Reklama

Nie doceniamy tego, co mamy obok

09/08/2016 20:03

Pytając, co można robić w Przeworsku, słyszymy często odpowiedź: „Nic, bo nic tutaj nie ma”. Ale czy faktycznie tak jest? A ilu z nas korzystało z wieży widokowej w przeworskim ratuszu? Wstyd się przyznać, ale ja nigdy na niej nie byłam, jednak odwiedzając inne miasta, wchodziłam na tego typu obiekty.

Mamy przecież swoją kolej wąskotorową, swoją, bo przeworską. Ale pewnie wiele osób z miasta i okolicy powie, że nigdy nią nie jechało, bo za długo, bo nudno. Tymczasem nie nudzą ich wycieczki bryczką po Zakopanem, czy czerwonym autobusem po Londynie. Zachwycamy się pałacami, zabytkami architektury w Polsce i na świecie, a czy wiemy chociaż co mieści w sobie przeworskie muzeum? A co z odkrytą pływalnią? Sceptycy machają ręką, biorą kąpielówki i jadą do innych miast. A kiedy w internecie zamieszczamy artykuł o naszej pływalni, to dopiero mieszkańcy Przemyśla ją doceniają, bo nie mają własnej. Dlaczego my, Polacy, tacy jesteśmy, że nie chwalimy swojego? 

Wydaje nam się, że im dalej pojedziemy na wakacje i im bardziej egzotyczne dodamy zdjęcia na facebooka, tym jest lepiej. Pojedziemy do obcego miasta i zapłacimy za wejście na wieżę widokową, ale na własną nie wejdziemy za darmo. Zachwycamy się wnętrzami starych kościołów odwiedzanych podczas wakacji, a często nie mamy pojęcia, jakie skarby i tajemnice kryją nasze. Robimy zdjęcia przy pomnikach, których znaczenia i historii nie znamy, a w domowych zbiorach nie mamy fotografii z przeworskimi zakątkami. Dlaczego to, co nieznane, wydaje nam się lepsze? Dlaczego za lepsze uznajemy to, co znajduje się dalej od nas? 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    kasander - niezalogowany 2016-08-09 20:50:40

    >>Pojedziemy do obcego miasta i zapłacimy za wejście na wieżę widokową, ale na własną nie wejdziemy za darmo. <<Dziwne rozterki - a niby co z tej naszej przeworskiej wieży mamy podziwiać? "Trzy chałupy na krzyż" czy niezaorane pola?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości