11 lipca br. Przemyśl obchodził 81. rocznicę Zbrodni Wołyńskiej. Tradycyjnie, bo najpierw mszą św. w kościele oo. karmelitów bosych, a potem uroczystościami przy Grobie Wołyńskim na cmentarzu wojskowym.
Organizatorami uroczystości byli: UM w Przemyślu, Starostwo Powiatowe w Przemyślu i dowództwo Garnizonu Przemyśl. Przemyskie obchody 81. rocznicy tej zbrodni rozpoczęły się tradycyjnie na Rondzie Ofiar Wołynia. Ku czci ofiar uruchomiane zostały syreny alarmowe, a zebrani zadumali się w modlitwie i symbolicznym zapaleniu zniczy. Potem uroczystości – upamiętniające ofiary zbrodni ludobójstwa na obywatelach polskich dokonanej przez oddziały UPA – przeniosły się na Karmel[paywall]. Tam odbyła się msza św. w intencji ofiar. Przewodniczył jej ks. prałat płk Władysław Kozicki, zaś homilię wygłosił ks. mjr Włodzimierz Skoczeń.
Po eucharystii zgromadzeni udali się na cmentarz wojskowy, gdzie przy Grobie Wołyńskim w asyście Kompanii Honorowej WP odegrany został hymn państwowy, odczytany apel pamięci i oddana salwa honorowa. Na zakończenie przedstawiciele przybyłych na uroczystość delegacji złożyli kwiaty i zapalili znicze.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze