Reklama

Mistrzostwo Polski należy do Oleszyc

Główne cele, jakie przyświecają Polskiemu Związkowi Warcabowemu, to m.in.: popularyzacja i rozwój sportu warcabowego we wszystkich jego formach, promocja postaw prozdrowotnych, nauka, edukacja i wychowanie dzieci, w tym osób niepełnosprawnych i młodzieży poprzez kulturę fizyczną, sport i rekreację, a także organizacja współzawodnictwa sportowego.

W drugiej połowie kwietnia w Szklarskiej Porębie odbyły się już po raz 39. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w warcabach stupolowych, które pokazały, że kwestia upowszechniania tego sportu wśród dzieci i młodzieży nie jest[paywall]  wyłącznie pustym hasłem.

Turniej odbywał się w trzech kategoriach: grze klasycznej, aktywnej i błyskawicznej. Największy sukces podopieczne SGU Czarnych Oleszcyce zajęły w pierwszej konkurencji, gdzie jako juniorki do lat 10 zdobyły całe podium.

Tytuł mistrza Polski otrzymała Marika Gancarz, a wicemistrzyniami zostały kolejno Oliwia Gancarz i Kinga Kurak.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w tej szlachetnej grze.


MR
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości