Z okazji Dnia Edukacji Narodowej nauczyciele z terenu gminy Przeworsk uhonorowani zostali wieloletnią pracę i osiągnięcia. Nagrody wręczył im wójt Daniel Krawiec, podkreślając, że wyróżnienia te stanowią wyraz uznania za wkład w rozwój edukacji na terenie gminy.
W gronie nagrodzonych nauczycieli znaleźli się: Agnieszka Pieczek (Szkoła Podstawowa w Nowosielcach), Anna Bieniasz-Markowicz (Szkoła Podstawowa w Mirocinie), Danuta Czyrny (Przedszkole Samorządowe w Gorliczynie), Grzegorz Fijałek (Szkoła Podstawowa w Rozborzu), Katarzyna Szpytma (Szkoła Podstawowa w Ujeznej), Marek Szymanowski (Szkoła Podstawowa w Grzęsce), Marta Weselak (Szkoła Podstawowa w Urzejowicach), Monika Balawender (Szkoła Podstawowa w Studzianie), Piotr Żak (Szkoła Podstawowa w Świętoniowej), Renata Sekreta (Szkoła Podstawowa w Chałupkach). Pedagogom podczas spotkania z tej okazji życzenia dalszych sukcesów zawodowych złożyli: gospodarz uroczystości – wójt Daniel Krawiec, jego zastępca Teresa Wielgos, skarbnik gminy Małgorzata Wilk oraz dyrektor Centrum Usług Wspólnych Sabina Południak.
– Dzień Edukacji Narodowej to doskonała okazja, by wyrazić wdzięczność tym, którzy codziennie kształtują młode umysły, uczą wartości i przygotowują dzieci i młodzież do dorosłego życia. Praca nauczyciela to nie tylko zawód, to misja, która wymaga ogromnego zaangażowania, cierpliwości i pasji – powiedział pierwszy z wymienionych.
Reklama
16 października, podczas uroczystej gali w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie nauczycielka wychowania przedszkolnego z terenu gminy Selwana Szołek, na co dzień pracująca w Szkole Podstawowej w Studzianie, odebrała też zaszczytne wyróżnienie w postaci Złotego Medalu za Długoletnią Służbę, przyznanego przez prezydenta RP. Na swoim koncie ma 35 lat pracy z najmłodszymi.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze