Dziewięć par małżeńskich z Lubaczowa odebrało w drugim tygodniu października w sali obrad urzędu miejskiego niecodzienne, zaszczytne wyróżnienie przypieczętowujące ich 50-letni małżeński staż. Nie brakowało momentów wzruszeń i szczerych gratulacji.
Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie udekorował przybyłych na uroczystość małżonków burmistrz Krzysztof Szpyt, wyrażając jednocześnie podziw dla ich wysiłku włożonego w codzienną pracę nad związkiem.
Bez niego[paywall] nie dane by im było zapewne wytrwać na wspólnej małżeńskiej drodze do okrągłego jubileuszu 50-lecia pożycia. W swoim wystąpieniu skierowanym do małżonków gospodarz miasta podkreślił jednocześnie, że ponad pięćdziesięcioletni staż to dowód wzajemnej miłości i zrozumienia oraz piękny przykład mądrego życia, który utwierdza w przekonaniu, że nawet najcięższe sytuacje stają się lżejsze i łatwiejsze do rozwiązania, gdy dźwiga się je we dwoje.
Ciepłe życzenia skierowała też pod adresem jubilatów kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Anna Gorzelnik.
Jak na tego typu okazję przystało, był też słodki poczęstunek i wzniesiony lampką szampana uroczysty toast za zdrowie i dalsze wspólne zgodne życie.
W gronie świętujących 5 października złote gody znaleźli się: Helena i Jan Antoszowie, Stanisława i Jan Błajdowie, Zuzanna i Ryszard Brogowscy, Maria i Marian Gardzielikowie, Stanisława i Zdzisław Hałuchowie, Paulina i Julian Kopciuchowie, Maria i Jan Powroźnikowie, Danuta i Stanisław Procajłowie, Genowefa i Jerzy Zadworni.

fot.UM Lubaczów
Na uroczystości złotych godów nie zabrakło słodkiego poczęstunku i uroczystego toastu.

fot.UM Lubaczów
Małżonków dekorował burmistrz Krzysztof Szpyt.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze