W Przemyślu odbyła się konferencja Parlamentu Młodzieży Europejskiej. Od piątku do niedzieli młodzi Europejczycy uczestniczyli w treningu moderatorów w I Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu, by w poniedziałek na oficjalnej debacie w Przemyskim Centrum Kultury i Nauki „Zamek” poruszyć problemy nurtujące współczesną Europę.
Zagadnienia, które zostały poruszone, to m.in.: zdrowie publiczne, zatrudnienie, sprawy zagraniczne, przemysł, afery[paywall] konstytucyjne, kultura i edukacja. Młodzież europejska przedstawiła realne pomysły na skuteczne rozwiązanie problematycznych kwestii, co daje wiarę w pomyślną przyszłość polityki prowadzonej na terenach Europy.
W debacie udział wzięli: Polacy, Ukraińcy, Czesi, Białorusini, a w przygotowaniach brały udział jeszcze inne europejskie kraje, jak np. Hiszpania czy Holandia. Patronat nad wydarzeniem objął Senat Rzeczypospolitej Polskiej, a także europosłanka Elżbieta Łukacijewska, prezydent Przemyśla Wojciech Bakun i wielu innych.
Europejski Parlament Młodzieży to ponadpartyjna organizacja non-profit istniejąca od 1987 roku. Jest to platforma edukacji obywatelskiej, której celem są spotkania międzykulturowe i wymiana poglądów młodych ludzi.
Spotkanie młodzieży w Przemyślu było doskonale zorganizowane, panowała bardzo przyjazna i ciepła atmosfera. Młodzi, mimo niekiedy sprzecznych poglądów, potrafili wspólnie dojść do satysfakcjonującego rozwiązania, zachowując przy tym kulturę wypowiedzi i wzajemny szacunek.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Szału z frekwencja nie było