Żołnierze 3 Podkarpackiej Brygady OT w Rzeszowie, w której skład wchodzą bataliony z Jarosławia i Przemyśla, byli najlepsi w Maratonie Komandosa w kategorii Wojsk Obrony Terytorialnej. Imprezę po raz 18. zorganizował Wojskowy Klub Biegacza „Meta” w Lublińcu. To jedyne tego typu zawody w Polsce, podczas których mogli się sprawdzić reprezentanci ze wszystkich służb mundurowych z całej Polski.
W klasyfikacji generalnej wśród 49 drużyn podkarpaccy terytorialsi uplasowali się na 3. miejscu, pokonując m.in. reprezentację: wojsk specjalnych, marynarki wojennej czy wojsk lądowych. W Maratonie Komandosa wzięły udział reprezentacje ze wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, jak również policji, państwowej i[paywall] ochotniczej straży pożarnej, służby więziennej oraz Straży Granicznej.
Specyfika biegu polega na tym, że odbywa się on w pełnym umundurowaniu, butach wojskowych, po leśnych ścieżkach i z obowiązkowym 10-kilogramowym plecakiem na plecach. Utrudnienia te powodują, że nawet dla wytrawnych maratończyków, biegających klasyczne uliczne maratony, ten rodzaj zmagań jest sporym wyzwaniem.
W zawodach wzięło udział 335 zawodników z różnych jednostek wojskowych i innych rodzajów służb mundurowych.
– To kolejny sukces naszej brygady. Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej udowadniają, co oznacza hasło „sprawni jak żołnierze”. To kolejne motto, które przyświeca naszym żołnierzom – ochotnikom. Dobry żołnierz to sprawny i dobrze wyszkolony człowiek, który może stawić czoła różnym przeciwieństwom losu czy to w okresie pokoju, kryzysu, czy też wojny – podsumował rzecznik prasowy 3 Podkarpackiej BOT kpt. Witold Sura.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze