– Takie są prawa demokracji i samorządności. Jeśli ktoś traci większość i nie umie się z tym pogodzić, to znaczy, że nie dorósł i nie powinien pełnić mandatu radnego – stwierdzili radni Regii Civitas, komentując zmianę prezydium rady miejskiej.
Radni Regii Civitas zaznaczyli, że kluby SLD, PiS i Regia chciały zmian w prezydium rady, ponieważ nie podobał im się styl prowadzenia sesji przez dotychczasową przewodniczącą. – Natomiast zachowanie radnych koalicji rządzącej podczas sesji, skłoniły nas do dalszych ruchów i również doprowadziliśmy do zmiany przewodniczących komisji. Chodzi o polityczne wystąpienia niektórych z nich, okrzyki, śmiechy, obrażanie nas i wyśmiewanie poza kamerami. Takie zachowanie[paywall] niegodne miejsca oraz piastowania zaszczytnej roli radnego wolnego królewskiego miasta Przemyśla. Potępiamy ten sposób obradowania – wyjaśnił przewodniczący klubu RC Robert Bal.
– Takie są prawa demokracji i samorządności. Jeśli ktoś traci większość i nie umie się z tym pogodzić, to znaczy, że nie dorósł i nie powinien pełnić mandatu radnego – zaznaczyli radni tego klubu.
Liczą oni, że pod przewodnictwem nowego prezydium obrady będą spokojniejsze i zachęcają do merytorycznej współpracy wszystkich radnych. – Choć pierwsze decyzje pana prezydenta i podległej mu jednostki, podjęte po 5 czerwca, nie rokują dobrze na jakąkolwiek współpracę – zaznaczył. W ten zawoalowany sposób odniósł się do ruchów kadrowych, jakie nastąpiły w minionym tygodniu w urzędzie miejskim i POSiR-ze.
R. Bal zapewnił, że jako klub radnych, Regia nie ma zamiaru doprowadzić do upadku finansów miasta i wprowadzenia komisarza w miejsce prezydenta. – Komisarz nie jest w niczyim interesie, a na pewno nie mieszkańców miasta – podkreślił.
Na konferencji prasowej radni negatywnie ocenili także fakt, że w czasie głosowania nad uchwałami o pomocy przedsiębiorcom i oświadczenia w sprawie polskiej szkoły w Mościskach, radni Koalicji Obywatelskiej i Wspólnie dla Przemyśla zagłosowali przeciw lub wyszli z sali obrad (piszemy o tych uchwałach w odrębnych artykułach).
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Miło spojrzeć na twarze radnych ugrupowania,które dzięki swojej radosnej twórczości w ostatnich latach doprowadzili do zapaści ekonomicznej naszego miasta.A w jakim towarzystwie obecnie przebywają.Gdzie sie podziały wartości.Ale co się nie robi dla kasy.
Regio - jesteście zwyczajnie śmieszni i mam ogromną nadzieję, że się rozpadniecie do następnych wyborów, żebym nie musiała was już nigdy oglądać. Część z was zapewne przejdzie do PiSu, ale jego dni są już na szczęście policzone
Panie Darku, tak głośno Pan mówi o wartościach chrześcijańskich, prawdzie, honorze, a sam tkwi w tym fałszu i obłudzie z tymi ludźmi. Zawiodłem się na regii, ale najbardziej na Panu
Czy jest na sali lekarz ? Czworo pacjentów do pobliskiej miejscowości ...
Ja oszczędze Szanownym czytającym 2 zł i czasu - w tytule jest mowa o radnych ze zdjęcia
Trolle Bakuna w natarciu 14 polubień w niecałą godzinę:)
szanowni doktorzy biegli x xakresu psychiatri zdiagnozujcie tych debili bo nir kumam czaczy jestem zajebany ... czy moze jutro manifestacja isis i znowu policja zamyka wies polozona kolo miejscowosci pikulice,,,, idi na huj
te oczy i "odzywka" proszą o rozum ......!!!!!!!!!!!!!!!!
Krótkie zapytanie, czy osoby na zdjęciu są tymi którzy dorośli do roli radnego, czy na odwrót, nie dorośli. Nic z tego nie rozumiem, ale śledząc obrady sesji rady - bezrady odnoszę zawsze wrażenie że żadna lub żaden z tych radnych nie dorósł do tej ważnej roli spółecznej. Ale jaki pan taki kram, jacy wyborcy taka "wadza".
A jakies przepisy dot. Zagrozenia epidwmia ich dotyczą? W pomieszczeniach nie są obowiazkowe maseczki? Jakies odleglosci? Dystans społeczny?
Panowie radni po odebraniu wam władzy co się tak wściekacie sami mówiliście, że chłopaki nie płaczą a jak widać u was pampersy. Oj wstyd ,wstyd
Oczywiście, że nie dorośli. Romanse im tylko w głowie zamiast dobro miasta i mieszkańców!
Drodzy radni jak i Panie Prezydencie z ramienia K15 co zdzialaliscie przez te 18 miesięcy swoich rządów. 1 ustawiane konkursy w każdej spółce nie było konkursu który by nie został ustawiony. 2 Opchanie znajomego barmana na stanowisko kierownika biura Prezydenta. 3 Wepchanie radnego na specjalistę informatyka w mopsie człowieka który nawet nie ma wyższego wykształcenia skandal. 4 Przeprowadzenie w sposób skandaliczny konkursu w pgm. Owszem mówicie że na RC i PiSu czy za RC i PO było największe zadłużenie ok to prawda ale w tych czasach było najwięcej inwestycji a za rządów Pana prezydenta i jego świty nic się nie dzieje nawet nie ma kto trawy na cmentarzach wynosić. Że władza nie szanuje mieszkańców miasta to już wiadomo od dawna ale uszanujcie chociaż zmarłych i zróbcie porządek na cmentarzach
Ta regia to jakieś nieporozumienie, o jakiej demokracji oni mówią , zwyczajnie macius musi spać z monisią i oć wielkie przejęcie władzy , styl i sposób pisowski, po trupach do koryta..
Dobrze,ze w lokalnych publikatorach pokazujemy ludzi,których powinniśmy sie wystrzegać w życiu codziennym.To dobrze,że się wypowiadają i widzimy jak płytkie są ich argumenty.To dobrze,ze widzieliśmy niektórych z nich jako obrońców cnót i zasad głoszących to publicznie wszystkim co chcieli nie chcieli tego widzieć i słyszeć a także obnoszących się z nienaturalnie wielkimi różańcami.Szkoda,ze nie widzieliśmy wtedy,ze druga rekę tez mają zajetą w jednym reku mają różaniec a w drugim ręku czerwony sztandar z sierpem i młotem swoich najbliższych przyjaciół.To dobrze,ze namacalnie możemy pokazać na zdjeciach ludziom młodym jakimi nigdy nie powinni zostać a tym bardziej się wzorować.w swoim życiu.Taka szkoła jazdy jaka nam pokazali pokazuje też jakim jesteśmy społeczeństwem dającym się nabrać na blicht i prostactwo.Pokażcie i zróbcie jeszcze wywiady z pozostałymi wchodzacych w skład tegoż towarzystwa. Tak,żeby było wszystko jasne pozbawione obłudy i żebyśmy zobaczyli komu my właściwie powierzyliśmy nasze miasto i los naszych mieszkańców.
Prezydent miasta bierze przykład od urzędników z górnej półki ,czyli od marszałka z województwa on też konkursów nie robi na stanowiska ,ani do WORD w Przemyślu/dyrektorem zostaje osoba która już ma 6 czy 8 posad/ ani do spółki PGNiG Technologie SA z siedzibą w Krośnie gdzie zwykła sekretarka będzie pełnić tą funkcję.
Panie Tadeuszu jak zwykle w punkt! <Kakaowy>
Walka z LGBT i męski różaniec zapewni p. Darkowi "nieśmiertelność" w radzie i "wieczne odpuszczenie" win wszelakich, popełnionych na stołku radnego. To Opatrzność nad nim czuwa.
Dżentelmeni nie kłócą się o fakty. Faktem jest ,że skandal obyczajowy , a dokładniej złamanie dobrych obyczajów i przykazań kościelnych ,doprowadziło do zmiany układu. Wstyd !
Zeby był porządek na Cmentarzach to należy jak najszybciej pozbyć sie obecnego kierownika bo tam panuje kult jednostki
Dobrze powiedział Pan Andrzej, że to dzieciniarstwo, i Pan Marcin chłopaki nie płaczą . I tak się panowie obaj zachowujecie jak dzieci i jak dzieci płaczecie, że was od koryta odsunięto . Trza mieć odrobinę pojęcia a nie siano w głowie. Jeśli kogoś tu uraziłem to przepraszam.
To wyborcy powinni decydować kto ma rządzić w mieście. Wyborcy a nie kolaboranci. Teraz rządzi ta sama opcja, która zrujnowała to miasto. Wnet wam suweren wystawi rachunek.
Jesteś optymistą @ osa, suweren żadnego rachunku nie wystawi, wybierze po raz kolejny tych samych.Mam na myśli radnych z ramienia PO,PiS-u,SLD i RC, nie wykluczone że znikną ze sceny kukizowcy. Ja złudzeń nie mam.Ciekawe jaką drogę obiorą aby odsunąć p.Bakuna ze stanowiska, a to że główkują jak to zrobić nie ulega wątpliwości.
Do haha 195. 136.179.107 -Nie małpuj pajacu!Panie Tadeuszu - chapeau bas!
Jak to usunąć Prezydenta Bakuna ze stanowiska to wam posłowiem, jak najszybciej.
Brawo! wreszcie rozsądna mysl! i normalny trzeźwy głos rozsądku - Regia to łobuzy!
Znakomity głos! To radni ze zdjęcia=ten tytuł!
Miasto (podatnicy) na tej czwórce, niestety, nie zaoszczędzi. Rocznie (diety + dodatki) kosztują grosze - ok. 100 000 zł, a w całej kadencji jakieś 400 patoli. Na czysto, bez podatku bo podatki są tylko dla wyborców. Za tak marne grosze flaki sobie wypruwają, aby przemyślanom było lepiej. Wielką niegodziwością byłoby zaproponować, aby np. połową diety podratowali budżet miasta, organizacje społeczne lub też poważnie chore dzieci, których rodzice i opiekunowie muszą, dosłownie, żebrać aby zdobyć środki na ratowanie ich życia i zdrowia.
Miło spojrzeć na twarze radnych ugrupowania,które dzięki swojej radosnej twórczości w ostatnich latach doprowadzili do zapaści ekonomicznej naszego miasta.A w jakim towarzystwie obecnie przebywają.Gdzie sie podziały wartości.Ale co się nie robi dla kasy.
Regio - jesteście zwyczajnie śmieszni i mam ogromną nadzieję, że się rozpadniecie do następnych wyborów, żebym nie musiała was już nigdy oglądać. Część z was zapewne przejdzie do PiSu, ale jego dni są już na szczęście policzone
Panie Darku, tak głośno Pan mówi o wartościach chrześcijańskich, prawdzie, honorze, a sam tkwi w tym fałszu i obłudzie z tymi ludźmi. Zawiodłem się na regii, ale najbardziej na Panu