Po pandemicznej przerwie powróciło wiele aktywności, spotkań i plebiscytów. Powróciły również powiatowe „Spotkania Ortograficzne” i „Spotkania Matematyczne” pod patronatem starosty przemyskiego. Uroczyste rozdanie nagród odbyło się 30 maja br. w Starostwie Powiatowym w Przemyślu.
W pierwszym z konkursów w szranki o tytuł mistrza ortografii stanęło 208 uczniów z 7 gmin powiatu przemyskiego i 7 szkół z Przemyśla. Do finału zakwalifikowało się 28 osób.
Na najwyższym stopniu podium stanął Jan Antonkiewicz ze Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Absolwentów I LO w Przemyślu. Wicemistrzem ortografii została Aleksandra Czerkawska ze Szkoły Podstawowej w Wyszatycach. Trzecim miejscem w konkursie może się pochwalić z kolei Dominik Holbój ze Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Absolwentów I LO w Przemyślu.
Wyróżnieni w tej kategorii zostali także: Laura Czajkowska (SP nr 15 w Przemyślu) i Tymon Grabowski (ZS w Nehrybce).
Jeśli chodzi o „Spotkania Matematyczne”, w tych królował Mikołaj Różycki. Tuż za nim uplasował się Tymon Grabowski. Wyróżnienia powędrowały do Szymona Karpeckiego i Zofii Plichty.
Wszyscy finaliści otrzymali przygotowane przez starostwo dyplomy, książki, które ufundowało Nadleśnictwo Krasiczyn i upominki od wydawnictwa Mac Edukacja, które przekazała dyrektor regionalny Alina Dąbek. O słodkości dla uczestników zadbał przewodniczący rady rodziców Mariusz Szuban.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze