Reklama

Młodzi o problemach Europy [ZDJĘCIA]

23/03/2019 11:00

W Przemyślu odbyła się konferencja Parlamentu Młodzieży Europejskiej. Od piątku do niedzieli młodzi Europejczycy uczestniczyli w treningu moderatorów w I Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu, by w poniedziałek na oficjalnej debacie w Przemyskim Centrum Kultury i Nauki „Zamek” poruszyć problemy nurtujące współczesną Europę.

Zagadnienia, które zostały poruszone, to m.in.: zdrowie publiczne, zatrudnienie, sprawy zagraniczne, przemysł, afery[paywall] konstytucyjne, kultura i edukacja. Młodzież europejska przedstawiła realne pomysły na skuteczne rozwiązanie problematycznych kwestii, co daje wiarę w pomyślną przyszłość polityki prowadzonej na terenach Europy.

W debacie udział wzięli: Polacy, Ukraińcy, Czesi, Białorusini, a w przygotowaniach brały udział jeszcze inne europejskie kraje, jak np. Hiszpania czy Holandia. Patronat nad wydarzeniem objął Senat Rzeczypospolitej Polskiej, a także europosłanka Elżbieta Łukacijewska, prezydent Przemyśla Wojciech Bakun i wielu innych.

Reklama

Europejski Parlament Młodzieży to ponadpartyjna organizacja non-profit istniejąca od 1987 roku. Jest to platforma edukacji obywatelskiej, której celem są spotkania międzykulturowe i wymiana poglądów młodych ludzi.

Spotkanie młodzieży w Przemyślu było doskonale zorganizowane, panowała bardzo przyjazna i ciepła atmosfera. Młodzi, mimo niekiedy sprzecznych poglądów, potrafili wspólnie dojść do satysfakcjonującego rozwiązania, zachowując przy tym kulturę wypowiedzi i wzajemny szacunek.  
JoS
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Jolka - niezalogowany 2019-03-24 18:22:15

    Szału z frekwencja nie było

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama