Reklama

Nakradł, popił, nadal jest radnym!

Radny gminy Przeworsk z Nowosielec Jerzy H. (Prawo i Sprawiedliwość) w ciągu ostatnich kilku miesięcy dwukrotnie znalazł się w policyjnych protokołach. Raz, kiedy został przyłapany na kradzieży towarów w jednym ze sklepów, drugi, kiedy prowadził samochód pod wpływem alkoholu. Mimo tego wciąż zasiada w szacownej radzie gminy Przeworsk.

Informacje te potwierdziła oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Przeworsku aspirant sztabowy Justyna Urban. – Do pierwszego zdarzenia doszło 22 października 2018 roku. Po godzinie 15 dyżurny naszej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące ujęcie sprawcy kradzieży w sklepie Biedronka, mieszczącego się na ulicy Ignacego Krasickiego w Przeworsku. Po przybycia na miejsce nasz patrol ustalił, że sprawcą kradzieży był 55-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego (był nim radny gminy Przeworsk Jerzy H. – przyp. aut.)[paywall]. Wartość skradzionego mienia oszacowano na kwotę około 90 złotych Mężczyzna został ukarany mandatem karnym (kradzież mienia poniżej 500 złotych to wykroczenie, więc radny ukarany został 500-złotowym mandatem – przyp. aut.) – powiedziała asp. sztab. J. Urban.

Miał ponad promil

Kolejna policyjna interwencja, w której głównym bohaterem był Jerzy H. miała miejsce 29 lutego br. – Patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej kierującego volkswagenem Caddy 55-letniego mieszkańca powiatu przeworskiego (tego samego radnego, Jerzego H – przyp. aut.). Funkcjonariusze poddali go badaniu na stan trzeźwości. Okazało się, że mężczyzna miała ponad promil alkoholu w organizmie. Kierowca stracił prawo jazdy. Za swoje zachowanie odpowiedział przed sądem. Za to przestępstwo grozi do dwóch lat pozbawienia wolności i wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów – stwierdziła asp. sztab. J. Urban.

Reklama

Rozprawa przed Sądem Rejonowym w Przeworsku już się odbyła. W czerwcu br. Uznał on radnego Jerzego H. za winnego zarzucanych mu czynów i ukarał grzywną w wysokości 1 tys. 200 zł, grzywną 5 tys. zł, które miał (nie wiadomo, czy wpłacił – przyp. aut.) wpłacić na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym w Wypadkach Komunikacyjnych, ponieść koszty sądowe. Dostał także bezwzględny zakaz prowadzenia wszystkich pojazdów mechanicznych przez 3 lata.

Nie złożył rezygnacji

Niedawno informowaliśmy, że na jeździe po pijanemu złapany został przewodniczący Rady Powiatu Przeworskiego Tadeusz K. Teraz okazuje się, że pijany za kierownicę wsiadł radny Rady Gminy Przeworsk. Obaj wciąż dzierżą mandaty. Mogą, bo polskie prawo mówi, że taka osoba traci mandat dopiero wówczas, gdy zostanie ona skazana prawomocnym wyrokiem na karę więzienia, także w zawieszeniu.

Skontaktowaliśmy się z przewodniczącym rady Andrzejem Ruchałą (PiS). Zapytaliśmy wprost czy rada gminy „coś” z tą niewątpliwie wstydliwą sprawą radnego Jerzego H., która zdecydowanie psuje wizerunek urzędu, zamierza zrobić? – To przykry temat i rzeczywiście psujący wizerunek rady. Zwróciłem się do prawnika o wydanie opinii w tej sprawie. Co możemy zrobić? Pan radny może sam zrzec się mandatu i to byłoby optymalne rozwiązanie. Miałem sygnały, że tak się może stać. Szczerze, nie wyobrażam sobie inaczej. Jeśli nie, będziemy działać zgodnie z prawem, podług opinii prawnej – zapewnił przewodniczący A. Ruchała.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    hasler - niezalogowany 2019-09-11 23:08:39

    Dlatego normalny obywatel na was leje PISoBOLSZEWICKIE miernoty,oszuści i złodzieje.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    kasander - niezalogowany 2019-09-12 01:12:49

    Pisowska norma!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Jarek z Żoliborza - niezalogowany 2019-09-12 01:34:17

    Aaaaa z PiSu i wszystko jasne

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama