Już niebawem przemyski Rynek wzbogaci się o kolejne… zwierzątka. Do pomnika konia huzara, psa Szwejka i trzech misiów na fontannie dołączy 12 małych niedźwiadków z brązu, które ufundowali członkowie Klubu „Przemyskiego Melonika”.
Na pomysł stworzenia w Rynku „niedźwiedziego szlaku” wpadł prezes klubu, mistrz fajkarski, szef firmy Pracownia Fajek Mr. Bróg – Zbigniew Bednarczyk. Swoją wizją zaraził kilku innych członków „Melonika” i tak się zaczęło. Każdy z nich zadeklarował ufundowanie, wykonanego z brązu, kilkudziesięciocentymetrowego niedźwiadka[paywall]. Na razie powstało ich 12, a po raz pierwszy zaprezentowane zostały w gabinecie prezydenta miasta Wojciecha Bakuna 30 lipca br.
Każdy z niedźwiadków dzierży jakiś atrybut, nawiązujący do działalności firmy, przez którą został ufundowany. Jeden ma fajkę, drugi koło samochodowe, a jeszcze inny generalską czapkę, laptop, pizzę czy dzwon. Co ciekawe, nie będą one tylko niemymi obserwatorami wydarzeń, które odbywać się będą w Rynku. Niektóre z nich będą współtworzyć. Wszystko dzięki unikatowemu kodowi QR, w który każdy z niedźwiadków będzie zaopatrzony. Wszyscy chętni, którzy zeskanują go swoim smartfonem, dowiedzą się kilku ciekawostek na temat misia, poznają jego sponsora, a potem – z pomocą aplikacji „Mobilny Przemyśl” (do której zostaną automatycznie przekierowani) – będą mogli odkrywać tajemnice nadsańskiego grodu i kolejne niedźwiadki.
Zapraszamy do zabawy!Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Żenada, kolejne tematy zastępcze i kolejne tematy. Zamiast pomyśleć jak uzdrowić finanse mieściny, sprowadzić przynajmiej jednego zewnętrznego inwestora ale nie kilkosobowej szwalni a poważnego, mogącego zatrudnić kilkaset, może tysiąc pracowników, odnowić przynajmniej kilkanaście obdartych z tynków kamienic, rozruszać 5 ligowy sport to oni czyli "wadza" jak dzieci przedszkolaki bawią się w poszukiwanie niedzwiada z fontanny czy jak na zdjęciu kolejną żenadą głupawym rozsatwianiem kolejnej lipy czyli niedzwiadków na zabyykowym rynku posranym już konikami, huzarami, krasnalami szwejkami, pieskami, może jeszcze innymi zwierzętami. Pytam Bakuna jako prezydenta, pytam konserwato zabytków nota bene KOT, czy można zaśmiecać zabytkowy rynek taką tandetą która nic historycznego i zabytkowego nie wnosi , jedynie ośmiesza kolejną, tzw władzę. Pytam panią Kot czy kolejne zaśmiecanie rynku jest zgodne z prawem i czy nie jest to strefa prawnie chroniona. Ale wątpię czy Kot zainteresuje się tą sprawą podobnie jak jej poprzedniczka która pozwoliła na zainstalowanie tandetnego krasnala szwejka i kundla. Pytam, co na to pobliski niemal 150 letni król Jan III Sobieski i 120 letni wieszcz Adam Mickiewicz, ale są zażenowani, ale się wstydzą za te głupawe pomysły. Panie Bakun Przemyśl upadł, zastępcze pierdoły i to w dobie pademii i tak za niedługo zweryfikują pana działania, te faktyczne, nie pozorowane, ja tylko jako stary przemyski obserwator ostrzegam i przestrzegam nie od dzisiaj, całe lata przestrzegałem Chrome a efekty jak widać, totalny upadek już ok 6o tysięcznej niestety mieściny. Ale na koniec drodzy stała prawda niemal odwieczna "jacy wyborcy, taka " wadza"jaki pan taki kram. Szkoda Przemyśla.
Co to jest szczyt megalomanii? Jak człowiek sam sobie pomnik stawia.
Pomysł godny pochwały ale niestety poraża wielkość reklam zamieszczonych na figurkach! Sponsorzy chyba nigdy nie byli we Wrocławiu i nie widzieli jak powinno się robić takie rzeczy. Nie wyobrażam sobie żeby koło katedry czy magistratu miał stanąć niedźwiadek z chamskim napisem "E...BUS". Ludzie, bez jaj...
Brawo !!! Ale może powiększy się również liczba drzew, ławek etc, na miejsce tych eksterminowanych tudzież usuniętych przez TW Krzysztofa i jego gang !!!
Odniosę się do przedmówcy i Pana opinii,,Jacy wyborcy,taka władza,,. Gro ludzi,z resztą ja sama głosowało na Pana Bakuna po cichu licząc na to,że wreszcie po tylu latach zadłużenia przez prezydenta Chomę,braku nowych miejsc pracy,wyludniającego się miasta itp w końcu coś się zmieni.Jako wyborca Pana Bakuna z przykrością stwierdzam,że przez te dwa lata jego prezydentury nic się nie zmieniło. Rozumiem miasto jest zadłużone,ma mniejszy budżet niż np Rzeszów, potrzeba czasu itp, no ale bez przesady..... Wielu młodych ludzi wyjechało za pracą do chociażby tego Rzeszowa, w mieście na ten moment najczęściej pozostają ludzie starsi,związani z Przemyślem.Wszystko ładnie,pięknie-niedźwiadki z brązu jako atrakcja turystyczna,nie mam nic przeciwko,ale MOŻE JUŻ PORA PANIE PREZYDENCIE BAKUNIE POMYŚLEĆ O TYM JAK STWORZYĆ NOWE MIEJSCA PRACY W PRZEMYŚLU I TYM SAMY SPRAWIĆ ŻEBY MŁODZI LUDZIE NIE WYJEŻDŻALI ZA PRACĄ DO INNYCH ,WIĘKSZYCH MIAST,A CI KTÓRZY WYJECHALI,ŻEBY MIELI DO CZEGO WRACAĆ ?????
Żenada, kolejne tematy zastępcze i kolejne tematy. Zamiast pomyśleć jak uzdrowić finanse mieściny, sprowadzić przynajmiej jednego zewnętrznego inwestora ale nie kilkosobowej szwalni a poważnego, mogącego zatrudnić kilkaset, może tysiąc pracowników, odnowić przynajmniej kilkanaście obdartych z tynków kamienic, rozruszać 5 ligowy sport to oni czyli "wadza" jak dzieci przedszkolaki bawią się w poszukiwanie niedzwiada z fontanny czy jak na zdjęciu kolejną żenadą głupawym rozsatwianiem kolejnej lipy czyli niedzwiadków na zabyykowym rynku posranym już konikami, huzarami, krasnalami szwejkami, pieskami, może jeszcze innymi zwierzętami. Pytam Bakuna jako prezydenta, pytam konserwato zabytków nota bene KOT, czy można zaśmiecać zabytkowy rynek taką tandetą która nic historycznego i zabytkowego nie wnosi , jedynie ośmiesza kolejną, tzw władzę. Pytam panią Kot czy kolejne zaśmiecanie rynku jest zgodne z prawem i czy nie jest to strefa prawnie chroniona. Ale wątpię czy Kot zainteresuje się tą sprawą podobnie jak jej poprzedniczka która pozwoliła na zainstalowanie tandetnego krasnala szwejka i kundla. Pytam, co na to pobliski niemal 150 letni król Jan III Sobieski i 120 letni wieszcz Adam Mickiewicz, ale są zażenowani, ale się wstydzą za te głupawe pomysły. Panie Bakun Przemyśl upadł, zastępcze pierdoły i to w dobie pademii i tak za niedługo zweryfikują pana działania, te faktyczne, nie pozorowane, ja tylko jako stary przemyski obserwator ostrzegam i przestrzegam nie od dzisiaj, całe lata przestrzegałem Chrome a efekty jak widać, totalny upadek już ok 6o tysięcznej niestety mieściny. Ale na koniec drodzy stała prawda niemal odwieczna "jacy wyborcy, taka " wadza"jaki pan taki kram. Szkoda Przemyśla.
Co to jest szczyt megalomanii? Jak człowiek sam sobie pomnik stawia.
Pomysł godny pochwały ale niestety poraża wielkość reklam zamieszczonych na figurkach! Sponsorzy chyba nigdy nie byli we Wrocławiu i nie widzieli jak powinno się robić takie rzeczy. Nie wyobrażam sobie żeby koło katedry czy magistratu miał stanąć niedźwiadek z chamskim napisem "E...BUS". Ludzie, bez jaj...