Reklama

Mistrzowie ortografii i matematyki z terenu powiatu przemyskiego

Po pandemicznej przerwie powróciło wiele aktywności, spotkań i plebiscytów. Powróciły również powiatowe „Spotkania Ortograficzne” i „Spotkania Matematyczne” pod patronatem starosty przemyskiego. Uroczyste rozdanie nagród odbyło się 30 maja br. w Starostwie Powiatowym w Przemyślu.

W pierwszym z konkursów w szranki o tytuł mistrza ortografii stanęło 208 uczniów z 7 gmin powiatu przemyskiego i 7 szkół z Przemyśla. Do finału zakwalifikowało się 28 osób.

Na najwyższym stopniu podium stanął Jan Antonkiewicz ze Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Absolwentów I LO w Przemyślu. Wicemistrzem ortografii została Aleksandra Czerkawska ze Szkoły Podstawowej w Wyszatycach. Trzecim miejscem w konkursie może się pochwalić z kolei Dominik Holbój ze Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Absolwentów I LO w Przemyślu.

Wyróżnieni w tej kategorii zostali także: Laura Czajkowska (SP nr 15 w Przemyślu) i Tymon Grabowski (ZS w Nehrybce).

Reklama

Jeśli chodzi o „Spotkania Matematyczne”, w tych królował Mikołaj Różycki. Tuż za nim uplasował się Tymon Grabowski. Wyróżnienia powędrowały do Szymona Karpeckiego i Zofii Plichty.

Wszyscy finaliści otrzymali przygotowane przez starostwo dyplomy, książki, które ufundowało Nadleśnictwo Krasiczyn i upominki od wydawnictwa Mac Edukacja, które przekazała dyrektor regionalny Alina Dąbek. O słodkości dla uczestników zadbał przewodniczący rady rodziców Mariusz Szuban.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama