Reklama

Nasi terytorialsi tryumfowali w Maratonie Komandosa

Żołnierze 3 Podkarpackiej Brygady OT w Rzeszowie, w której skład wchodzą bataliony z Jarosławia i Przemyśla, byli najlepsi w Maratonie Komandosa w kategorii Wojsk Obrony Terytorialnej. Imprezę po raz 18. zorganizował Wojskowy Klub Biegacza „Meta” w Lublińcu. To jedyne tego typu zawody w Polsce, podczas których mogli się sprawdzić reprezentanci ze wszystkich służb mundurowych z całej Polski.

W klasyfikacji generalnej wśród 49 drużyn podkarpaccy terytorialsi uplasowali się na 3. miejscu, pokonując m.in. reprezentację: wojsk specjalnych, marynarki wojennej czy wojsk lądowych. W Maratonie Komandosa wzięły udział reprezentacje ze wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, jak również policji, państwowej i[paywall] ochotniczej straży pożarnej, służby więziennej oraz Straży Granicznej.

Specyfika biegu polega na tym, że odbywa się on w pełnym umundurowaniu, butach wojskowych, po leśnych ścieżkach i z obowiązkowym 10-kilogramowym plecakiem na plecach. Utrudnienia te powodują, że nawet dla wytrawnych maratończyków, biegających klasyczne uliczne maratony, ten rodzaj zmagań jest sporym wyzwaniem.

W zawodach wzięło udział 335 zawodników z różnych jednostek wojskowych i innych rodzajów służb mundurowych.

Reklama

– To kolejny sukces naszej brygady. Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej udowadniają, co oznacza hasło „sprawni jak żołnierze”. To kolejne motto, które przyświeca naszym żołnierzom – ochotnikom. Dobry żołnierz to sprawny i dobrze wyszkolony człowiek, który może stawić czoła różnym przeciwieństwom losu czy to w okresie pokoju, kryzysu, czy też wojny – podsumował rzecznik prasowy 3 Podkarpackiej BOT kpt. Witold Sura.


KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama