Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2, w którym uczą się dzieci i młodzież niesłysząca, wystawili wyjątkowe jasełka. W przedstawieniu użyli wszystkich możliwych środków: słowa, pantomimy, kolęd śpiewanych i przekazywanych w języku miganym, a także tańca, muzyki i światła.
Od lat wychowankowie, pracownicy, rodzice i przyjaciele ośrodka spotykają się wieczorem na przygotowanym przez dzieci i młodzież przedstawieniu, a następnie zasiadają do wspólnej, uroczystej kolacji. W tegorocznej wigilii uczestniczyli m.in.: abp Adam Szal, wicemarszałek województwa podkarpackiego Piotr Pilch i prezydent Przemyśla Wojciech Bakun.
W następnych dniach uczniowie zaprezentowali jasełka także dla[paywall] rodziców, uczniów i nauczycieli zaprzyjaźnionych szkół i przedszkoli z: Przemyśla, Leszna, Rybotycz i Wyszatyc. Sztukę przedstawili także dla osadzonych z przemyskiego zakładu karnego oraz w czasie diecezjalnego opłatka osób niesłyszących w Łańcucie.
W tym roku w historii Bożego Narodzenia pojawiły się wątki patriotyczne związane z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Niesłyszący aktorzy w wieku od 6 do 24 lat starali się w ciekawej formie przybliżyć uniwersalne prawdy za pomocą wszystkich możliwych środków. Był teatr słowa, pantomima, kolędy i Rota (śpiewane i w języku miganym), taniec góralski, polonez i krakowiak, a także muzyka i światło.
Autorami przedstawienia są wychowankowie oraz nauczyciele i wychowawcy grup pod przewodnictwem siostry katechetki Honoraty Lasek.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze