Miniony tydzień zdominowały dwa tematy. Pierwszy: sprzedaż francuskich okrętów desantowych. Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz z mównicy sejmowej podzielił się wstrząsającą informacją: Egipcjanie odsprzedali kupione od Francuzów dwa Mistrale Rosjanom za dolara. Czyli po pięćdziesiąt centów za sztukę. Putin pierwszy raz w życiu zrobiłby tak dobry interes. A głowę do interesów to on ma.
Informacja okazała się kolejną wrzutką naszego ministra. Prawdopodobnie rosyjscy fachmani od dezinformacji pokładali się ze śmiechu, ale przekaz do naszych sojuszników poszedł jasny. Przedstawiciel polskiego rządu zasugerował z mównicy sejmowej brak lojalności Francuzów wobec NATO. Ciekawa strategia.
Drugi temat: zapowiedź powstania komisji reprywatyzacyjnej, która miałaby się zająć procederem bezprawnego przejmowania nieruchomości w Warszawie. Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki, pytany o główne zadanie planowanej speckomisji, odpowiedział, że pokrzywdzeni muszą wreszcie zobaczyć swoich oprawców. Zanim więc niezawisłesądy wydadzą prawomocne wyroki, członkowie komisji wskażą narodowi oprawców. Interesująca koncepcja sprawiedliwości ludowej.
Żeby jednak nie było tak jednostronnie. Parę zdań o reakcji opozycji na powyższe rewelacje. Język, jakim się posłużyli niektórzy politycy do skomentowania działań obozu rządzącego, był okropny. Mówienie o odlatującym ministrze obrony, porównywanie speckomisji do bolszewickiej Czeka, czy straszenie wsadzaniem czołowych polityków PiS do więzienia jest nie tylko głupie, ale przeciwskuteczne.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy."Patryk Jaki, pytany o główne zadanie planowanej speckomisji, odpowiedział, że pokrzywdzeni muszą wreszcie zobaczyć swoich oprawców. Zanim więc niezawisłe sądy wydadzą prawomocne wyroki, członkowie komisji wskażą narodowi oprawców. Interesująca koncepcja sprawiedliwości ludowej." CO W TYM ZŁEGO ? SKORO BYDŁO WARSZAWSKIE SPOD ZNAKU LIBERALNO - MASOŃSKO N-ŻYDOWSKIEGO DZIAŁAŁO NA SZKODĘ LOKATORÓW / SPALENIE JAK W AUSCHWITZ LOKATORKI . A TYLKO Z KORZYŚCIĄ DLA SWOICH ZNAJOMYCH , TO DLACZEGO POSZKODOWANI / STRACILI I NIE ODZYSKALI SWOICH MIESZKAŃ DO DZISIAJ / NIE MOGĄ ZOBACZYĆ TYCH SPRAWCÓW NA WŁASNE OCZY I SPLUNĄĆ CHAMOM , TAK CHAMOM W PYSK , BO ONI TWARZY NIE MAJĄ.
Skąd wiadomo, ze to bydło i że jest spod jakiegoś znaku? Chciwość z reguły nie ma szyldów - jest przywarą ludzką dotykającą w równym stopniu Polaków, Niemców, Amerykanów czy Żydów. Przykładem #Misiewicze - po co ludziom praca, na której się nie znają? Odpowiedź: z chciwości.
Stąd wiadomo ,ze działali w czasie władzy liberałów , i fakty spalenie tej lokatorki miały miejsce za rządów PO -Thusk i spółka . Za rządów samorządowych w Warszawie. które niestety jeszcze trwają oni, przecież wiadomo ,że należą do /jak zapomniałeś , przypomnienie/ ; PO , N, i Kodziarzy . Startowali z list wyborczych PO . Hanka Gronkiewicz zaczyna obecnie przerzucać winę na swoich zastępców , dyrektorów , stwierdzając ,że"nic nie wiedziała"' . Nawet nie wiedziała , że ona , jak i jej rodzina nabyły kamienicę , o która ktoś ze spadkobierców próbował się" starać . Nie 'wiedziała " ,że wyrzucono lokatorów , którzy mieli przedziały od dawna mieszkania , które od lat zajmowali. " Nie wiedziała " ,że spadkobiercy byłych właścicieli gdy składają wnioski o zwrot kamienic , odsyłani są do " zaprzyjażnionych" adwokatów" ,którzy dziwnym trafem , gdy zaczynają "działać" , sprawy ruszają z kopyta .
"Patryk Jaki, pytany o główne zadanie planowanej speckomisji, odpowiedział, że pokrzywdzeni muszą wreszcie zobaczyć swoich oprawców. Zanim więc niezawisłe sądy wydadzą prawomocne wyroki, członkowie komisji wskażą narodowi oprawców. Interesująca koncepcja sprawiedliwości ludowej." CO W TYM ZŁEGO ? SKORO BYDŁO WARSZAWSKIE SPOD ZNAKU LIBERALNO - MASOŃSKO N-ŻYDOWSKIEGO DZIAŁAŁO NA SZKODĘ LOKATORÓW / SPALENIE JAK W AUSCHWITZ LOKATORKI . A TYLKO Z KORZYŚCIĄ DLA SWOICH ZNAJOMYCH , TO DLACZEGO POSZKODOWANI / STRACILI I NIE ODZYSKALI SWOICH MIESZKAŃ DO DZISIAJ / NIE MOGĄ ZOBACZYĆ TYCH SPRAWCÓW NA WŁASNE OCZY I SPLUNĄĆ CHAMOM , TAK CHAMOM W PYSK , BO ONI TWARZY NIE MAJĄ.
Skąd wiadomo, ze to bydło i że jest spod jakiegoś znaku? Chciwość z reguły nie ma szyldów - jest przywarą ludzką dotykającą w równym stopniu Polaków, Niemców, Amerykanów czy Żydów. Przykładem #Misiewicze - po co ludziom praca, na której się nie znają? Odpowiedź: z chciwości.
Stąd wiadomo ,ze działali w czasie władzy liberałów , i fakty spalenie tej lokatorki miały miejsce za rządów PO -Thusk i spółka . Za rządów samorządowych w Warszawie. które niestety jeszcze trwają oni, przecież wiadomo ,że należą do /jak zapomniałeś , przypomnienie/ ; PO , N, i Kodziarzy . Startowali z list wyborczych PO . Hanka Gronkiewicz zaczyna obecnie przerzucać winę na swoich zastępców , dyrektorów , stwierdzając ,że"nic nie wiedziała"' . Nawet nie wiedziała , że ona , jak i jej rodzina nabyły kamienicę , o która ktoś ze spadkobierców próbował się" starać . Nie 'wiedziała " ,że wyrzucono lokatorów , którzy mieli przedziały od dawna mieszkania , które od lat zajmowali. " Nie wiedziała " ,że spadkobiercy byłych właścicieli gdy składają wnioski o zwrot kamienic , odsyłani są do " zaprzyjażnionych" adwokatów" ,którzy dziwnym trafem , gdy zaczynają "działać" , sprawy ruszają z kopyta .