10 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury w Przeworsku odbyła się uroczysta gala, podczas której wyróżniono najzdolniejszych uczniów w mieście.
Jak co roku w Przeworsku uhonorowano uczniów zdolnych, odznaczających się pracą, aktywnością i zaangażowaniem w życie szkoły oraz społeczności lokalnej. Wyrazem owego uhonorowania są stypendia burmistrza miasta Przeworska. Żeby je otrzymać, trzeba uzyskać minimalną średnią[paywall] ocen 5,4 albo przy średniej ocen 4,8 wykazać się wybitnymi osiągnięciami w konkursach przedmiotowych i sportowych szczebla powiatowego, wojewódzkiego, ogólnopolskiego czy międzynarodowego. Łącznie kryteria te spełniło 94 uczniów z terenu miasta (60 ze średnią 5,4 i 34 za wyniki w konkursach). Warto odnotować, że w pierwszej kategorii najwięcej stypendystów (33 uczniów) ma Szkoła Podstawowa nr 2, w drugiej (25 uczniów) Szkoła Podstawowa nr 1, zaś najmniejszą reprezentację ma w tym gronie „trójka” – wymogi obu kategorii spełniło łącznie 11 uczniów tej placówki.
Stypendia wręczali w hali widowiskowej MOK burmistrz Leszek Kisiel, przewodniczący rady miasta Tomasz Majba, zastępca burmistrza Wojciech Superson, a także sekretarz Agnieszka Zakrzewska, a ceremonię urozmaicił występ uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Przeworsku.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze