Reklama

Mocne otwarcie! Maksymalna pensja prezydenta Bakuna

Maksymalne stawki wynagrodzenia dla prezydenta Przemyśla Wojciecha Bakuna. Miesięcznie zarobi 9 tys. 940 zł brutto, co „na rękę” daje ok. 7 tys. zł. Warto dodać, że to kwota bez dodatków i nagród jubileuszowych. Niemal tyle samo zarabiał były prezydent Robert Choma.

Decyzja o wysokości wynagrodzenia prezydenta nadsańskiego miasta zapadła podczas wtorkowej (4 grudnia br.) drugiej sesji Rady Miejskiej w Przemyślu. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z 15 maja 2018 r. dla prezydenta miasta do 300 tys. mieszkańców od 1 lipca 2018 r. obowiązuje kwota wynagrodzenia zasadniczego wahająca się między 3 tys. 800 a 5 tys. zł. Ta druga jest kwotą maksymalną[paywall]. I takie wynagrodzenie zasadnicze radni prezydentowi W. Bakunowi przyznali. Maksymalny poziom dodatku funkcyjnego to kwota 2 tys. 100 zł. Dodatek w takiej wysokości otrzyma W. Bakun. Trzecią składową pensji jest dodatek specjalny. Ten musi wynosić co najmniej 20 procent i nie przekroczyć 40 procent łącznie wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego. W. Bakun otrzymał 2 tys. 840 zł, czyli także maksymalną stawkę, bo 40 procent od kwoty 7 tys. 100 zł to 2 tys. 840 zł.

Zgodnie z wspomnianym rozporządzeniem maksymalna pensja prezydenta W. Bakuna nie może przekroczyć kwoty 12 tys. 525 zł 94 zł. Ale ta zawiera jeszcze, przysługujące dodatki, m.in. za wysługę lat, nagrody jubileuszowe czy dodatkowe wynagrodzenia roczne.

Wszystkie podane kwoty są kwotami brutto.
MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Mieszkaniec - niezalogowany 2018-12-04 19:27:49

    Panie Prezydencie po Pańskich pierwszych decyzjach jako głosujący na Pana miesiąc temu właśnie stracił Pan Mój głos. 1 miesiac rządów zero pomysłów. Rozumiem budżet Pana załamał ok. Ale wiedział Pan jaki on jest. Zero zmian kadrowych sory jeżeli zostawia Pan tych ludzinco sa prezesami dyrektorami to traci Pan wiarygodność. Pytam gdzie te zmiany ? Podwyżka śmieci ? A to ciekawe jak sie zachowa PO która całe życie walczyła o to żeby tych podwyżek nie było. Baaa ciekawe co na to lider waszej listy w okręgu nr 4 który fakt nie wszedł do Rady ale dzięki jego głosom zdobył mandat Pan Wojciech B.  Panie Błażeju gdzie Pan jest ? Niech Pan walczy przeciwko swoim kolegom teraz z tej samej wyborczej ! 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    gość 2018-12-04 19:50:36

    O podwyżkach śmieci było wiadomo przed wyborami człowieku....

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    xxx - niezalogowany 2018-12-04 20:28:31

    Czy Ty człowieku dobrze się czujesz??? Jaki miesiąc rządów? Trzeba do szkoły wrócić bo widać że dla Pana matematyka to czarna magia. Chłop dopiero co został zaprzysiężony,  jeszcze dobrze Urzędu nie poznał, tak samo jak ludzi z którymi ma współpracować. Podejrzewam że jeszcze do końca nie przestudiował budżetu na przyszły rok a ten już wymaga jakichś pomysłów i decyzji. A co tam, po co ograniczyć się tylko do prezesów i dyrektorów - wywalmy 100% pracowników z UM.  Jak patrzę na Pana wpis to ogarnia mnie zgroza i wcale się nie dziwię że w tym kraju i mieście jest tak beznadziejnie jak ma takich obywateli.... takiego ciemnogrodu to ze świecą szukać :(

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości