Ogromne zainteresowanie wzbudził koncert „Polska muzyka filmowa i nie tylko” w wykonaniu Orkiestry Filharmonii Podkarpackiej im. A. Malawskiego w Rzeszowie pod dyrekcją Tomasza Chmiela.
Koncert odbył się w środowe popołudnie (15 sierpnia) na dziedzińcu krasiczyńskiego zamku. W renesansowej scenerii obiektu zabrzmiała muzyka ze znanych polskich filmów, by wspomnieć choćby: Noce i dnie, Dom, Trędowatą, Pana Tadeusza, Ogniem i mieczem czy Pana Wołodyjowskiego.
W drugiej części koncertu wybrzmiały natomiast utwory patriotyczne związane ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości. Występ zgromadził bardzo dużą widownię, która każdy utwór nagradzała owacyjnie.
Solistami byli: Magda Niedbała-Solarz (mezzosopran), Mariusz Solarz (tenor) i Jacek Ozimkowski (bas).
Koncert przygotowany został z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, wpisując się także w obchodzone 15 sierpnia Święto Wojska Polskiego.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.vipy w pierwszym rzedzie hahaha najwazniejszy pierwszy z prawej
vipy w pierwszym rzedzie hahaha najwazniejszy pierwszy z prawej