Reklama

Młodzi o nałogach

Zabawa w teatr, ale przede wszystkim edukacja w zakresie profilaktyki uzależnień – to dwa główne cele, które przyświecały 8. edycji Powiatowego Przeglądu Małych Form Teatralnych ,,Porozmawiajmy o uzależnieniach”. Przedsięwzięcie miało dać szansę młodym ludziom na wyrażenie tego, co uważają za naprawdę ważne i zwrócić uwagę na problem uzależnień.

Przegląd, w którym wzięły udział cztery gimnazja z terenu powiatu przemyskiego, odbył się w miniony piątek, 20 maja, na zamkowej scenie Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki Zamek. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: prezydent Przemyśla, starosta powiatu przemyskiego oraz nasza redakcja. – Poprzez ten konkurs chcemy z wykorzystaniem form teatralnych promować wśród młodzieży zachowania korzystne dla zdrowia oraz wykreować wizerunek[paywall] młodego człowieka wolnego od nałogów – wyjaśnia Alicja Majka z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Przemyślu. – Zależy nam, by zainspirować środowiska szkolne do działań w zakresie profilaktyki uzależnień od tytoniu, alkoholu, narkotyków czy dopalaczy oraz internetu – dodaje. 


fot.PCKiN Zamek
Młodzi mieli okazję poprzez teatr podnieść problem uzależnień i wyrazić to, co uważają za naprawdę ważne.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama