Reklama

Na dworzec przyjdzie poczekać

15/11/2015 13:53

O to, kiedy mija umowne dwa lata na oddanie do użytku dworca PKS w Lubaczowie spierają się przewoźnik oraz nowy właściciel obiektu. Z tego powodu miasto przygotowało dla pasażerów tymczasową poczekalnię.

Dworzec PKS wraz z całym placem 1 kwietnia 2014 r. został przekazany nowemu właścicielowi, czyli spółce Krokus. Według zapowiedzi miał tu powstać supermarket oraz parking. Oprócz tego do budynku ma wrócić poczekalnia z kasami biletowymi. Zakończenie inwestycji miało nastąpić do 30 kwietnia 2016 r. Do tej pory nie rozpoczęły się jednak żadne prace. 

Umowa zawiera zapis, na podstawie którego inwestor ma płacić PKS-owi karę za każdy miesiąc opóźnienia. – Jest to kwota około 15 tysięcy złotych miesięcznie – poinformował na ostatniej sesji rady miasta burmistrz Krzysztof Szpyt. - Od tego terminu odwołuje się firma Krokus, która uważa, że pozwolenie na budowę otrzymała w czerwcu tego roku, kiedy zakończyła się sporna sprawa między Krokusem, a właścicielami sąsiednich lokali usługowo-handlowych – dodał.

Reklama

Chodzi o problemy[paywall], o których pisaliśmy już na łamach „Życia Podkarpackiego”. Dotyczyły one pozwolenia na budowę sieci kanalizacji deszczowej. Krokus chciał, żeby przebiegała przez część wspólną, na co nie zgodzili się sąsiedzi. Trzeba było więc zmienić projekt, który został zatwierdzony w tym roku. Spółka tę datę uznaje za właściwą dla rozpoczęcia liczenia umownych dwóch lat na wykonanie inwestycji.

Innego zdania jest przewoźnik, podpierający się opinią lubaczowskiego starostwa, które wydawało pozwolenie na budowę. Twierdzi ono, że prace można było prowadzić na mocy wcześniejszego pozwolenia, uzyskanego jeszcze w sierpniu 2013 r.

Reklama

- Według szefostwa PKS-u, od grudnia ma prawo naliczać kary umowne. Poprosiłem prezesa PKS-u, gdy do tego dojdzie, o partycypowanie w kosztach dzierżawy pomieszczeń na poczekalnię dla podróżnych – mówi K. Szpyt.

Taka poczekalnia została utworzona przy ul. Norwida, w miejscu, gdzie do niedawna mieścił się sklep mięsny. Wzorem roku ubiegłego, będzie ona funkcjonować do wiosny. 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama