Ponad 50 osób wzięło w sobotę udział w UroRajdzie. Impreza odbyła się po raz drugi, a głównym organizatorem był oddział urologii Wojewódzkiego Szpitala im. św. o. Pio w Przemyślu. Do pokonania mieli ok. 12 km z ul. Monte Cassino na fort Łętownia.
- UroRajd odbywa się w ramach Europejskiego Tygodnia Urologicznego. W całej Europie odbywają się różne akcje promujace urologię, profilaktykę i zdrowy styl życia. My wybraliśmy tę formę, która promuje aktywność jako podstawowy element zdrowego trybu życia. Trzeba pamiętać, że bez jakiejkolwiek aktywności ruchowej, bez uprawiania jakiegokolwiek sportu, nie ma zdrowego trybu życia. Musimy się ruszać, żeby żyć zdrowo - mówi dr Rafał Walczak, kierownik oddziału urologicznego w przemyskim szpitalu.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze