„Przemyślany Rozwój” – to projekt opracowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Przemyślu, który uzyskał pozytywną opinię władz i otrzyma dofinansowanie na realizację. Głównym założeniem jest znalezienie pracy dla 204 podopiecznych MOPS-u.
Aby projekt mógł być realizowany, miasto musiało zagwarantować wkład własny. I tak stało się podczas[paywall] sesji 21 sierpnia br. To kwota 177 tys. 373 zł. Dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego to 3 mln 364 tys. 882 zł. Przemyscy radni projekt uchwały oczywiście przyjęli.
Celem jest znalezienie zatrudnienia dla 204 osób, zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, mieszkających w Przemyślu i korzystających ze świadczeń pomocy społecznej. – Obecnie klienci MOPS-u uczestniczą w specjalnym programie aktywizującym i integracyjnym. Po jego zakończeniu znacznie zwiększą szansę na znalezienie pracy, co w dalszej perspektywie przyczyni się do poprawy sytuacji materialnej ich rodzin. Zaczną lepiej funkcjonować w społeczeństwie. Wartością dodaną będzie poprawa ich wizerunku w środowisku. To dla nich bardzo ważne – powiedział zastępca prezydenta Przemyśla Grzegorz Hayder.
Projekt będzie realizowany do 2020 r. W przyszłym i kolejnym roku miasto przeznaczy na ten cel 88 tys. 996 zł.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.a czy są w Przemyślu chętne osoby na płatne szkolenie i staż?Szukamy kandydatów do Projektu osoby: osoby bezrobotne i długotrwale bezrobotne osoby niepełnosprawne osoby bierne zawodowo, rodzice/ opiekunowie prawni posiadający min. 3 dzieci do 18 r.ż. osoby o niskich kwalifikacjach osoby odchodzące z rolnictwa osoby 50+ Osoby zainteresowane proszę o kontakt: anna.nowak@itcomplete.pl
Już widzę jak chętnie biegną i stawiają się do pracy. Robią i nadal będą robić wszystko by pracy nie podjąć , a pretekst znajdzie się zawsze , są w tym wyspecjalizowani np. choroba , a to paluszek , a to główka. Chętnie za to po pobraniu różnych zasiłków i innych wyżebranych form pomocy korzystają z wolności i kombinują na bazarach , co tygodniowe wycieczki do Mościsk czy Lwowa oczywiście turystycznie czy czasem na kilkumiesięczne saksy do Niemiec , W. Brytanii czy na winobranie we Włoszech czy Francji.No cóż można i tak , jednak Polska to bardzo bogaty kraj , zaś pracujący podatnicy nadal będą się składać na zasiłki i inne daniny dla zwykłych leserów i leni.
Jeśli im - co wynika z tego co napisałeś , żal . No to w czym problem , spróbuj i ty takiego "życia" . Może będzie ci odpowiadało .
Za ??? Najlepiej z grupą
Będą chcieli pracować?
a czy są w Przemyślu chętne osoby na płatne szkolenie i staż?Szukamy kandydatów do Projektu osoby: osoby bezrobotne i długotrwale bezrobotne osoby niepełnosprawne osoby bierne zawodowo, rodzice/ opiekunowie prawni posiadający min. 3 dzieci do 18 r.ż. osoby o niskich kwalifikacjach osoby odchodzące z rolnictwa osoby 50+ Osoby zainteresowane proszę o kontakt: anna.nowak@itcomplete.pl