To już pewne! Zima na dobre opuściła Jarosław, a w jej miejsce zawitała wiosna. Niekwestionowany udział w tym mieli miłośnicy dwóch kółek z Jarosławskiego Stowarzyszenia Motocyklistów Motor Bike Drivers Team oraz włodarz Jarosławia. Widowiskowo utopili oni marzannę w Sanie.
Symboliczne pożegnanie zimy w Jarosławiu miało miejsce w sobotę, 25 marca. Choć impreza odbyła się nad Sanem, motocykliści spotkali się w Rynku, skąd parada ruszyła w kierunku pozostałych uczestników pikniku. Mimo kapryśnej pogody, chętnych do wspólnej zabawy i podtrzymania tradycji nie zabrakło. Jak wiadomo, najlepszym sposobem na przegnanie zimy jest zatopienie marzanny. Tego zadania, jak co roku, podjęli się motocykliści z Motor Bike Drivers Team oraz burmistrz Waldemar Paluch.
Po odśpiewaniu piosenki „Marzanno, Marzanno” kukła została podpalona i wrzucona z mostu do rzeki. Po tym, jak odpłynęła z jej nurtem, przyszedł czas na piknik, podczas którego, jak co roku, rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszą marzannę. Przy wyborze kierowano się tym, aby kukiełka wykonana przez dzieci była jak najbardziej ekologiczna. Na zziębniętych uczestników czekało ognisko i ciepły posiłek, a czas umilała muzyka w wykonaniu AkiSound. Z myślą o najmłodszych uczestnikach przygotowano konkursy i zabawy.
W trakcie imprezy przeprowadzona została zbiórka charytatywna na leczenie małej mieszkanki Jarosławia – Matyldy Momot. Niespełna dwuletnia dziewczynka cierpi na poważną wadę serca i potrzebuje pilnej operacji w USA. Do zebrania pełnej kwoty brakuje wciąż ponad 1 mln zł.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze