Reklama

Mimo epidemii nie mogą zapomnieć o rodakach za wschodnią granicą

55 nazwisk zawiera lista Polaków zza wschodniej granicy – osób starszych, samotnych, niepełnosprawnych, znajdujących się w fatalnej sytuacji materialnej – którym potrzebna jest pomoc. Jedną z form jest akcja pod hasłem „Mikołaj w Mościskach”, organizowana przez przemyskiego radnego Andrzeja Beresteckiego, jednocześnie prezesa oddziału Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem.

Tegoroczna akcja zbiórki darów jest inna niż wcześniejsze. Z prostej przyczyny – obostrzeń związanych ze stanem epidemii. Ale to nie znaczy, że rodacy zza wschodniej granicy nie otrzymają prezentów.

– To już kilkuletnia tradycja, że parlamentarzyści i radni z Podkarpacia, władze samorządowe i rządowe, przedsiębiorcy oraz osoby o wielkiej wrażliwości społecznej wspólnie organizują pomoc świąteczną dla naszych rodaków z Mościsk. Pomysłodawcą i inicjatorem był nieżyjący już Zygmunt Majgier. Myślę, że to dzieło pomocy musimy kontynuować i rozwijać. Sytuacja polskich seniorów w Mościskach i okolicznych miejscowościach jest o wiele gorsza niż dzieci. Starsi ludzie są często chorzy i niepełnosprawni. Ich renty są skandalicznie niskie – powiedział A. Berestecki.

Wspomnianą listę osób najbardziej potrzebujących przesłał prezes mościckiego oddziału Towarzystwa Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej Henryk Ilczyszyn. Przygotowana została wspólnie z proboszczem parafii rzymskokatolickiej w Mościskach. Obecna sytuacja nie pozwala jednak na zbiórkę darów w takiej formie, jak to miało miejsce choćby jeszcze w roku poprzednim.

– Akcja potrwa jeszcze kilkanaście dni. Za wszystkie wpłacone pieniądze kupimy produkty potrzebne do zrobienia paczek i zawieziemy je do Mościsk. Wyjazd wstępnie planuję na 18 grudnia. Oczywiście po powrocie przekażę stosowne rozliczenia i imienne podziękowania darczyńcom – podsumował A. Berestecki.Zapraszamy do wpłacania dowolnych datków. Każda suma jest ważna. Polacy w Mościskach czekają na naszą pomoc. I pamięć.


Chcąc pomóc w przygotowaniu paczek świątecznych, należy wpłacić dowolną kwotę na konto przemyskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem:
48 1020 4274 0000 1902 0060 3738 z dopiskiem: „Mikołaj w Mościskach”.

mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Kola - niezalogowany 2020-12-05 19:53:27

     A gdzie sa maseczki???????

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Xxx - niezalogowany 2020-12-09 12:31:17

    To  zdjęcie z tamtego roku.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama