Od ponad 20 lat trwa tradycja Misterium Męki Pańskiej na kalwaryjskich dróżkach i co roku gromadzi po kilka tysięcy uczestników. Inscenizacja ostatnich dni Jezusa Chrystusa porusza serca zarówno osób odgrywających poszczególne role, jak i tych, którzy swoją obecnością oddają cześć Męce Pańskiej. Nie inaczej było w niedzielę, 13 kwietnia br., w Niedzielę Palmową.
Misterium Męki Pańskiej rozpoczęło się od symbolicznej sceny Ostatniej Wieczerzy upamiętniającej ustanowienie sakramentów kapłaństwa i Eucharystii. Nie zabrakło sceny sądu, drogi krzyżowej, upadków Chrystusa, jego śmierci na Golgocie oraz złożenia w grobie. Naturalna sceneria kalwaryjskich dróżek tradycyjnie dodawała niezwykłej atmosfery tym przejmującym wydarzeniom.
Misterium ponownie zostanie wystawione w Wielki Piątek o g. 12.30.
Szerzej w najbliższym wydaniu ŻP.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze