W Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbyła się uroczysta gala XIV edycji nagrody Instytutu Pamięci Narodowej „Świadek Historii” dla województwa podkarpackiego. To ceremoniał, podczas którego nagradzane są osoby i instytucje z pasją i wytrwałością dbające o pamięć o historii Polski i jej narodu.
Nagroda „Świadek Historii” została ustawiona w marcu 2009 r. dla uhonorowania osób i instytucji szczególnie działających na polu upamiętniania historii polskiego narodu oraz wspierających Instytut Pamięci Narodowej w tego typu działalności. Od 2014 r., decyzją prezesa IPN, nagrodę mogą również otrzymywać osoby mieszkające poza granicami Polski. Kandydatów do nagrody mogą zgłaszać zarówno instytucje, organizacje, jak i osoby fizyczne, konieczne jest załączenie do zgłoszenia zgody kandydatów na takowe zgłoszenie. Corocznie przyznawanych jest do sześciu nagród w każdym rejonie, nagroda może być przyznana tej samej osobie tylko raz. W przypadku śmierci laureata wręcza się ją najbliższemu członkowi rodziny zmarłego. Wręczanie nagród odbywa się w każdym regionie oddzielnie, może nastąpić w różnych terminach...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 58% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze