Reklama

Najzdolniejsi docenieni

16/11/2021 07:33

10 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury w Przeworsku odbyła się uroczysta gala, podczas której wyróżniono najzdolniejszych uczniów w mieście.

Jak co roku w Przeworsku uhonorowano uczniów zdolnych, odznaczających się pracą, aktywnością i zaangażowaniem w życie szkoły oraz społeczności lokalnej. Wyrazem owego uhonorowania są stypendia burmistrza miasta Przeworska. Żeby je otrzymać, trzeba uzyskać minimalną średnią[paywall] ocen 5,4 albo przy średniej ocen 4,8 wykazać się wybitnymi osiągnięciami w konkursach przedmiotowych i sportowych szczebla powiatowego, wojewódzkiego, ogólnopolskiego czy międzynarodowego. Łącznie kryteria te spełniło 94 uczniów z terenu miasta (60 ze średnią 5,4 i 34 za wyniki w konkursach). Warto odnotować, że w pierwszej kategorii najwięcej stypendystów (33 uczniów) ma Szkoła Podstawowa nr 2, w drugiej (25 uczniów) Szkoła Podstawowa nr 1, zaś najmniejszą reprezentację ma w tym gronie „trójka” – wymogi obu kategorii spełniło łącznie 11 uczniów tej placówki.

Stypendia wręczali w hali widowiskowej MOK burmistrz Leszek Kisiel, przewodniczący rady miasta Tomasz Majba, zastępca burmistrza Wojciech Superson, a także sekretarz Agnieszka Zakrzewska, a ceremonię urozmaicił występ uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Przeworsku.


pck
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama