Reklama

Na Monte Casssino będzie oddział kardiochirurgiczny?!

Władze Wojewódzkiego Szpitala im. św. o. Pio w Przemyślu czynią starania o utworzenie w placówce oddziału kardiochirurgii. Pismo w tej sprawie, popierające tę ideę, do ministra zdrowia Adama Niedzielskiego skierowali członkowie Stowarzyszenia Metalowych Serc.

Starania o utworzenie bardzo potrzebnego w każdym szpitalu oddziału kardiochirurgii potwierdził nam kierownik Działu Organizacji, Umów i Promocji Wojewódzkiego Szpitala im. św. o. Pio w Przemyślu, jego rzecznik prasowy Paweł Bugira. – To prawda. Czynimy starania o utworzenie oddziału kardiochirurgii. Byłby on doskonałym dopełnieniem oddziałów, które już u nas funkcjonują i cieszą się uznaniem pacjentów: kardiologii wraz z podziałem kardiologii inwazyjnej, rehabilitacji kardiologicznej oraz chirurgii naczyniowej. Powstałby ośrodek, który może kompleksowo udzielać pomocy pacjentom z chorobami kardiologicznymi i naczyniowymi[paywall]. Każdego roku wykonujemy ponad tysiąc zabiegów na pododdziale kardiologii inwazyjnej. Wielu chorych wymaga pilnego leczenia kardiochirurgicznego, jednak czas oczekiwania na operację w najbliższych ośrodkach jest długi i sięga kilku tygodni. Na pewno nie bylibyśmy dla nich konkurencją, a raczej wsparciem. Utworzenie kardiochirurgii w Przemyślu pozwoli skrócić kolejki i otoczyć większą opieką pacjentów kardiologicznych, szczególnie z południowo-wschodniej części Podkarpacia. Mamy wytypowane miejsce na utworzenie takiego oddziału, po odpowiednim przystosowaniu, oraz zespół specjalistów, który deklaruje gotowość pracy w naszym szpitalu – zapewnił.

Tylko w Przemyślu

24 lipca br. pismo, popierające tę ideę, do ministra zdrowia Adam Niedzielskiego skierowali członkowie Stowarzyszenia Metalowych Serc. Prezesuje mu Gerard Szczygieł, a honorowym prezesem i założycielem stowarzyszenia jest znany przemyski kardiolog dr Alicja Pietruszka-Zasadny.

Reklama

– To niezbędne ogniwo w procesie leczenia pacjentów ze schorzeniami układu sercowo-naczyniowego w stanie bezpośredniego zagrożenia życia. Nasze stowarzyszenie zrzesza chorych po wszelkiego typu operacjach, zabiegach na sercu, przeszczepach serca, działając aktywnie od 25 lat – powiedziała A. Pietruszka-Zasadny, dodając: – Nasz szpital jest na to przygotowany. Posiada oddział chirurgii naczyniowej, który świadczy usługi na najwyższym poziomie, oddział rehabilitacji kardiologicznej, oddział kardiologii interwencyjnej, posiadający od wielu lat najwyższy stopień referencyjności.

Na Podkarpaciu jest na razie jeden oddział kardiochirurgiczny. W Wojewódzkim Szpitalu nr 2 w Rzeszowie. – Strategiczne położenie naszego szpitala, bezpośrednie sąsiedztwo z ogarniętą wojną Ukrainą, istniejąca baza lokalowa, posiadane doświadczenie w realizacji trudnych wyzwań, przemawiają jednoznacznie za lokalizację drugiego takiego oddziału jedynie w Przemyślu. Nie wyobrażamy sobie, aby tak istotne argumenty nie były wzięte pod uwagę – dodał prezesa stowarzyszenia G. Szczygieł.
MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama