Od 31 lipca do 9 sierpnia br. warcabowa reprezentacja Polski przebywała w stolicy Estonii Tallinie, gdzie rozegrane zostały XIII Młodzieżowe Indywidualne Mistrzostwa Europy w warcabach 100-polowych w grze długiej (klasycznej), aktywnej i błyskawicznej. Kapitalnie spisały się zawodniczki z ziemi lubaczowskiej, które na 10 medali wywalczonych przez Polskę zdobyły 6! Gratulujemy!
Dorobek biało-czerwonych w Tallinie to 4 złote, 2 srebrne i 4 brązowe. Pięcioro reprezentantów, a raczej reprezentantek, wywodziło się z trzech klubów z ziemi lubaczowskiej: „Warcaby z Pasją” Futory, Unii Horyniec-Zdrój i MUKS Libero Basznia Dolna. W czterech kategoriach wiekowych zaprezentowały się: Marika Gancarz (do lat 10), Oliwia Gancarz (do lat 13), Julia Banaś (do lat 16) oraz Katarzyna Pisarska i Klara Kornaga (do lat 19). Ich łupem padło aż sześć krążków (2 złote, 2 srebrne i 1 brązowy)[paywall]. Medale z najwartościowszego kruszcu, czyli złote, zostając jednocześnie mistrzyniami Europy, zdobyły: Marika Gancarz („Warcaby z Pasją” Futory) i Katarzyna Pisarska (Unia Horyniec-Zdrój) w grze aktywnej. Ta pierwsza została multimedalistką imprezy i najlepszą zawodniczką polskiej ekipy, bo zdobyła także srebrny medal w grze klasycznej i brązowy w aktywnej. Katarzyna Pisarska dołożyła brązowy krążek w grze błyskawicznej. Szósty krążek, w srebrnym kolorze, dołożyła Oliwia Gancarz.
Oto szczegółowe wyniki reprezentantek Polski z ziemi lubaczowskiej:
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze