Rośnie nowe pokolenie znakomitych warcabistów z lubaczowszczyzny. Najmłodsi miłośnicy tej gry znakomicie się spisali podczas IX Mistrzostw Polski Dzieci (kategoria do 6 i 8 lat), które odbyły się w Policach koło Szczecina.
Przedstawiciele czterech klubów z lubaczowszczyzny (SGU Czarni Oleszyce, Warcaby z Pasją Futory, Unia Horyniec-Zdrój i MUKS Libera Basznia Dolna) zdobyli aż siedem medali (2 złote, 4 srebrne i 1 brązowy) na 12 możliwych do zdobycia.
– Oprócz wspaniałego naszego sukcesu, koniecznie trzeba wspomnieć o perfekcyjnej organizacji tego turnieju. Od kiedy jest rozgrywany, a trzeba przypomnieć, że pierwsza i druga edycja mistrzostw odbywała się w Lubaczowie, zawsze stoi na wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym – powiedział Jan Artymowicz, człowiek-legenda, instytucja warcabów w naszym regionie, Podkarpaciu i Polsce.
W kategorii do 6 lat wśród dziewcząt Karolina Bąk (SGU Czarni Oleszyce) zdobyła srebrny medal, wśród chłopców Leo Gancarz (Warcaby z Pasją Futory) wywalczył złoty, Jan Juzwa (Unia Horyniec-Zdrój) – srebrny, a Michał Urban (Unia Horyniec-Zdrój) – brązowy medal.
W kategorii do 8 lat wśród dziewcząt srebro zdobyła Barbara Szutka (MUKS Libero Basznia Dolna), zaś wśród chłopców złoto trafiło do Krzysztofa Wojtyszyna (Unia Horyniec-Zdrój), a srebro do Nikodema Kurasińskiego.
O tym, że warcabowe tradycje na lubaczowszczyźnie są ogromne, a kontynuacja pracy znakomita, świadczy występ Piotra Palucha z Unii Horyniec-Zdrój podczas XXX Mistrzostw Polski Seniorek i Seniorów Starszych (powyżej 50 lat) w warcabach 100-polowych. Impreza odbyła się w wielkopolskim Rychliku. Pan Piotr sięgnął po srebrny medal w kategorii seniorów starszych. Przypomnijmy tylko, że P. Paluch jest aktualnym mistrzem Europy weteranów (powyżej 50 lat). Gratulujemy!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze