Reklama

Młodzi ratownicy medyczni na start! [ZDJĘCIA]

Tradycyjnie Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Przemyślu było areną zmagań młodych ratowników medycznych. Organizowane przez Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego SP ZOZ w Przemyślu mistrzostwa po raz kolejny cieszyły się wielkim zainteresowaniem. Nasza redakcja była jednym z patronów medialnych trzeciej edycji tego przedsięwzięcia.

Do zmagań przystąpiło 12 drużyn ze szkół z: Przemyśla, powiatu przemyskiego i powiatu przeworskiego. Łącznie 48 młodych ratowników. Wystartowały reprezentacje: Szkoły Podstawowej nr 6, 11 i 16  w Przemyślu, Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. I. Newtona w Przemyślu, Szkoły Podstawowej nr 1 w Zespole Szkół w Nienadowej, Szkoły Podstawowej im. J. Słowackiego w Babicach, Szkoły Podstawowej im. św. Antoniego z Padwy w Urzejowicach, Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rokietnicy, Zespołu Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących w Przemyślu, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Przemyślu, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Przemyślu oraz Liceum Ogólnokształcące w Dubiecku[paywall].

Jakie zadania?

Pierwszą konkurencją był 15-minutowy test pisemny z wiedzy ogólnej z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Test pisali kapitanowie drużyn, którzy w wyznaczonym czasie mieli odpowiedzieć na 15 pytań z wielokrotnością poprawnej odpowiedzi.

Reklama

– Następnie drużyny przystąpiły do próby sprawnościowej, zadania pod nazwą resuscytacja krążeniowo-oddechowa z wykorzystaniem AED oraz udzielania pomocy osobom po omdleniu i z urazem wielomiejscowym. Wszystkie zadania były dokładnie punktowane, zaś sama rywalizacja bardzo zacięta, bo o końcowym wyniku zdecydowały różnice jednego i dwóch punktów

– powiedział rzecznik prasowy WSPR w Przemyślu Marek Janowski.

Urzejowice najlepsze

Pierwsze miejsce (nagroda główna: defibrylator treningowy AED) zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej im. św. Antoniego z Padwy w Urzejowicach, drugie miejsce (fantom osoby dorosłej do nauki BLS) przypadło drużynie z Liceum Ogólnokształcącego w Dubiecku, zaś trzecie (fantom dziecka do nauki BLS) zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rokietnicy. Wszystkie ekipy z podium otrzymały także puchar dyrektora WSPR SP ZOZ w Przemyślu Rafała Kijanki oraz okolicznościowy dyplom. Specjalne wyróżnienie – ufundowane przez dyrektora przemyskiej WSPR – za najlepiej wykonane zadanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz voucher na dwudniowy pobyt w Zakopanem wraz z opiekunem otrzymała Faustyna Fąfara ze Szkoły Podstawowej im. św. Antoniego z Padwy w Urzejowicach. Warto dodać, że każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz... torby – niespodzianki z upominkami.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 02/04/2024 11:20
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama