Rozwijamy się bardzo szybko. Na szczęście nie tak galopująco, by przegrzewać gospodarkę. Martwi trochę wzrost wynagrodzeń, ale z drugiej strony, po to się bogacimy, by więcej zarabiać – usłyszałem w ostatni czwartek w radio od szefa Rady Polityki Pieniężnej.
Za chwilę wzrośnie minimalne wynagrodzenie. Jak wyliczyli statystycy, przeciętne zarobki w drugim kwartale tego roku wyniosły 4220,69 zł. Bieżące dane mówią już o 4501,22 zł. Wynika z tego, że średnio płaca w kraju wzrasta o około 100 zł miesięcznie. Sytuacja ZUS, mimo obniżenia wieku emerytalnego, jest niezła. Finanse mają się dobrze i stać nasz kraj na to, o czym nie tak dawno można było tylko pomarzyć. Bezrobocie leci na łeb. Z wynikiem 4,7 procent za sierpień jesteśmy w czołówce Europy. W strefie euro szukających pracy jest dwa razy więcej niż w Polsce. Jest lepiej niż dobrze.
Zastanawia tylko, dlaczego młodzi lekarze głodują. Ci, co za chlebem wyjechali na zachód, nie mają zamiaru wracać. Dlaczego tyle ludzi roboty szuka albo pracuje za grosze na niby umowach. Czyżby to były osoby, których statystyka nie obejmuje? Jeśli tak, to w naszym regionie jest ich nad wyraz dużo.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Istotnie , w dużych miastach można stosunkowo łatwo znależć pracę , ale za minimalną płacę lub niewiele wyższą od minimalnej . Najczęściej na produkcji , przy taśmie gdzie trzeba tyrać jak niewolnik . Ale , ale już znależć prace zgodną z wykształceniem , choćby pół umysłową za trochę wyższe pieniądze- a to już jest dużym wyzwaniem . Być może niektórzy zaraz będą mówić ,ze to nieprawda , ale tak jest - jak napisałem w dużych miastach , ale nie w Przemyślu. Przykre to , bo sam tu kiedyś mieszkałem i chciałbym ,żeby i w P-ślu było lei=piej
https://letterboxd.com/robson65/http://www.brijj.com/outlast-game?wp=yhttp://yourlisten.com/rob547https://www.urbanterror.info/members/profile/rob45y7834/https://www.bagtheweb.com/u/rob8457489/profile
Istotnie , w dużych miastach można stosunkowo łatwo znależć pracę , ale za minimalną płacę lub niewiele wyższą od minimalnej . Najczęściej na produkcji , przy taśmie gdzie trzeba tyrać jak niewolnik . Ale , ale już znależć prace zgodną z wykształceniem , choćby pół umysłową za trochę wyższe pieniądze- a to już jest dużym wyzwaniem . Być może niektórzy zaraz będą mówić ,ze to nieprawda , ale tak jest - jak napisałem w dużych miastach , ale nie w Przemyślu. Przykre to , bo sam tu kiedyś mieszkałem i chciałbym ,żeby i w P-ślu było lei=piej
https://letterboxd.com/robson65/http://www.brijj.com/outlast-game?wp=yhttp://yourlisten.com/rob547https://www.urbanterror.info/members/profile/rob45y7834/https://www.bagtheweb.com/u/rob8457489/profile