Hipotermia stanowi poważne zagrożenie życia i zdrowia, zwłaszcza dla osób bezdomnych, seniorów oraz osób będących pod wpływem alkoholu. Dlatego, wraz z przemyską policją przypominamy o tym, by nie tracić wrażliwości na tych, którzy sami o pomoc nie poproszą.
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu, podczas służb sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać lub przebywają osoby, którym może grozić wychłodzenie – kontrolują przede wszystkim pustostany i tereny ogródków działkowych, a napotkanym tam osobom oferują pomoc oraz informują o możliwości przewiezienia do schroniska.
Apelujemy o zwracanie szczególnej uwagi na samotnie mieszkających seniorów, osoby niezaradne życiowo lub nietrzeźwe. Pomocy możemy udzielić dzwoniąc na numer alarmowy 112, lub całodobową infolinie Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego 987, a także zaznaczyć takie miejsce na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa
– zwracają uwagę mundurowi.
Tymczasowego schronienia osobom bezdomnym udziela Schronisko dla bezdomnych mężczyzn im. Św. Brata Alberta przy ul. F. Focha 12.
Dożywianie prowadzą natomiast:
Kuchnia dla ubogich przy ul. Słowackiego 85, Kuchnia dla potrzebujących przy ul. Poniatowskiego 33, Świetlica Socjoterapeutyczna „Perspektywa” oraz Klub Seniora „Młodzi Duchem” przy ul. Piotra Skargi 6, Punkt Wydawania Żywności w ramach programu FE PŻ przy ul. Monte Cassino 18, Punkt Wydawania Żywności w ramach programu FE PŻ przy ul. Mickiewicza 29, Dom Dziennego Pobytu przy ul. ks. Jerzego Popiełuszki 5 oraz ul. Jasińskiego 15, Świetlica Środowiskowa „Przystań” przy ul. Opalińskiego 11a, Katolicka Świetlica Profilaktyczno – Wychowawcza ”Oratorium" przy ul. Basztowej 15, Placówka Wsparcia Dziennego „Nadzieja” przy ul. Mickiewicza 50.
Szczegółowe informacje tutaj.
opr. em.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze