Reklama

Niestatystyczni

16/10/2017 07:54

Rozwijamy się bardzo szybko. Na szczęście nie tak galopująco, by przegrzewać gospodarkę. Martwi trochę wzrost wynagrodzeń, ale z drugiej strony, po to się bogacimy, by więcej zarabiać – usłyszałem w ostatni czwartek w radio od szefa Rady Polityki Pieniężnej.

Za chwilę wzrośnie minimalne wynagrodzenie. Jak wyliczyli statystycy, przeciętne zarobki w drugim kwartale tego roku wyniosły 4220,69 zł. Bieżące dane mówią już o 4501,22 zł. Wynika z tego, że średnio płaca w kraju wzrasta o około 100 zł miesięcznie. Sytuacja ZUS, mimo obniżenia wieku emerytalnego, jest niezła. Finanse mają się dobrze i stać nasz kraj na to, o czym nie tak dawno można było tylko pomarzyć. Bezrobocie leci na łeb. Z wynikiem 4,7 procent za sierpień jesteśmy w czołówce Europy. W strefie euro szukających pracy jest dwa razy więcej niż w Polsce. Jest lepiej niż dobrze.

Zastanawia tylko, dlaczego młodzi lekarze głodują. Ci, co za chlebem wyjechali na zachód, nie mają zamiaru wracać. Dlaczego tyle ludzi roboty szuka albo pracuje za grosze na niby umowach. Czyżby to były osoby, których statystyka nie obejmuje? Jeśli tak, to w naszym regionie jest ich nad wyraz dużo.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    mk - niezalogowany 2017-10-17 19:17:24

    Istotnie ,  w dużych miastach  można stosunkowo łatwo znależć pracę , ale za  minimalną płacę lub niewiele wyższą od minimalnej  .  Najczęściej na produkcji , przy taśmie    gdzie trzeba tyrać jak niewolnik   . Ale   , ale już  znależć prace  zgodną  z wykształceniem    , choćby pół umysłową  za trochę wyższe pieniądze- a to już jest dużym wyzwaniem . Być może niektórzy zaraz będą mówić ,ze to nieprawda , ale tak jest    - jak napisałem  w dużych miastach  , ale nie w Przemyślu. Przykre to , bo sam tu kiedyś mieszkałem i chciałbym ,żeby i w P-ślu było lei=piej 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Juliane.Lemann_300 2019-11-21 15:38:34

    https://letterboxd.com/robson65/http://www.brijj.com/outlast-game?wp=yhttp://yourlisten.com/rob547https://www.urbanterror.info/members/profile/rob45y7834/https://www.bagtheweb.com/u/rob8457489/profile

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości