Reklama

Migane jasełka w wykonaniu uczniów

27/01/2019 15:30

Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2, w którym uczą się dzieci i młodzież niesłysząca, wystawili wyjątkowe jasełka. W przedstawieniu użyli wszystkich możliwych środków: słowa, pantomimy, kolęd śpiewanych i przekazywanych w języku miganym, a także tańca, muzyki i światła.

Od lat wychowankowie, pracownicy, rodzice i przyjaciele ośrodka spotykają się wieczorem na przygotowanym przez dzieci i młodzież przedstawieniu, a następnie zasiadają do wspólnej, uroczystej kolacji. W tegorocznej wigilii uczestniczyli m.in.: abp Adam Szal, wicemarszałek województwa podkarpackiego Piotr Pilch i prezydent Przemyśla Wojciech Bakun.

W następnych dniach uczniowie zaprezentowali jasełka także dla[paywall] rodziców, uczniów i nauczycieli zaprzyjaźnionych szkół i przedszkoli z: Przemyśla, Leszna, Rybotycz i Wyszatyc. Sztukę przedstawili także dla osadzonych z przemyskiego zakładu karnego oraz w czasie diecezjalnego opłatka osób niesłyszących w Łańcucie.

Reklama

W tym roku w historii Bożego Narodzenia pojawiły się wątki patriotyczne związane z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Niesłyszący aktorzy w wieku od 6 do 24 lat starali się w ciekawej formie przybliżyć uniwersalne prawdy za pomocą wszystkich możliwych środków. Był teatr słowa, pantomima, kolędy i Rota (śpiewane i w języku miganym), taniec góralski, polonez i krakowiak, a także muzyka i światło.

Autorami przedstawienia są wychowankowie oraz nauczyciele i wychowawcy grup pod  przewodnictwem siostry katechetki Honoraty Lasek.
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama