Maksymalne stawki wynagrodzenia dla prezydenta Przemyśla Wojciecha Bakuna. Miesięcznie zarobi 9 tys. 940 zł brutto, co „na rękę” daje ok. 7 tys. zł. Warto dodać, że to kwota bez dodatków i nagród jubileuszowych. Niemal tyle samo zarabiał były prezydent Robert Choma.
Decyzja o wysokości wynagrodzenia prezydenta nadsańskiego miasta zapadła podczas wtorkowej (4 grudnia br.) drugiej sesji Rady Miejskiej w Przemyślu. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z 15 maja 2018 r. dla prezydenta miasta do 300 tys. mieszkańców od 1 lipca 2018 r. obowiązuje kwota wynagrodzenia zasadniczego wahająca się między 3 tys. 800 a 5 tys. zł. Ta druga jest kwotą maksymalną[paywall]. I takie wynagrodzenie zasadnicze radni prezydentowi W. Bakunowi przyznali. Maksymalny poziom dodatku funkcyjnego to kwota 2 tys. 100 zł. Dodatek w takiej wysokości otrzyma W. Bakun. Trzecią składową pensji jest dodatek specjalny. Ten musi wynosić co najmniej 20 procent i nie przekroczyć 40 procent łącznie wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego. W. Bakun otrzymał 2 tys. 840 zł, czyli także maksymalną stawkę, bo 40 procent od kwoty 7 tys. 100 zł to 2 tys. 840 zł.
Zgodnie z wspomnianym rozporządzeniem maksymalna pensja prezydenta W. Bakuna nie może przekroczyć kwoty 12 tys. 525 zł 94 zł. Ale ta zawiera jeszcze, przysługujące dodatki, m.in. za wysługę lat, nagrody jubileuszowe czy dodatkowe wynagrodzenia roczne.
Wszystkie podane kwoty są kwotami brutto.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Panie Prezydencie po Pańskich pierwszych decyzjach jako głosujący na Pana miesiąc temu właśnie stracił Pan Mój głos. 1 miesiac rządów zero pomysłów. Rozumiem budżet Pana załamał ok. Ale wiedział Pan jaki on jest. Zero zmian kadrowych sory jeżeli zostawia Pan tych ludzinco sa prezesami dyrektorami to traci Pan wiarygodność. Pytam gdzie te zmiany ? Podwyżka śmieci ? A to ciekawe jak sie zachowa PO która całe życie walczyła o to żeby tych podwyżek nie było. Baaa ciekawe co na to lider waszej listy w okręgu nr 4 który fakt nie wszedł do Rady ale dzięki jego głosom zdobył mandat Pan Wojciech B. Panie Błażeju gdzie Pan jest ? Niech Pan walczy przeciwko swoim kolegom teraz z tej samej wyborczej !
O podwyżkach śmieci było wiadomo przed wyborami człowieku....
Czy Ty człowieku dobrze się czujesz??? Jaki miesiąc rządów? Trzeba do szkoły wrócić bo widać że dla Pana matematyka to czarna magia. Chłop dopiero co został zaprzysiężony, jeszcze dobrze Urzędu nie poznał, tak samo jak ludzi z którymi ma współpracować. Podejrzewam że jeszcze do końca nie przestudiował budżetu na przyszły rok a ten już wymaga jakichś pomysłów i decyzji. A co tam, po co ograniczyć się tylko do prezesów i dyrektorów - wywalmy 100% pracowników z UM. Jak patrzę na Pana wpis to ogarnia mnie zgroza i wcale się nie dziwię że w tym kraju i mieście jest tak beznadziejnie jak ma takich obywateli.... takiego ciemnogrodu to ze świecą szukać :(
9 tys. 940 zł brutto, co „na rękę” daje ok. 8 tys. 100 zł - Panie redaktorzyno - jak Pan to wyliczył??? W której szkole uczą takiej matematyki???Nie pierwszy to raz kiedy jakiś redaktorek popełnia kardynalny błąd w tym wielkim tygodniku...
Zaczęło się czyli nowe po staremu. Młody człowiek który jeszcze nic dla miasta nie dokonał już dostał od kolesi maksymalne pobory. A co nas mieszkańców biednej mieściny obchodzą jego wynagrodzenia i dietki jako posła , w tej chwili jest prezydentem biednej , zdołowanej mieściny będącej w samym ogonie biedy miast podobnej wielkości a więc powinni na początek zaserwować jak to określają Wojtkowi pobory raczej zbliżone do średnich niż maksymalną stawkę. Zresztą po tej prezydenturze niczego dobrego czy rewolucyjnego nie oczekuję , będzie dużo pijaru na początku by nabrać suwerena że są duże zmiany , jakieś kosmetyczne ruchy kadrowe , rządzenie niby bez zastępcy , od stycznia będzie zastępca już podobno jest kandydat wytypowany na ten stołek , a dalej wszystko potoczy si,e swoimi torami , podwyżka dietek radnych bo koszty utrzymania wzrosną i biadolenie że nic zrobić się nie da bo , bo , bo nie ma kasy , inwestycji tych poważnych niemal zero bo skąd , obiecanki podobnie jak Choma może kiedyś , a to kiedyś należy czytać nigdy, jakieś od od picu drobne starcia i pyskówki na sesjach, udawanie że chcą zmian i tak błogo upłyną 4 latka , Przemyśl zaś osiągnie stan nie mieściny a dużej wsi , no może większej od Nehrybki i naprawią barierkę przy schodach w rynku co zaliczą jako duża inwestycję Być może mojawizja się nie ziści gdyż jestem dobrym , sprawiedliwym obserwatorem a nie Babą Wanga czy Wernyhorą. Ale po pierwszych ruchach i decyzjach widać powielanie postępowania Chomy , najpierw od picu skromny n pobory niższe później za ok. 3 miesięcy kolesie koalicjanci przypomnieli sobie że pan były prezydent za mało zarabia a więc podwyżka coś ponad 2. 500 złotych polskich (nie euro), inne gratyfikacje , 13 pensje itd. itd. Dopiero ustawa uchwalona na rozkaz prezesa obniżyła pobory samorządowców o ok. 20% a więc z bólem serca musiał oddać "kochaną mamonę". To tak w skrócie bp nie chodzi o akademicki wykład na temat finansów gminy , to przykład jak się robić nie powinno w mieścinie gdzie renty czy emerytury nie przekraczają w większości 2 tysiące brutto , czasem są o wiele mniejsze zaś pobory za wyjątkiem WOP-u , celników , wojska , milicji , skarbówki , Urzędu Miasta również są również niewiele większe niż kwota 2 tysiące. Uważam na koniec że można zwiększyć wynagrodzenie nawet Bakunowi , nawet o kilkaset złotych ale po wykazaniu się w działalności na rzecz mieszkańców , zrealizowaniu większości obietnic wyborczych , po dobrej zmianie jak w Rzeszowie prezydent Ferenc. Na razie tyle zaś po pewnym czasie , obserwacji tych niby nowych" rządów" więcej , o wiele więcej.
Ale za to będzie Varius Manx, a nie dj Choma sylwestrową nocą.
uzupełnienie wpisu Najpierw powtarzam solidna , praca na rzecz mieściny Przemyśl i pozostałych jeszcze mieszkańców głównie emerytów , rencistów , nieletnich - dzieci i młodzieży szkół średnich którzy ostali się jeszcze po tsunami i eksodusie z poprzedniej "wadzy" pisowskiej i Chomy. Apeluję do Bakuna , młody panie już prezydencie , dostał pan ogromną szansę , niemal stał się cud że wygrał pan jedynie na fali sprzeciwu, przeciwko rządom poprzednika a więc do boju , do dzieła. nie wszystko stracone , choć odbudować Przemyśl to wielka sztuka. I nie róbcie tego , nie popełniajcie tych manewrów Chomy i spółki najpierw od picu obniżał niby z wrodzonej skromności swoje pobory aby za 3 miesiące grupa kolesi w radzie- bezradzie podwyższała mu pobory o dużą kwotę , ogromną jak na przemyskie warunki , gdzie podwyżka dla Chomy była większa niż pense i emerytury większości mieszkańców naszej mieściny. Powtarzam najpierw praca i koniecznie dotrzymywanie danego słowa , nie na zasadzie jak obecnie ," nie będzie zastępcy prezydenta - to przed wyborami " , po wyborach oczywiście będzie , bo kolesie , bo koalicja bo potrzeba chwili bo , bo , bo….Panie Bakun. przecież na nie dotrzymywaniu większości obietnic przed wyborczych przejechał się Choma który wyczuł "pismo nosem " i czmychnął nie startując w kolejnych wyborach , pan zaś wyczuł swoją szansę widząc że ten Kukiz 15 praktycznie rozsypał się jak "domek z kart" i dokonał pan taktycznego ruchu , również czmychając w ostatniej chwili z niepewnej partii zwanej ruchem który w następnych za rok wyborach nie miałaby żadnych szans wejścia do parlamentu. Gratuluję politycznego nosa . Obecnie , może się pan jako młody człowiek wykazać i koniecznie brać doświadczenia z działalności i samorządowego gospodarowania mieniem gminnym prezydenta Rzeszowa pana Tadeusza Ferenca , 78 letniego prezydenta 3 krotnie większego miasta , ale człowieka życzliwego dla przemyślan , na pewno uzyska pan wiele rad i czasem pomoc. Niech pan nie popełnia błędu i błędów Chomy który był tak zadufany i zakochany w sobie że nie potrzebował żadnych porad , życzliwe krytyki przyjmował jako niesprawiedliwe ataki na swoją osobę , nie czuł miasta , potrzeb mieszkańców - suwerena .Naprawdę , życzę panu dobrze choć nie wróżę wielkich sukcesów poprawy stanu przemyskiej mieściny gdyż jak zwykle obije sie to o pieniądze , a zemsta za porażkę mo ze być wielka z wiadomych sił. Jedyna szansa to Pilch który został wybrany do zarządu województwa i ta Podhalicz , ale ona raczej marna , nijaka , statystka szczególnie że poniosła klęskę polityczną w samym Przemyślu. Ale walczyć trzeba , życzę sukcesu , choć lekko powątpiewam czy się uda. I nie popełniać prostych błędów Chomy jak np, na stoku narciarskim bunkier- buda za ok. 2,5 mln i to niedokończona , w centrum niewyobrażalny brud i smród , paskudne bazary straszny niewyobrażalny syf, , na znanym panu dobrze czymś zwanym rynkiem zielonym . To tylko jeden z przykładów braku gospodarności i wyobraźni przez pana poprzednika , przykładów mógłbym podać więcej, o wiele więcej . Na koniec życzę powodzenia , sukcesów bo pana sukces będzie również sukcesem nas przemyskich emerytów . I najpierw praca dla mieściny a poźniej większa kasa , jeśli będzie odwrotnie to nie wróżę sukcesu. I koniecznie na wzór Prezydenta Rzeszowa co miesięczne spotkania z mieszkańcami przemyskich marnych ale osiedli , i czytać koniecznie wpisy internetowe , czasem przykre , gorzkie , czasem jak moje z konieczności krótkie ale zawsze krytycznie życzliwe , bo mi zależy na moim miasteczku , wolnym i niby królewskim. Na koniec przytoczę słowa wielkiego i wiecznego byłego już radnego E. Strzałkowskiego wygłoszone jak mantrę na jedne z sesji ostatniej kadencji rady- bezrady cyt. "Rzeszów - metropolia , Przemyśl- wioska. ". Tak panie Eugeniuszu - geniuszu , tylko że przez pozostałe 3 lata głosował pan zgodnie z pana partią czyli PIS za przemyska wioską i nic pan nie zrobił podobnie jak kolesie by to zmienić. Tak czy nie?. Podobnie inny radni znani jako pisory , również z pokrewnej Regii Chomy mówili mnie osobiście , tajemnie , skrycie że gdy wracają z Rzeszowa do Przemyśla to jakby wjeżdżali do innego , ponurego , smutnego świata. I coś w tym jest bo nic nie zrobili by to przynajmniej w części zmienić. i zawsze pokornie i potulnie głosowali "za" Pozdrawiam życzliwie
Ale jajca. 3 2 1.... Start hejt zawistnej biedoty.Co to jest 9 koła brutto, ludzie! Śmieszny pieniądz jak za urząd i odpowiedzialność. Mam nadzieję, że facet to sobie odbije na jakiś premiach i dodatkach. W byle jakiej korporacji to śmieciowy pieniądz. Po 2 latach w analizie, programowaniu taka pensja to minimum. Ja bym śmiechem rekrutera zabił za taką propozycję. A że nic nie zrobił po paru tygodniach od objęcia urzędu? Czy ktokolwiek z was przychodząc do nowej firmy w opłakanym stanie zrobiłby rewolucję?
Wynagrodzenie mu sie należy jak każdemu innemu, który byłby Prezydentem. To że nie ma zmian? dobrze. On musi najpierw poznać teren, zrobić rachunek zysków i strat , dopiero potem przyjdzie czas na zwolnienia - jeżeli to sie bedzie opłacało. Budżet hmm nie jest źle bywało gorzej i tu potrzeba zgranych zi solidarnych "zarządców" Powodzenia PPB
Żal. Roszczeniowe zubożałe społeczeństwo z wiecznym bólem dupy i oczekiwaniami.
Jak się nie mieszka w Przemyślu tak jak Majkowski (Krzywcza) i Błachowicz( Warszawa-Prałkowce) i ma się gdzies mieszkańców miasta, to co problem zagłosowac za podwyżkami smieci?
No to się zaczęło , narzekania , zazdrość i co jeszcze ? nie spodziewajcie się wiele przez co najmniej rok . Myślicie że to tak hop siup ? Cierpliwości , 16 lat wytrzymało się w niczym to dajmy czas na zmiany.
A może jednak ten 50-piętrowy wieżowiec w Rzeszowie i taki sam w Przemyślu uczynią z naszego miasta zaczątek gospodarczego tygrysa? Są już uzyskane pozwolenia?
Przecież nie wiedział jaki budżet, bo oglądałam debatę przedwyborcza. Może o śmieciach tez nie wiedział tzn powiem tak niewiele wiedział żeby nie powiedzieć ze nic
Czy nie młody człowieku że te śmieszne niemal 10 tysięcy są pieniądzmi podatników. Przecież miasto , gmina miejska czy wiejska nie ma żadnych pieniędzy , są to pieniądze podatków od zakładów pracy , sklepów , zakładów usługowych itd. różnych podatków od osób fizycznych , danin. Przecież administracja w tym prezydenci miast są jedynie beneficjentami tych pieniędzy , żyją na koszt podatników i dlatego niemal 10 tysięcy w Przemyślu na początku urzędowania to ogromna suma . Przecież niewiele więcej zarabia Pan Tadeusz Ferenc który świetnie się sprawdził i wygrał pewnie wybory na 5 kadencję , zaś przez 16 lat zrobił z Rzeszowa metropolię co przyznają wszyscy łącznie z jego adwersarzami i wrogami , jest wymieniany jako jeden z najlepszych prezydentów w Polsce. Dlatego miarkuj w tym co piszesz o jakiś korporacjach , w małym i zdołowanym Przemyślu żyją głównie ludzie starsi , dzieci , emeryci , renciści o bardzo niskich dochodach , nieco urzędników bezrobotni i bezdomni , trochę kleru i sporo zakonnic. Około 10 tysięcy młodych wyjechało w ostatnich latach w poszukiwaniu pracy i lepszego życia , właśnie do pracy w korporacjach. Dlatego miarkuj w opiniach , Bakun powinien dostać więcej kasy , ale po sprawdzeniu się na stanowisku i zrealizowaniu przynajmniej części obietnic wyborczych , podobnie jak jego partia. I zapoznaj się z moimi wpisami powyżej jako "przemyski obserwator" , czytaj ze zrozumieniem bo wiele nie rozumiesz.
I 10 tysi przytulone a wy łosie bujajcie się
To ile to jest netto GENIUSZU? Kim ty jesteś, że obrażasz innych, PAJACU!?
To nic ze 9 tysięcy Prezydent Przemyśla Wójt Gminy Stubno też prawie tyle zarabia i ma tylko parę numerów.
Nie spotkałam się aby nowemu pracownikowi dawać maksa z widelek Oczywiście będzie więcej jak się znajda świadectwa pracy :) za wieloletni staż :). Jestem ciekawa ile się tego nazbiera;:) niby powinno być kolo 17% . Ale czy tak będzie śmiem twierdzić że nie?
Dokładnie tak - Hamryszczak - Żurawica (jeden z głównym autorów podwyżki śmieci w Przemyślu wraz z Chomą)Tyle w temacie
Sorry nie miesiąc tylko od 22 listopada czyli w przeliczeniu na dni tj. 12 dni - sorry matematyka.8 tyś na rękę - daj sobie spokój. Gwiazdy Pisu z Przemyśla:1. Lewandowski Ryśku - PWIK ok. 15 000 zł brutto2. Mistrz Zaleszczyk - PGM - ok. 12 000 zł brutto3. Stec - MPEC - 10 000 - 12000 bruttonie ma jak dobra zmianaJa jedynie mam nadzieję, że Pan Wojtek zrobi z tym porządek
Jaki straszny ból dla fanów W Bakuna ,czy wy naprawdę wierzyliście że będzie inaczej ,jeżeli tak to również dobrze możecie puścić totka i przed wynikami obdarować bliskich . Nic się nie zmieni,maiły być audyty w spółkach -cisza ,mały być inwestycje -cisza .Wiem że to za szybko ale podniesienie opłat za śmieci już za szybko nie jest , kiedy woda i ścieki do góry ,wszak nachapać się trzeba
Dość dziwne są te pretensje, że nowy prezydent jeszcze nic nie zrobił, nie pozwalniał, nie poprzyjmował, nie pozamiatał itp.Chyba było wiadomo na kogo głosujemy - "na byle kogo byle nie na pis". Padło na młodego niedoświadczonego, bez zaplecza więc czemu się dziwicie - kim ma robić zmiany skoro w tym kukizie w Przemyślu jest chyba nie więcej jak 6-8 członków i to bez wielkich dokonań i wiedzy. Mimo wszystko początki kiepskie. Tu nie ma czasu - rok jak tu ktoś obłędnie pisze - na nauki i eksperymenty. Był czas jeszcze przed kandydowaniem na dokładne zapoznanie się ze stanem miasta i był czas na opracowanie strategii naprawczej. Od pierwszego dnia należało ją wdrażać z hukiem. Niestety, jak widać pan Bakun choć młody, nawyki ma stare - źle to wróży Przemyślanom, oczekują czegoś innego.
Panie redaktorze piszący ten artykuł trzeba doczytać na protokole z wczorajszej sesji ,że tak kwota którą pan napisał to już jest z dodatkami : wynagrodzenie zasadnicze 5000,00dodatek funkcyjny 2100,00dodatek specjalny 2840,00Warto piszą artykuł przeczytać a nie ludziom kit wciskać. To po pierwsze , a po drugie nagrody jubileuszowe nie bierze sie co miesiąc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Artykuł pisany na kolanie , jaka gazeta taki artykuł !!!!!!!!!!!!!!!!
Rozumiem że dodatek funkcyjny jest za sprawowanie funkcji prezydenta więc wynagrodzenie zasadnicze nie obejmuje obowiązków prezydenta mam rozumieć, czyli co, za co?Dodatek specjalny jest już całkowicie niezrozumiały. Czyżby Pan Prezydent był osobą specjalnej troski czy co?
A ja myślałem, że taki szlachetny kandydat zrzeknie się poborów na rzecz miasta czy też jakiegoś domu dziecka... A tu nawet części niet. Swoją drogą faktycznie coś przycichł ten nasz Sołtys.
Krótko pisząc panie Bakun,już na początku zawiódł pan swoich wyborców.
Mieszkańcy Przemyśla co wybraliście to macie. Za to Pan Bakun wie jak walczyć z PIS i ty się zajmuje i tym byście go długo zapamiętali.Jak bliska koalicja PO.
"...wie jak walczyć z PIS i ty się zajmuje i tym byście go długo zapamiętali.Jak bliska koalicja PO..."Weź to napisz jeszcze raz, normalnie po polsku.
No to alleluja już było. Teraz warto by DO PRZODU. A gdzie to jest przód?
Myslałem, że Nowa Rada Miasta pierwsze co zrobi to, że przejdzie sie ulicami miasta i zobaczy jak wygląda Przemyśl. Ulice Kopernika, Czarneckiego, Sportowa, miejsce bazaru, zielony rynek itp. A tu pierwsze to ustalenie wynagrodzenia. Oddajac swoj głos na Nowego Prezydenta widze jedno wielkie nieporozumienie.
Drogi obserwatorze, ja też placę podatki w Przemyślu. Mimo tego, że moje pieniądze spływają z zagranicy, podatki idą do rodzinnego miasta. Mnie dziwi po prostu jakiego ludzie dostają bólu dupy słyszac o dochodach podchodzących pod 10k. Ta kwota pozwala zacząć w miarę normalnie żyć. A ile wg Ciebie wystarcza? 2500? Standardowa maksymalna stawka po Przemyślu?
Warto przed pisanie zorientować się ( w internecie też można ;) ) co to są składniki wynagrodzenia tutaj przykład :Wynagrodzenie za pracę może składać się z różnych składników - stałych lub zmiennych. O tym jakie pracownik otrzyma wynika z rodzaju wykonywanej przez pracownika pracy, jej właściwości oraz warunków jej wykonywania.
Proszę czytać teksty ze zrozumieniem. Ja nie pytałem z czego może składać się wynagrodzenie bo to jest w obydwu rozporządzeniach. Ja pytałem za co, za jaką konkretnie pracę są te trzy składniki wynagrodzenia przyznane Panu Prezydentowi Miasta:- wynagrodzenie zasadnicze za.....?- dodatek funkcyjny za .....?- dodatek specjalny za ....?
Jak to mówi młodzież-gruuboooo,ale przynajmniej będzie go stać na opłate energii i śmieci
Ze zrozumieniem to widzę ,że to nie ja mam problem. W budżetówce są wszelakiego rodzaju dodatki. Prezydent to nie byle pierwszy pracownik.Zresztą regulują to uchwały i rozporządzenia. Dodsatek funkcyjny to jakiś problem do zrozumienia ????? bo jakoś nie rozumiem . Jest Prezydentem to jest funkcja i za to dostaje pieniądze a dodatek specjalny ."Dodatek specjalny pracownikom samorządowym może być przyznawany na podstawie zapisów regulaminu wynagradzania. W regulaminie tym powinny znaleźć się również szczegółowe zasady jego wypłaty, w tym również informacje, czy jest on przyznawany za czas usprawiedliwionej nieobecności pracownika w pracy i ewentualnie w jakiej wysokości. W przypadku gdy takich informacji w regulaminie nie ma, można przyjąć, że jest on uprawnionym pracownikom wypłacany w pełnej wysokości również w czasie nieświadczenia przez nich pracy."Czy jasne już ? Czepiacie się gościa zamiast zając się pożytecznymi rzeczami. Nie rozumiem, to jest Prezydent miasta a nie przeciętny pracownik !
Ponawiam apel o czytanie tekstów ze zrozumieniem droga chyba pani.Jeżeli nie potrafi pani wyjaśnić za co Prezydent Miasta otrzymuje te trzy składniki w uposażeniu to proszę nie zabierać głosu i nie kręcić i pisać głupot.Na te pieniądze przyznane Panu Prezydentowi przez Radę Miasta składają się także moje, ciężko zarobione pieniądze więc nie powinno panią dziwić, że chcę wiedzieć, ba - mam prawo domagać się pełnych wyjaśnień.Pytam się prościej:- skoro za pełnienie "nie byle jakiej funkcji" Prezydenta Miasta dany urzędnik otrzymuje określone dla tego stanowiska uposażenie zasadnicze to chcę wiedzieć jaką jeszcze pełni funkcję, co takiego robi dodatkowo poza obowiązkami Prezydenta Miasta że musi otrzymać maksymalny dodatek funkcyjny? - za co Rada Miasta przyznała Panu Prezydentowi jeszcze dodatek specjalny i to w maksymalnej wysokości? Za szkodliwe warunki pracy, czy co innego?"...Prezydent to nie byle pierwszy pracownik..." - mając to na uwadze tym bardziej nie powinno być niedomówień, więc skoro już pani rozpoczęła pouczanie i wyjaśnianie to proszę to robić rzetelnie."...Jest Prezydentem to jest funkcja i za to dostaje pieniądze..." - jeżeli jest pani pracownikiem UM to tym zdaniem skompromitowała się pani niestety. Za pełnienie funkcji Prezydenta Miasta otrzymuje przecież uposażenie zasadnicze przypisane to tegoż stanowiska."...Dodatek specjalny pracownikom samorządowym może być przyznawany na podstawie zapisów regulaminu wynagradzania..." - kompletna bzdura jeżeli chodzi o stanowisko Prezydenta Miasta - proszę się zapoznać z obowiązującymi przepisami i nie wprowadzać ludzi w błąd. Generalnie chodzi o odpowiedź na proste pytanie: za co konkretnie Prezydent Miasta otrzymuje jeszcze dwa dodatki (wielkości samego uposażenia) skoro za pełnienie funkcji Prezydenta Miasta (nie byle jakiej!) otrzymuje już wynagrodzenie zasadnicze?
Ale zawistna Przemyska wiocha kwiczy!!!!!!!
Kwiczą wieczni malkontenci, dyżurni krytycy oraz nawiedzone mohery żądające cudów. Nowy prezydent dwa tygodnie jest dopiero na urzędzie, a oni już chcą Dubaju albo Zurychu w Przemyślu. Oczekiwania jak od św. Mikołaja albo od Jezusa Chrystusa w Kanie Galilejskiej. Ma czas- 5 lat, aby pokazać swoje pomysły na nasze miasto. Amen.
Wyszło szydło z wora! Nie głosowali na kandydata, a przeciw drugiemu. Podadto część głosów oddana w nadziei na przeprowadzenie jakiegoś rodzaju bolszewickiej rewolucji. Nie mają pojęcia jak działają spółki, firmy, a żądania wyprowadzenia na bruk i rozstrzelania. Tera my! A gówno wiemy.Przypomina mi się sytuacja murzynów w RPA. Polska zawiść i ból dupy objawia się w tej mieścinie ze zdwojoną siłą.Zapamiętajcie jedno malkontenci:W każdym dobrze prowadzonym biznesie najpierw się liczy, analizuje, poznaje, planuje, a później działa. Kilka lat i się okaże jakim prezydentem jest Bakun. A tymczasem drodzy wyborcy, rękawy zakasać i zadbać sami o siebie. Gorzej nie będzie. Głowy do góry :)
A czego innego można było się spodziewać? Tłumów inwestorów walących drzwiami i oknami do Przemyśla? Najważniejsza pierwsza sprawa to najlepsza pensja a to że nie ma doświadczenia w samorządach i ogólnie rządzeniu... e tam to nie takie istotne. Szkoda było głosować
No już pokazał na czym bardziej mu zależy :) spodziewasz że coś drgnie za 5 lat?
A za te barwy do dziś sobie pluje że na niego głosowałem https://d-pt.ppstatic.pl/kadry/k/r/1/73/37/5bccebc055fcb_o,size,969x565,q,71,h,3086e5.jpg
Nie wiem czy 7 500 zł jakie na rękę dostanie nowy Prezydent to dużo czy mało.Szczególnie w stosunku jak ktoś pisze do 2000 zł brutto przeciętnej emerytury.Gość mas wyciągnąć miasto z zapaści.Po pierwsze finansowej-152 miliony złotych długu do spłacenia. Ktoś pisze nie ma zmian kadrowych. Rząd podnosi od 2019 roku ceny energii elektrycznej o 30% , gazu 40 %, dorzuci do każdego litra benzyny 10 gr podwyżki. Jak w kasie zabraknie pieniędzy , to trzeba będzie ludzi zwalniać.Na razie trzeba rozpoznać kto jest jaki. Aby nie zwolnić tych najbardziej kumatych ,zaangażowanych.Zwolnić wszystkich prezesów spółek? Zarabiają po 12-15 tysięcy złotych miesięcznie. Od razu trzeba 3 miesięczne odprawy , a to jest kilkaset tysięcy złotych.Zwyczajowo każdy urzędujący dostaje tzw. 100 dni na ogarnięcie swojego stanowiska . Nie atakuje go prasa , konkurencja. Po tych 100 dniach zaczyna się podsumowanie, co zrobiono.Przemyski obserwator pisze....Zresztą po tej prezydenturze nie spodziewam się niczego dobrego czy rewolucyjnego. Po czym daje długi wpis ..w którym ma jednak nadzieję, ze będzie lepiej.Też mam taką nadzieję. W sumie jesteśmy na dnie.A odwiertu aby spaść niżej , nie powinniśmy robić.
W punkt !!!Szkoda tylko, że ,,SUPER OPINIOTWÓRCZA" gazetka jak ŻP po 10 dniach rządów robi podjazdowe wojenki.Może tak ich wysłać do jakiś konkretniejszych gazet na staż aby nauczyli się tzw. terminu 100 dni .
Proponuję śledzić każdy krok prezydenta Bakuna. Jak kupi sobie nowe skarpetki, buty, itp., też trzeba o tym napisać. Ludzie OGARNIJCIE się wreszcie. On jest prezydentem kilka dni ! ! !
Panie MG proszę dokładnie sobie policzyć ile to jest netto. Wydaje mi się że jest Pan w błędzie.
Cieszę się, że sprowadziliśmy do naszej pipidówy tak wybitnego specjalistę, myślę że wart jest nawet większych pieniędzy xD oby się tu tylko nie zmarnował...
Dzi pan przymyski łobserwatur ma wop milicje
do ...na wieś po rozum ....o kim w tekście jest mowa , o jakim specjaliście ,bo nie wiem.tym bardziej wybitnym - wybitny to był Albert Einstein .Technik - wybitny .Rzeczywiście , na wieś....
Pięknie, jeszcze noc nie pokazał a zarobki praktycznie jak u Ferenca !!! który ma zasługi dla rozwoju a Bakun póki co puste obietnice. Naprawdę myślałem że coś zmieni i z pokorą przyjmie Urząd Prezydenta !!! Żałuję mojego głosu......
.... bo jemu dochodzi stażowe !!!!
Panie kasander - poczytaj Pan przepisy jakie składniki ma wynagrodzenie Prezydenta Miasta - ustawa o samorządzie gminnym oraz rozporządzenie w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych. A pretensje na Wiejską bo Oni takie przepisy ustalali. Kolejna sprawa szanowny Panie to wysokość wynagrodzenia. Ten człowiek reprezentuje miasto i powinien mięć odpowiednie wynagrodzenie do pełnionej funkcji. widać żeś ciemnogród i człowiek niedouczony.
Panie Prezydencie po Pańskich pierwszych decyzjach jako głosujący na Pana miesiąc temu właśnie stracił Pan Mój głos. 1 miesiac rządów zero pomysłów. Rozumiem budżet Pana załamał ok. Ale wiedział Pan jaki on jest. Zero zmian kadrowych sory jeżeli zostawia Pan tych ludzinco sa prezesami dyrektorami to traci Pan wiarygodność. Pytam gdzie te zmiany ? Podwyżka śmieci ? A to ciekawe jak sie zachowa PO która całe życie walczyła o to żeby tych podwyżek nie było. Baaa ciekawe co na to lider waszej listy w okręgu nr 4 który fakt nie wszedł do Rady ale dzięki jego głosom zdobył mandat Pan Wojciech B. Panie Błażeju gdzie Pan jest ? Niech Pan walczy przeciwko swoim kolegom teraz z tej samej wyborczej !
O podwyżkach śmieci było wiadomo przed wyborami człowieku....
Czy Ty człowieku dobrze się czujesz??? Jaki miesiąc rządów? Trzeba do szkoły wrócić bo widać że dla Pana matematyka to czarna magia. Chłop dopiero co został zaprzysiężony, jeszcze dobrze Urzędu nie poznał, tak samo jak ludzi z którymi ma współpracować. Podejrzewam że jeszcze do końca nie przestudiował budżetu na przyszły rok a ten już wymaga jakichś pomysłów i decyzji. A co tam, po co ograniczyć się tylko do prezesów i dyrektorów - wywalmy 100% pracowników z UM. Jak patrzę na Pana wpis to ogarnia mnie zgroza i wcale się nie dziwię że w tym kraju i mieście jest tak beznadziejnie jak ma takich obywateli.... takiego ciemnogrodu to ze świecą szukać :(