Reklama

Mistrale ministra

26/10/2016 07:54

Miniony tydzień zdominowały dwa tematy. Pierwszy: sprzedaż francuskich okrętów desantowych. Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz z mównicy sejmowej podzielił się wstrząsającą informacją: Egipcjanie odsprzedali kupione od Francuzów dwa Mistrale Rosjanom za dolara. Czyli po pięćdziesiąt centów za sztukę. Putin pierwszy raz w życiu zrobiłby tak dobry interes. A głowę do interesów to on ma.

Informacja okazała się kolejną wrzutką naszego ministra. Prawdopodobnie rosyjscy fachmani od dezinformacji pokładali się ze śmiechu, ale przekaz do naszych sojuszników poszedł jasny. Przedstawiciel polskiego rządu zasugerował z mównicy sejmowej brak lojalności Francuzów wobec NATO. Ciekawa strategia.

Drugi temat: zapowiedź powstania komisji reprywatyzacyjnej, która miałaby się zająć procederem bezprawnego przejmowania nieruchomości w Warszawie. Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki, pytany o główne zadanie planowanej speckomisji, odpowiedział, że pokrzywdzeni muszą wreszcie zobaczyć swoich oprawców. Zanim więc niezawisłesądy wydadzą prawomocne wyroki, członkowie komisji wskażą narodowi oprawców. Interesująca koncepcja sprawiedliwości ludowej.

Reklama

Żeby jednak nie było tak jednostronnie. Parę zdań o reakcji opozycji na powyższe rewelacje. Język, jakim się posłużyli niektórzy politycy do skomentowania działań obozu rządzącego, był okropny. Mówienie o odlatującym ministrze obrony, porównywanie speckomisji do bolszewickiej Czeka, czy straszenie wsadzaniem czołowych polityków PiS do więzienia jest nie tylko głupie, ale przeciwskuteczne. 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    mk - niezalogowany 2016-11-03 12:54:51

    "Patryk Jaki, pytany o główne zadanie planowanej speckomisji, odpowiedział, że pokrzywdzeni muszą wreszcie zobaczyć swoich oprawców. Zanim więc niezawisłe sądy wydadzą prawomocne wyroki, członkowie komisji wskażą narodowi oprawców. Interesująca koncepcja sprawiedliwości ludowej." CO  W TYM ZŁEGO ? SKORO BYDŁO WARSZAWSKIE  SPOD ZNAKU LIBERALNO - MASOŃSKO N-ŻYDOWSKIEGO    DZIAŁAŁO NA SZKODĘ LOKATORÓW / SPALENIE JAK W AUSCHWITZ  LOKATORKI  . A TYLKO Z KORZYŚCIĄ DLA SWOICH ZNAJOMYCH , TO DLACZEGO  POSZKODOWANI / STRACILI I NIE ODZYSKALI SWOICH MIESZKAŃ DO DZISIAJ / NIE MOGĄ ZOBACZYĆ TYCH SPRAWCÓW  NA WŁASNE OCZY I SPLUNĄĆ CHAMOM , TAK CHAMOM W PYSK , BO ONI TWARZY NIE MAJĄ.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    asmiech_757 2016-11-05 14:35:25

    Skąd wiadomo, ze to bydło i że jest spod jakiegoś znaku? Chciwość z reguły nie ma szyldów - jest przywarą ludzką dotykającą w równym stopniu Polaków, Niemców, Amerykanów czy Żydów. Przykładem #Misiewicze - po co ludziom praca, na której się nie znają? Odpowiedź: z chciwości.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    mk - niezalogowany 2016-11-06 20:34:46

    Stąd wiadomo ,ze działali  w czasie  władzy  liberałów ,  i  fakty spalenie tej lokatorki miały miejsce za rządów PO  -Thusk i spółka  .  Za rządów   samorządowych  w Warszawie.  które niestety jeszcze trwają oni, przecież wiadomo ,że należą do /jak zapomniałeś  , przypomnienie/ ; PO , N, i  Kodziarzy . Startowali z list wyborczych PO . Hanka Gronkiewicz zaczyna  obecnie  przerzucać  winę na swoich zastępców , dyrektorów , stwierdzając ,że"nic nie wiedziała"' . Nawet nie wiedziała , że ona , jak  i jej rodzina nabyły kamienicę , o która ktoś ze spadkobierców  próbował się" starać . Nie 'wiedziała " ,że wyrzucono lokatorów  , którzy mieli  przedziały od dawna mieszkania , które od lat zajmowali. " Nie wiedziała " ,że spadkobiercy  byłych właścicieli  gdy składają wnioski o zwrot kamienic  , odsyłani są do " zaprzyjażnionych" adwokatów" ,którzy dziwnym trafem  , gdy  zaczynają "działać" , sprawy ruszają z kopyta .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości