Reklama

„Niektórzy nie dorośli do roli radnego”

18/06/2020 19:22

– Takie są prawa demokracji i samorządności. Jeśli ktoś traci większość i nie umie się z tym pogodzić, to znaczy, że nie dorósł i nie powinien pełnić mandatu radnego – stwierdzili radni Regii Civitas, komentując zmianę prezydium rady miejskiej.

Radni Regii Civitas zaznaczyli, że kluby SLD, PiS i Regia chciały zmian w prezydium rady, ponieważ nie podobał im się styl prowadzenia sesji przez dotychczasową przewodniczącą. – Natomiast zachowanie radnych koalicji rządzącej podczas sesji, skłoniły nas do dalszych ruchów i również doprowadziliśmy do zmiany przewodniczących komisji. Chodzi o polityczne wystąpienia niektórych z nich, okrzyki, śmiechy, obrażanie nas i wyśmiewanie poza kamerami. Takie zachowanie[paywall] niegodne miejsca oraz piastowania zaszczytnej roli radnego wolnego królewskiego miasta Przemyśla. Potępiamy ten sposób obradowania – wyjaśnił przewodniczący klubu RC Robert Bal.

– Takie są prawa demokracji i samorządności. Jeśli ktoś traci większość i nie umie się z tym pogodzić, to znaczy, że nie dorósł  i nie powinien pełnić mandatu radnego – zaznaczyli radni tego klubu.

Reklama

Liczą oni, że pod przewodnictwem nowego prezydium obrady będą spokojniejsze i zachęcają do merytorycznej współpracy wszystkich radnych. – Choć pierwsze decyzje pana prezydenta i podległej mu jednostki, podjęte po 5 czerwca, nie rokują dobrze na jakąkolwiek współpracę – zaznaczył. W ten zawoalowany sposób odniósł się do ruchów kadrowych, jakie nastąpiły w minionym tygodniu w urzędzie miejskim i POSiR-ze.

R. Bal zapewnił, że jako klub radnych, Regia nie ma zamiaru doprowadzić do upadku finansów miasta i wprowadzenia komisarza w miejsce prezydenta. – Komisarz nie jest w niczyim interesie, a na pewno nie mieszkańców miasta – podkreślił.

Reklama

Na konferencji prasowej radni negatywnie ocenili także fakt, że w czasie głosowania nad uchwałami o pomocy przedsiębiorcom i oświadczenia w sprawie polskiej szkoły w Mościskach, radni Koalicji Obywatelskiej i Wspólnie dla Przemyśla zagłosowali przeciw lub wyszli z sali obrad (piszemy o tych uchwałach w odrębnych artykułach).


pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2020-06-18 19:59:13

    Miło spojrzeć na twarze radnych ugrupowania,które dzięki swojej radosnej twórczości  w ostatnich latach doprowadzili do zapaści ekonomicznej naszego miasta.A w jakim towarzystwie obecnie przebywają.Gdzie sie podziały wartości.Ale co się nie robi dla kasy.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Monika R - niezalogowany 2020-06-18 20:12:52

    Regio - jesteście zwyczajnie śmieszni i mam ogromną nadzieję, że się rozpadniecie do następnych wyborów, żebym nie musiała was już nigdy oglądać. Część z was zapewne przejdzie do PiSu, ale jego dni są już na szczęście policzone

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Maciej - niezalogowany 2020-06-18 20:17:07

    Panie Darku, tak głośno Pan mówi o wartościach chrześcijańskich, prawdzie, honorze, a sam tkwi w tym fałszu i obłudzie z tymi ludźmi. Zawiodłem się na regii, ale najbardziej na Panu

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama