485 779 głosów zdobyło Prawo i Sprawiedliwość w wyborach do Parlamentu Europejskiego na Podkarpaciu.
Taki wynik przekłada się na 65,07 % wszystkich oddanych głosów.
Na drugim miejscu znalazł się Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Europejska PO PSL SLD .N Zieloni – 160 988 głosów (21,56%), a na trzecim Komitet Wyborczy Wyborców Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy – 43 976 głosów (5,89%). To ostatnie ugrupowanie nie przekroczyło jednak progu wyborczego w skali kraju i nie otrzyma żadnego mandatu.
Niżej plasują się:
Komitet Wyborczy Wyborców Kukiz15 – 25 216 (3,38%).
Komitet Wyborczy Wiosna Roberta Biedronia – 22 881 (3,06%)
Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica Razem – Partia Razem, Unia Pracy, RSS – 5 308 (0,71%)
Koalicyjny Komitet Wyborczy Polexit – Koalicja – 2 388 (0,32%)
Do europarlamentu najwięcej swoich przedstawicieli wyśle PiS, które zdobyło 45,56 % poparcia w całej Polsce. Oprócz tego mandaty uzyskali: KE (38,30 %) i Wiosna Roberta Biedronia (6,04 %).
Z Podkarpacia do Parlamentu Europejskiego dostali się: Tomasz Poręba (PiS – 276 014 głosów), Bogdan Rzońca (PiS - 64 113) i Elżbieta Łukacijewska (KE – 40 737).

fot.Paweł Bugira
Bogdan Rzońca

fot.Paweł Bugira
Elżbieta Łukacijewska
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.I gitara ... POstKOmuchy POpłynęli...hehe
A niedługo ty popłyniesz razem ze swoim karłem z Żoliborza, który rozdaje moje pieniądze durnej ciemnocie z Podkarpacia.
ludzie nie żryjcie się jak psy - i ci "POstępowi" i ci "sPiSani na straty" wszyscy zostaniecie obywatelami III kategorii
proponuję wyjedź z podkarpacia unia jest duża tam ciemnoty nie ma, baba z wozu koniom lżej...
A ja powiem tyle - wszyscy jesteśmy w tym samym szambie. Różnica między PO i PIS jest mała, ci pierwsi po tym wszystkim co zrobili powinni siedzieć a ci drudzy powinni w końcu sie opamiętać bo z rozdawnictwa nic nigdy dobrego nie wyszło. 500+ było dobre na początku, teraz widać ze nie spełnia swojej roli a jest jedynie łapówką daną obywatelom. I nie ma się co kłócić i wyzywać nawzajem bo tylko pogłębiamy tę wojnę wewnętrzna na czym naszym wrogom z lewej i z prawej zależy
pis jak zwykle wygrywa wsrod ludzi bez wyksztalcenia lub z wyksztalceniem podstawowym, ok. 80%wszystkich glosow oddanych na pis
zapomniałeś dodać że PISoBOLSZEWICCY do Brukselii he he
i w wiezieniach, pozdrowienia od senatora Koguta he he
Smutne a może niebezpieczne jest to, że ok. 44 000 ludzi z Podkarpacia oddało głos na faszystów i im podobnych oszołomów. To tyle ilu mieszkańców liczy Przemyśl. Co tym ludziom się marzy? Do jakich oni szkół chodzili, co wynieśli z domów rodzinnych? Historii własnego kraju nie znają, książki żadnej nie przeczytali?Drugi wniosek: prawie 29% (486 000) obywateli Podkarpacia jest za oszustwami, przekrętami, nie szanowaniem prawa, łamaniem Konstytucji, okradaniem nas, marnowaniem naszych pieniędzy, na drożyznę, pedofilią wśród księży, na rydzykowe zachcianki itp. Prawie połowa obywateli olewając wybory dała takim ludziom zielone światło na te swoje poczynania. Reasumując - tu na forum "ŻP" powinny zakończyć się wszelkie narzekania na rządzących - takich sami wybraliśmy w zdecydowanym milczeniu większości.
Nie jest tak źle.Mniej rozgarnięci głosowali na przywiezionego w teczce z braku myslących wśród lokalnych .Drugi owszem z PiS lokalny a jakże ale udało sie znaleźć i to jest powód do chwały,ze rzadzacy maja jednego z naszego regionu.I jak zwykle zdecydowana mniejszość myslących a nawet szczatkowa wybrała sobie kobietę.I to jest prawdziwy sukces czyli światełko w tunelu w najbardziej zacofanym regionie Polski pod każdym względem
Your content is nothing short of brilliant in many ways. I think this is engaging and eye-opening material. Thank you so much for caring about your content and your readers.https://www.myessaywriter.net/https://uwritemyessay.net/
postkomuna własnie rzadzi gdzie ponad połowa wsp,ółpracowała z komunisttami na czele z nijakim piotrowskim także o jakiej post komunie pie dzielisz
Dalej ciemnogrod pokazał klasę, jesteście i byliście za pisem.. Tylko to skamlanie że tu taka bida takie zarobki słabe że młodzież wyjeżdża na zchod Nie wiem czym zyskał poparcie Poręba zero wyników, Rzonca most na sanie zbuduje w Przemyślu, a ta babka to nawet nie wiem kto to jest.. Obiecali a teraz pakuja walizki i jadą po euro a was będą mieli daleko gdzieś
niech się ciesza narod na podkarpaciu ciemny kupiony za ich wlasne pieniądze zobaczymy co będzie dalej kasa na plusy już się skonczyla
PiS moze sie cieszyc jedynie z diet europosłów.Niestety w PE pełnic bedą role tylko statystów bez wpływu na jakiekolwiek decyzje PE a jedynie grzac beda ławy wraz z populistami.Kolejne pyrrusowe zwycięstwo PiS.
PO PIS wygrał - znów Polska przegrała :) smutne
44 tysięcy przeciwko uni i ukrainie a za Rosją , to gdzie my w końcu mieszkamy,,,sąsiad za miedzą a konfederacja dązy do sporu z nimi...
szkoda Tadek , że nikt twojej kandydatury nie wysuwa. HA
łąpówki - jak piszesz ,może ty dajesz lub dostajesz . W obu przypadkach jest to poważne przestępstwo , tak przestępstwo
Wyobraż sobie ,że jest tam kilkuset bardzo dobrze znających co najmniej 1 język wysokiej klasy tłumaczy . I ty - gdybyś awansował , nie musiałbyś znać żadnego języka .
I z dala słychać kwik świń , którym koryto odebrano.Kto PiS...PiS...
I gitara ... POstKOmuchy POpłynęli...hehe
A niedługo ty popłyniesz razem ze swoim karłem z Żoliborza, który rozdaje moje pieniądze durnej ciemnocie z Podkarpacia.
ludzie nie żryjcie się jak psy - i ci "POstępowi" i ci "sPiSani na straty" wszyscy zostaniecie obywatelami III kategorii