48 miejsc pracy w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej w Przemyślu czeka na wszystkich chętnych, którzy zdecydują się służyć na polskiej granicy.
„Nie bądź samotnym wilkiem. Dołącz do Watahy” – pod takim inspirującym hasłem szefostwo przemyskiego BiOSG zachęca do zasilenia szeregów wspomnianej formacji.
– Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej w sposób ciągły prowadzi nabór nowych funkcjonariuszy do służby. Właśnie zwiększyliśmy limit przyjęć na[paywall] 2022 rok. Decyzją komendanta głównego do Straży Granicznej na Podkarpaciu zostanie przyjętych jeszcze co najmniej 48 młodych adeptów. Duże przyjęcia planowane są również w 2023 roku – poinformował rzecznik prasowy komendanta Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ppor. SG Piotr Zakielarz.
Jeśli kandydat ma wyłącznie polskie obywatelstwo, nieposzlakowaną opinię, co najmniej średnie wykształcenie i jest gotowy podporządkować się dyscyplinie oraz dotrzymywać tajemnicy służbowej, bez problemów może zgłosić swój akces do tej formacji.
– Z pewnością dodatkowym atutem będzie między innymi ukończenie szkoły w klasie o profilu mundurowym, kursów dodatkowych, znajomość języków obcych czy posiadanie prawa jazdy – dodał ppor. SG P. Zakielarz.
Po pozytywnym procesie rekrutacji i ukończeniu szkolenia adept – pogranicznik dołączy do grona 2 tys. strażników granicznych, pełniących służbę na Podkarpaciu.
Wynagrodzenie za służbę wyniesie po ukończonych kursach nie mniej niż ok. 4 tys. 400 zł netto. W służbie nabędzie m.in. prawo do dodatków mieszkaniowych, remontowych, wakacyjnych oraz tzw. mundurówki i 13. pensji.
Po zdobyciu wymaganego doświadczenia będzie mógł uczestniczyć w misjach zagranicznych.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze