Radny Tomasz Leszczyński (Kukiz’15) zaapelował do władz miasta o stworzenie dodatkowych miejsc parkingowych w obrębie placu Rybiego w Przemyślu. Terenu jest pod dostatkiem... Prezydent Wojciech Bakun (Kukiz’15) odpowiedział, że nie ma pieniędzy.
Wyremontowany parking na placu Rybim mieści obecnie 89 samochodów. Do tego wyznaczonych jest pięć miejsc dla zmotoryzowanych osób niepełnosprawnych. Cała powierzchnia, na którym się znajduje, liczy ok. 40 arów. W bezpośrednim sąsiedztwie jest ok. 14 arów, które w żaden sposób nie są zagospodarowane[paywall]. – Według moich wstępnych szacunków zagospodarowanie tego terenu pod parking pozwoliłoby na powstanie od 30 do 40 nowych miejsc. Zważywszy na permanentny brak miejsc do parkowania, ten pomysł wydaje mi się racjonalny. Dodatkowo trzeba wziąć pod uwagę, że niebawem na tamtym terenie rozpocznie działalność Przemyski Inkubator Przedsiębiorczości, planowane jest utworzenie Parku Kulturowego, co pociągnie za sobą ograniczenie wjazdu, a jednocześnie wzrośnie ruch turystyczny. Vis-a-vis parkingu, do budynku przy ulicy Ratuszowej, przeniesione zostaną niektóre wydziału urzędu miasta. To zwiększy popyt na miejsca parkingowe – wyliczył radny T. Leszczyński.
W tej sprawie wystosował pismo do prezydenta miasta W. Bakuna.
Nie jest tajemnicą, że zwiększenie liczby miejsc parkingowych w obrębie istniejącego już parkingu i zagospodarowanie górnej płyty placu Rybiego wymaga opracowania dokumentacji projektowej. Musiałaby powstać nawierzchnia przystosowana do ruchu kołowego, a teren wymagałby odwodnienia. Musiałyby też zostać przebudowane istniejące elementy uzbrojenia i wybudowane urządzenia zapewniające bezpieczeństwo. Konieczba byłaby też zapewne zupełnie nowa organizacja ruchu drogowego w tamtym miejscu. Te elementy składowe sprawiają, że koszty tego przedsięwzięcia byłyby spore.
– Warto także wiedzieć, że plac Rybi zlokalizowany jest na obszarze objętym ochroną konserwatorską. Przed uzyskaniem zezwolenia administracji architektoniczno-budowlanej należałoby dodatkowo uzyskać od Wojewódzkiego Podkarpackiego Konserwatora Zabytków pozwolenie na prowadzenie robót, a także zezwolenia na przeprowadzenie nadzoru lub badań archeologicznych, tak jak miało to miejsce w wypadku remontu nawierzchni parkingu obok – wyjaśnił prezydent W. Bakun.
Koszt realizacji całego przedsięwzięcia, czyli budowy miejsc postojowych na powierzchni ok. 1430 metrów kwadratowych, według szacunku Zarządu Dróg Miejskich w Przemyślu to kwota ok. 350 tys. zł.
– Jednak dopiero po wykonaniu dokumentacji projektowej i kosztorysowej byłoby wiadomo, ile tak naprawdę kosztowałaby ta inwestycja. Biorąc pod uwagę ograniczone możliwości finansowe miasta, zrealizowanie jej jest niemożliwe – krótko uciął prezydent W. Bakun.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.W Przemyślu jest ciężko znaleźć wolne miejsce parkingowe. Może czas na jakiś piętrowy parking?
Miasto dla kierowców czy dla mieszkańców.Ograniczyć ilość miejsc parkingowych w centrum gdzi z trudem można sie przedrzeć po chodnikach gdzie oczywiście parkują samochody.Może już czas wprowadzić przyjazne rozkłady jazdy komunikacji miejskiej.A na Rybim Placu likwidując całkowicie parking zrobić normalny hub przesiadkowy co skróci linie autobusowe zwiększając jednocześnie ich częstotliwość co najmniej dwukrotnie.Na zachodzie to już norma,gdzie z samochodów ludzie przesiedli się na komunikację miejską tam przyjazną dla mieszkańców.
Moje gratulacje dla nowego prezydenta już zaczyna brakować pieniędzy a jeszcze przed nim 4.5 roku aż strach się bać.
Nie "już zaczyna brakować" tylko takie długi pozostawił poprzednik .
Nie badzmy śmieszni Radny pisze do Prezydenta. Jakby nie wiedział jaką będzie odpowiedź. Ten Pan Radny to jeden z najbliższych współpracowników Prezydenta. Zrobił szum jak to trzeba miejsc parkingowych gazety o tym popisaly a na końcu się okazało że... Nie ma kasy. Panowie rządzący nie bądźcie śmieszni. Medialnie to wiedzie jak rozdmuchac z góry przegrany temat ale już jak zrobić robotę to nie do końca. Ten Pan Radny znany już jest że jest takim Szeryfem to kiedy złoży interpelację w stawie dwóch swoich kolegów z klubu z pytaniem czy mogą być Radnymi czy nie ? Nawet jeśli już zrezygnowali z tych całych wojsk to czy było etyczne pobierać dietę i stamtąd kasę? Kiedy ja oddadzą albo przeznacza na cele charytatywne ? Jakie to były kwoty ? Tacy madrzy i przebiegli a nie wiedzieli że naruszają prawo ? Biedactwa...
Przykre jest,ze wybraliśmy sobie takich radnych niezdolnych do pracy na rzecz miasta a swoje nawiedzone pomysły chcą natychmiast realizować/w tym przypadku parking, w innym dopisek na Pomniku Papieża/Jestem bardziej niż przekonany że z ta radą dokładnie tak jak z poprzedniej kadencji w mieście dzieki nim nic się nie zmieni.Może Zarząd Miasta zdecyduje się na współpracę z miastami partnerskimi jak tam rozwiązywano podobne problemy w tym także kłopoty z potężnym długiem,czy tez stworzenie miejsc pracy dla młodych z pomysłami.Warunki na to mamy.
A miał być podziemny parking 20 lat temu hahha ahhaha ahhahaa. A tym czasem Sanok już ma
Mozemy miec juz tylko pretensje do samych siebie.Tego kogo wybraliśmy to dzis mamy.I kto by sie spodziewal.Tez tak głosowałam.Niestety.Ale czy tak naprawde bylo na kogo?Dzis pozostała juz tylko nadzieja.......
Niedobrze się robi czytając te posty, dlaczego nie macie pretensji do p.Chomy że wam nie wybudował podziemne parkingi, baseny itd ,itd. Szesnaście lat rządził, chcieliście wyciągu to macie,parkować samochody na dolnej stacji tam miejsca sporo i kłusować na nogach do centrum. Prezydent przez cztery miesiące miał wam wybudować .................................. tu sobie wpiszcie trutnie jedne.Co za popaprane towarzystwo.
Nie ma nikt do nikogo pretensji, ale skor nie ma na nic pieniedzy to po co Rada ?
pytam się jak można miasto doprowadzić do takiej ruiny , że nawet na taki zasrany parking nie ma pieniędzy , tak czy inaczej w 2021 przemyśl będzie bankrutem kiedy nie uda się spłacić kolejnej raty zadłużenia to już przesądzone, jedno wiem , że czuję do was wstręt i nienawidzę was całym sercem wszystkich którzy przyczynili się do upadku tego miasta................
to co zwykle..nie ma pieniedzy! to jakis zart albo trzeba zwolnic biurokracje!!! zlikwidowac calkowicie ADMy!!!!!!!!!!! uwolnic czynszowki dla ludzi za symboliczna zlotowke! ale ale co wtedy konserwowy? a co sie stalo z przemyska zielenia?! GDZIE JEST?! miasto obecnie wyglada ochydnie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ROZLICZYC poprzednika z NIC NIE robienia dla miasta!!!!!
co się stało z Zakładem Oczyszczania Miasta . Piach po zimie będzie rozwiewany aż do lata . Studzienki zawalone piachem . Śnieg w zimie nie usuwany itd itp .Tylko coraz więcej biurek i biurw , żeńskich i męskich .
Już ok. 10 lat temu wielokrotnie pisałem jako przem a następnie przemyski obserwator ostrzegając przed całkowitym upadkiem Przemyśla, widząc i obserwując działalność Chomy którego 16 letnie rządy doprowadziły do tego co niemal każdy widzi i czuję. No cóż, mleko się rozlało, przemyski ego zadupia nic nie uratuje, żadne lament czy modły dwóch obrządków została msza nie za miasto Arras a za zadupie Przemyśl. No cóż można pisać o scenariuszu upadku wiele o wiele więcej, a teraz do nowych władców czy Kukiz owych włodarzy, skończyło się Wojtek, Wojtek, Wojtek, nic nie wysiedzi cię przed laptopami, wymyślając scenariusze jak zmieniać rynek czy zainstalować poręcz przy schodach. Wstać, ruszyć dupy zaś pierwsze kroki skierować do Prezydenta Miasta Rzeszów celem zapoznania się jak można z mieściny zrobić miasto, skąd i jak pozyskiwać środki finansowe itd. I zacząć nie za miesiąc czy rok a od jutra. Pamiętać należy że manna z Unii się skończyła, zaś za te wybory Wielki Marszałek wystawi wam rachunek, a będzie on straszny, żadnych pieniędzy, wszyscy dostaną a Przemyśl ochłapy, resztki z pańskiego stołu, nie wierzycie, zobaczycie. A jakie kadry ma Bakun to widać po ruchach kadrowych, zostawia sobie w spadku po Chomik sekretarza UM Łapę i Rzecznika prasowego Chomy który przez całe lata przedstawiał Chomę i jego rządy jako pasmo sukcesów a decyzje i strategię jako prorozwojowe i znakomite. No cóż jak jest każdy widzący widzi a słysząc słyszy. Zresztą coraz głośniej wróble które dokarmiam i których coraz mniej ćwierkają radośnie że coraz bliżej do komisarycznego zarządu w mieście, może coś te poczcie ptaszki wiedzą, instynktownie wyczuwają, może. I drogą rado, widzę że jak poprzednia bezradno, wiem że fajnie pobiera się drugą niewielką pensję czy emeryturkę zwaną niewinnie dietką, ale weźcie się za prawdziwą i uczciwą robotę, faktyczne rozwiązywanie problemów w mieście a nie improwizowanie i jęczę nie że na nic nie ma kasy bo Chomy. Chomy już historia a wy jako ci ponoć nowi i lepsi postarajcie się o zwykłe posprzątanie ulic i tych krzywych chodniczków po i tak marnej zimie , chodząc widzę same gówna psie i fruwające wszędzie papiery i opakowania plastikowe zwane reklamówka i na posprzątanie małej mięściny nie potrzeba milionów. Zresztą od lat uważam że Przemyśl jest najtrudniejszym i najbardziej zaniedbany miastem na Podkarpaciu.
Yyyy - Zima była, za chwilę wiosna będzie XD
zagłosowaliśmy za słuchaniem w kółko, że na nic "nie ma pieniędzy" - to i będziemy jeszcze tego słuchać parę lat, a na "zastępcę" jest i kasa i zapotrzebowanie!
Choma nie obiecał parkingu,za to młode wilki rządne krwi obiecały bardzo dużo,nie możliwe jest żeby ten parking już był fizycznie ,więc czekamy cierpliwie na realizacje obietnic.A może w czynie społecznym zrobią parking ? wtedy nie trzeba by było tyle pieniędzy
Taki parking to też inwestycja, która z czasem mogłaby się zwrócić. 30 miejsc x 2 zl x 8 godz. x 250 dni roboczych daje 120 tys. zl. w ciągu jednego roku. Taka kalkulacja na szybko.
A może miasto zaczęło by w końcu zarabiać..? podobno planowano na TURYSTYCE ? Byłam w Sandomierzu.. w pierwszym kiosku zakupiłam przewodnik po mieście.. kilka treściwych stronek a wszystko zostało ujęte bezbłędnie ..wspaniałe skrótowe info. Wszystko zwiedziliśmy ,podziwiam organizację turystyki w tym mieście .. a u nas ??? ....
Nad Sanem tyle jest miejsca do wykorzystania na parkingi. Utwardzić zrobić zjazdy i rozładuje się samochodowy problem. Jak będą truchła samochodowe za dlugo stać na parkingu to jak przyjdzie wielka woda problem sam się rozwiąże :-)
W Przemyślu jest ciężko znaleźć wolne miejsce parkingowe. Może czas na jakiś piętrowy parking?
Miasto dla kierowców czy dla mieszkańców.Ograniczyć ilość miejsc parkingowych w centrum gdzi z trudem można sie przedrzeć po chodnikach gdzie oczywiście parkują samochody.Może już czas wprowadzić przyjazne rozkłady jazdy komunikacji miejskiej.A na Rybim Placu likwidując całkowicie parking zrobić normalny hub przesiadkowy co skróci linie autobusowe zwiększając jednocześnie ich częstotliwość co najmniej dwukrotnie.Na zachodzie to już norma,gdzie z samochodów ludzie przesiedli się na komunikację miejską tam przyjazną dla mieszkańców.
Moje gratulacje dla nowego prezydenta już zaczyna brakować pieniędzy a jeszcze przed nim 4.5 roku aż strach się bać.