Zabawa w teatr, ale przede wszystkim edukacja w zakresie profilaktyki uzależnień – to dwa główne cele, które przyświecały 8. edycji Powiatowego Przeglądu Małych Form Teatralnych ,,Porozmawiajmy o uzależnieniach”. Przedsięwzięcie miało dać szansę młodym ludziom na wyrażenie tego, co uważają za naprawdę ważne i zwrócić uwagę na problem uzależnień.
Przegląd, w którym wzięły udział cztery gimnazja z terenu powiatu przemyskiego, odbył się w miniony piątek, 20 maja, na zamkowej scenie Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki Zamek. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: prezydent Przemyśla, starosta powiatu przemyskiego oraz nasza redakcja. – Poprzez ten konkurs chcemy z wykorzystaniem form teatralnych promować wśród młodzieży zachowania korzystne dla zdrowia oraz wykreować wizerunek[paywall] młodego człowieka wolnego od nałogów – wyjaśnia Alicja Majka z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Przemyślu. – Zależy nam, by zainspirować środowiska szkolne do działań w zakresie profilaktyki uzależnień od tytoniu, alkoholu, narkotyków czy dopalaczy oraz internetu – dodaje.

fot.PCKiN Zamek
Młodzi mieli okazję poprzez teatr podnieść problem uzależnień i wyrazić to, co uważają za naprawdę ważne.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze