Reklama

Nie o zemstę, lecz o prawdę wołają ofiary [ZDJĘCIA]

11 lipca br. Przemyśl obchodził 81. rocznicę Zbrodni Wołyńskiej. Tradycyjnie, bo najpierw mszą św. w kościele oo. karmelitów bosych, a potem uroczystościami przy Grobie Wołyńskim na cmentarzu wojskowym.

Organizatorami uroczystości byli: UM w Przemyślu, Starostwo Powiatowe w Przemyślu i dowództwo Garnizonu Przemyśl. Przemyskie obchody 81. rocznicy tej zbrodni rozpoczęły się tradycyjnie na Rondzie Ofiar Wołynia. Ku czci ofiar uruchomiane zostały syreny alarmowe, a zebrani zadumali się w modlitwie i symbolicznym zapaleniu zniczy. Potem uroczystości – upamiętniające ofiary zbrodni ludobójstwa na obywatelach polskich dokonanej przez oddziały UPA – przeniosły się na Karmel[paywall]. Tam odbyła się msza św. w intencji ofiar. Przewodniczył jej ks. prałat płk Władysław Kozicki, zaś homilię wygłosił ks. mjr Włodzimierz Skoczeń.

Po eucharystii zgromadzeni udali się na cmentarz wojskowy, gdzie przy Grobie Wołyńskim w asyście Kompanii Honorowej WP odegrany został hymn państwowy, odczytany apel pamięci i oddana salwa honorowa. Na zakończenie przedstawiciele przybyłych na uroczystość delegacji złożyli kwiaty i zapalili znicze.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 21/07/2024 11:18
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama