Kolejna, 3. już edycja Rajdu Pieszego „Spacerkiem po zdrowie”, organizowanego przez Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi „Ratownik” z Horyńca-Zdoju, jak zwykle obfitowała w atrakcje. W pieszą wędrówkę po malowniczych ścieżkach Roztocza w drugą sobotę lipca wyruszyli uczestnicy w wieku od 2 do niemal 70 lat.
Tradycji musiało stać się zadość, więc mimo że wędrowcy wyruszyli na szlak w blasku słońca, po dotarciu na metę zmoczył ich lipcowy deszcz, który towarzyszy rajdowcom od pierwszej edycji imprezy. Na szczęście załamanie pogody w postaci letniej burzy nastąpiło dopiero po zakończeniu części spacerowej rajdu. Tym razem w trasę ruszyło 40 śmiałków, żądnych wrażeń i kontaktu z przyrodą.
Około 13 km spaceru malowniczą trasą każdy z uczestników pokonał o własnych siłach, a najmłodsi przy pomocy pchających wózki rodziców. Piechurzy wyruszyli z Parku Zdrojowego w Horyńcu, zaliczając po drodze Wólkę Horyniecką, nieistniejącą już wioskę Kuczery oraz Radruż, by na koniec z powrotem dotrzeć do Horyńca-Zdroju. Tu, przy remizie tutejszej OSP, bawiono się do późnych godzin wieczornych przy ognisku i kiełbasie z rożna.
Spragnionych i głodnych wędrowców nakarmiono też gulaszem z kuchni polowej podczas dłuższego odpoczynku w Radrużu. Również tam był czas na zwiedzenie zabytków i podziwianie piękna tutejszej przyrody.
– Dziękujemy wszystkim uczestnikom za dobrą zabawę w rodzinnej atmosferze oraz sponsorom, bez których rajd nie mógłby się odbyć – podsumował wydarzenie Janusz Rawski ze Stowarzyszenia HDK „Ratownik”. Organizatorzy już planują kolejną eskapadę. Tym razem będą to „Poprawiny Rajdu”, które mają się odbyć jesienią, natomiast w przyszłym roku tradycyjnie z Horyńca spacerkiem po zdrowie ruszą uczestnicy kolejnej, 4. już edycji wydarzenia.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze