Reklama

Niemal 160 tys. wniosków na prawie 233 tys. dzieci. Ociągający się wciąż jeszcze mogą się starać o rządowe 300 plus

Jeszcze do 30 listopada rodzice mogą składać w ZUS wnioski o wypłatę pieniędzy z programu „Dobry start”, z przeznaczeniem na pokrycie wydatków poniesionych na szkolne wyprawki. Na Podkarpaciu wypłacono już ponad 62 mln zł wsparcia. Jeśli chodzi o byłe województwo przemyskiego, najwięcej pieniędzy popłynęło do beneficjentów z powiatu jarosławskiego.

Z danych podkarpackiego oddziału ZUS (na dzień 12. 10 br.) wynika, że do tej pory złożonych zostało już w naszym województwie 159 tys. wniosków na prawie 233 tys. dzieci, a pula wypłaconych świadczeń wynosi dokładnie 62 mln 270 tys. 400 zł.

Rodzice, którzy nie dopełnili dotąd formalności, wciąż jeszcze mogą składać dokumenty, na podstawie których ZUS[paywall]  wypłaci finansowe wsparcie w wysokości 300 zł (przyznawane jeden raz w roku bez względu na osiągane dochody, na każde dziecko uczące się w wieku od 7 do 20 lat, w przypadku ucznia z niepełnosprawnością – do 24 lat).


Pieniądze można wydać np. na zakup podręczników, zeszytów, sprzętów potrzebnych uczniom w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych i w innych placówkach edukacyjnych.

Reklama

– Wnioski można składać wyłącznie elektronicznie przez trzy kanały: Platformę Usług Elektronicznych (PUE ZUS), system bankowości elektronicznej i portal Emp@tia – informuje Wojciech Dyląg, regionalny rzecznik ZUS w województwie podkarpackim.

Jak dodaje, bieżące informacje o przyznaniu świadczenia znaleźć można na platformie PUE ZUS, ponadto specjalnie powiadomienie jest też przekazywane na adres e-mailowy podany we wniosku.

– Jeśli zachodzi konieczność przeprowadzenia postępowania wyjaśniającego, do klientów kierowane jest wezwanie w celu uzupełnienia wniosku, które umieszczane jest na ich profilu na portalu PUE ZUS, o czym są informowani SMS-em wysłanym pod numer telefonu wskazany we wniosku – dodaje W. Dyląg.

Zaznacza, że jeśli wniosek o świadczenie został złożony po 30 września, pieniądze zostaną wypłacone w ciągu 2 miesięcy od dnia jego złożenia.

Z danych dotyczących byłego województwa przemyskiego, obejmującego 4 powiaty, wynika, że w powiecie jarosławskim złożono dotąd 8931 wniosków i wypłacono z ich tytułu 3 mln 467 tys. 700 zł. W przemyskim liczba złożonych wniosków wyniosła 5869 (dotyczyły one 8498 dzieci), a wypłaconych zostało 2 mln 274 tys. 600 zł.

Rodzice z powiatu przeworskiego złożyli do tej pory łącznie 6 tys. 063 wnioski, a na ich konta wpłynęło łącznie 2 mln 425 tys. 500 zł. Natomiast w powiecie lubaczowskim liczba złożonych wniosków o świadczenie 300 plus wyniosła 3792, a wypłacona z tego tyłu suma 1 mln 493 tys. 100 zł.

W samym Przemyślu rodzice złożyli 4 tys. 6 wniosków i otrzymali 1 mln 461 tys. 300 zł wsparcia.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama