15 kwietnia br. na Zamku Kazimierzowskim odbyła się kolejna odsłona „Podwieczorków z teatrem”, organizowanych przez Przemyskie Centrum Kultury i Nauki „Zamek”. Tym razem można było zobaczyć premierowy spektakl Teatru S.A.N. DOM ważna rzecz!
Bajka, której autorem jest Rafał Paśko, skierowana jest nie tylko do dzieci. To propozycja familijna, dla szerokiego grona odbiorców. Sztuka opowiada o perypetiach psów zamieszkujących schronisko. Bohaterami są: Pepe, Rafi i Nowa. Zwierzęta muszą rozwiązać pewien problem związany z ich miejscem pobytu. Nie chcą stracić „schronu”, gdzie mają wspaniałą opiekę, miski pełne karmy i namiastkę domowego ogniska[paywall].
– Pisząc tekst, chcieliśmy nie tylko zrealizować projekt teatralny. Naszym założeniem było uwrażliwienie dzieci na los zwierząt. Z drugiej zaś strony chcieliśmy pokazać, że posiadanie psa czy kota to duża odpowiedzialność – mówi Rafał Paśko, reżyser bajki.
Spektakl był pierwszą próbą wykorzystania przez nasz teatr lalek. –Odbyliśmy warsztaty z aktorem zawodowym Henrykiem Hryniewickim, absolwentem Wydziału Lalkarskiego w Białymstoku. Dadało nam to zapału do kolejnego projektu – zdradziła Aneta Mistelska, aktorka. Oprócz niej na scenie można zobaczyć: Macieja Filika, Ewelinę Rybotycką, Annę Ochalską, Tadeusza Wilczka i Rafała Paśko. Kolejne spektakle w maju i czerwcu br.
Przemyski Teatr S.A.N. ma już dwa lata. Do tej pory zrealizował wiele spektakli, angażując w nie przemyskie instytucje i przedstawicieli różnych środowisk. Ich misją jest przede wszystkim łączenie kultury i edukacji. Oferta skierowana jest głównie do dzieci, ale w planach jest też repertuar rozrywkowy dla dorosłych.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Wspaniały człowiek