Reklama

Milionowa dotacja na SUW

28/06/2020 08:42

Milion złotych dofinansowania udało się pozyskać władzom gminy Zarzecze na rozbudowę tamtejszej stacji uzdatniania wody. To jedna z większych tegorocznych inwestycji w gminie – całkowity koszt modernizacji ma bowiem wynieść niespełna 2 mln zł.

O dofinansowaniu rozbudowy Stacji Uzdatniania Wody w Zarzeczu przesądziła uchwała Zarządu Województwa Podkarpackiego jeszcze z drugiej połowy maja, umieszczająca projekt[paywall] opracowany w Urzędzie Gminy Zarzecze na liście przedsięwzięć do realizacji.

Potwierdzeniem tej decyzji było podpisanie w drugim tygodniu czerwca w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego  tzw. umowy dotacyjnej. Parafował ją wójt gminy Zarzecze Tomasz Bury przy kontrasygnacie skarbnika Zofii Wilk.

W efekcie w Zarzeczu przebudują stację uzdatniania wody. Będzie to jedna z większych inwestycji gminnych w ostatnim czasie. Całe przedsięwzięcie ma pochłonąć 1 mln 990 tys. zł, z czego dofinansowanie wyniesie 1 mln 29 tys. zł, a wkład gminy to 960 tys. zł. Przed tutejszym urzędem jeszcze przygotowanie przetargu, który wyłoni wykonawcę zadania. Ten ma zostać ogłoszony jeszcze w czerwcu. Wtedy najpewniej poznamy szczegóły co do terminów i zakresu robót.


pck
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama