Główne cele, jakie przyświecają Polskiemu Związkowi Warcabowemu, to m.in.: popularyzacja i rozwój sportu warcabowego we wszystkich jego formach, promocja postaw prozdrowotnych, nauka, edukacja i wychowanie dzieci, w tym osób niepełnosprawnych i młodzieży poprzez kulturę fizyczną, sport i rekreację, a także organizacja współzawodnictwa sportowego.
W drugiej połowie kwietnia w Szklarskiej Porębie odbyły się już po raz 39. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w warcabach stupolowych, które pokazały, że kwestia upowszechniania tego sportu wśród dzieci i młodzieży nie jest[paywall] wyłącznie pustym hasłem.
Turniej odbywał się w trzech kategoriach: grze klasycznej, aktywnej i błyskawicznej. Największy sukces podopieczne SGU Czarnych Oleszcyce zajęły w pierwszej konkurencji, gdzie jako juniorki do lat 10 zdobyły całe podium.
Tytuł mistrza Polski otrzymała Marika Gancarz, a wicemistrzyniami zostały kolejno Oliwia Gancarz i Kinga Kurak.
Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w tej szlachetnej grze.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze