniu września.
Ogłoszenie wyników zaplanowano na pierwszy dzień października. Według zapisów regulaminu do realizacji przekazane zostaną projekty, które uzyskają największą liczbę głosów, aż do wyczerpania puli środków w budżecie obywatelskim, a ewentualne niewykorzystane środki wrócą do budżetu ogólnego.
Zaproponowane przez mieszkańców miasta przedsięwzięcia sfinalizowane zostaną w roku 2022.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze