Milion złotych dofinansowania udało się pozyskać władzom gminy Zarzecze na rozbudowę tamtejszej stacji uzdatniania wody. To jedna z większych tegorocznych inwestycji w gminie – całkowity koszt modernizacji ma bowiem wynieść niespełna 2 mln zł.
O dofinansowaniu rozbudowy Stacji Uzdatniania Wody w Zarzeczu przesądziła uchwała Zarządu Województwa Podkarpackiego jeszcze z drugiej połowy maja, umieszczająca projekt[paywall] opracowany w Urzędzie Gminy Zarzecze na liście przedsięwzięć do realizacji.
Potwierdzeniem tej decyzji było podpisanie w drugim tygodniu czerwca w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego tzw. umowy dotacyjnej. Parafował ją wójt gminy Zarzecze Tomasz Bury przy kontrasygnacie skarbnika Zofii Wilk.
W efekcie w Zarzeczu przebudują stację uzdatniania wody. Będzie to jedna z większych inwestycji gminnych w ostatnim czasie. Całe przedsięwzięcie ma pochłonąć 1 mln 990 tys. zł, z czego dofinansowanie wyniesie 1 mln 29 tys. zł, a wkład gminy to 960 tys. zł. Przed tutejszym urzędem jeszcze przygotowanie przetargu, który wyłoni wykonawcę zadania. Ten ma zostać ogłoszony jeszcze w czerwcu. Wtedy najpewniej poznamy szczegóły co do terminów i zakresu robót.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze