37-letni Wojciech Bakun z Kukiz’15 został nowym prezydentem miasta Przemyśla. W II turze wyborów, która odbyła się 4 listopada br., znokautował swojego kontrkandydata Janusza Hamryszczaka (Prawo i Sprawiedliwość), otrzymując prawie 12 tysięcy głosów więcej!
Kiedy 21 października br. poseł Wojciech Bakun (Kukiz’15), kandydat na prezydenta miasta Przemyśla, wygrał I turę wyborów z ponad 15-procentową przewagą (zebrał 9 tys. 996 głosów) nad Januszem Hamryszczakiem (Prawo i Sprawiedliwość; 6 tys. 363 głosy), wielu było takich, którzy przewidywali, że sprawa jest zamknięta. Że zastępca prezydenta miasta nie ma szans na odrobienie takich strat. J. Hamryszczak przez dwa tygodnie zupełnie przemodelował sposób prowadzania kampanii, zmienił swój sztab wyborczy, dziękując jego szefowi Grzegorzowi Lewandowskiemu. Z „pomocą” przybył nad San sam prezes PiS Jarosław Kaczyński. W przedwyborczych debatach prezentował merytoryczne pomysły na rozwój miasta. Nic to nie dało...
Wojciech Bakun szedł jak burza. Zdominował media społecznościowe, ulice miasta. Miał niekonwencjonalne pomysły na prowadzenie swojej kampanii. Ale prawdopodobnie nie musiał tego robić. Po I turze przewodniczący Klubu Radnych Koalicji Obywatelskiej Platforma Obywatelska.Nowoczesna Wojciech Błachowicz zmienił na kilka minut profesję. Został prorokiem. Powiedział, że sprawa jest już rozstrzygnięta. Że W. Bakun zostanie nowym prezydentem miasta. Nie pomylił się.
Wynik, jaki uzyskał były już poseł Kukiz’15 z matematycznego punktu widzenia jest znakomity. To absolutny nokaut. Na prawie 24 tys. osób, które 4 listopada br. zdecydowały się pójść do urn wyborczych, prawie 18 tys. oddało swój głos właśnie na niego. Wygrał ze swoim kontrkandydatem różnicą 11 tys. 738 głosów! Co ciekawe, ale i mało budujące dla Prawa i Sprawiedliwości, Janusz Hamryszczak w II turze otrzymał mniej głosów niż w pierwszej (o 419).
16 listopada br. kończy się 4-letnia kadencja obecnej Rady Miejskiej w Przemyślu i ustępującego prezydenta Roberta Chomy. Najprawdopodobniej kilka dni później odbędzie się uroczysta, pierwsza sesja nowej rady, podczas której dojdzie do zaprzysiężenia prezydenta Wojciecha Bakuna i radnych kadencji 2018 – 2023.
Uprawnionych do głosowania – 49 tys. 642 osoby
Oddanych głosów – 23 tys. 879 osób
Frekwencja – 48,10 procent
Wojciech BAKUN – 17 tys. 682 głosy (74,84 procent)
Janusz HAMRYSZCZAK – 5 tys. 944 głosy (25,16 procent)
Wojciech Bakun (prezydent Przemyśla): – Nie powiem, żebym nie spodziewał się wygranej. Tak to matematycznie wyglądało po pierwszej turze. Byliśmy jednak czujni, bo wszystko mogło się odwrócić. Zupełnie natomiast jestem zaskoczony rozmiarem tej wygranej. To imponujący wynik i dziękuję wszystkim, którzy oddali na mnie głos. Mój kontrkandydat przemodelował prowadzenie kampanii przed drugą turą, a stracił elektorat z pierwszej. To ewenement. Doskonale zdaję sobie sprawę, jaka potężna odpowiedzialność będzie na mnie ciążyć, aby spełnić dane obietnice i oczekiwania mieszkańców. Wszystko o czym mówiliśmy podczas kampanii nie było wodolejstwem. To nie były żadne gruszki na wierzbie. Mam nadzieję, że uda się zrobić nawet więcej niż obiecywaliśmy. Mamy pomysły, musimy starać się o środki. Słyszałem oczywiście o głosach, że jeśli nie wygra kandydat partii rządzącej w Polsce, Przemyśl nic nie dostanie. To szantaż polityczny i mam nadzieję, że ta ekipa porę wycofa się ze swoich słów. Jeśli nie, będzie oznaczać, że minęła się z powołaniem. Jestem zdania, że realizacja niektórych projektów niekoniecznie zależy od politycznych elit. Co zrobię pierwsze? Na pewno będzie trzeba zacząć o ułożenia koalicji. Lada moment przedstawimy nasze założenia. Jestem otwarty na współpracę z każdym. Uważam, że każdy z radnych ma swoją misję do spełnienia. Pól do zagospodarowania jest ogrom.
Janusz Hamryszczak (PiS): – Dziękuję za wszystkie oddane na mnie głosy, a przede wszystkim za spotkania, rozmowy, uwagi i krytykę podczas ostatnich tygodni kampanii wyborczej. Szanując wybór większości przemyślan, gratuluję wygranej Wojciechowi Bakunowi. Czas pokaże, czyje propozycje będą lepsze dla naszego miasta, jak i z kim zostaną zrealizowane. Nie ma we mnie poczucia klęski, choć patrząc na liczby, może być to odbierane jako nokaut. Widocznie zabrakło naszym wyborcom wiary. To nie było głosowanie przeciwko mnie, a głosowanie antysystemowe. Mam dużo obaw i niepokoju o przyszłość naszego miasta. Każda kampania ma to do siebie, że jest nadwyżka obietnic. Także z mojej strony tak było. Ciężko mi jest się odnieść do propozycji czy pomysłów nowego prezydenta i jego obozu, bo nie ma tam ani jednego autorskiego. Oprócz tego, że trzeba zrobić audyt. Za chwilę ta ekipa będzie musiała zmierzyć się z bardzo trudnymi decyzjami. Proszę mi wierzyć, nie jest to łatwe...
Robert Choma (ustępujący prezydent miasta Przemyśla): – Gratuluję prezydentowi elektowi tak przekonującego zwycięstwa. Wynik jest dla mnie sporym zaskoczeniem. Szczerze życzę, aby energia wytworzona podczas kampanii, miała przełożenie na rozwój miasta. Teraz, kiedy kampania się skończyła, trzeba zmierzyć się z realiami. Chciałbym, aby projekty na przedsięwzięcia, które są prawie gotowe lub są w trakcie realizacji, zostały sfinalizowane. Mam nadzieję, że prezydent Bakun będzie chciał je realizować w takim wymiarze. Pytanie, czy uda się mu pozyskać pieniądze na te cele. Polityczne decyzje będą w dużej mierze zależeć pod jego zaangażowania. Kto by nie wygrał, podwyżki będą i nowy prezydent musi sobie z tego zdawać sprawę. Nie może także zrzucać odpowiedzialności na poprzednią ekipę. Musi znaleźć receptę, jak minimalizować skutki. A jeśli ma sposób, aby tego uniknąć, życzę powodzenia.
Wojciech Błachowicz (przewodniczący Klubu Radnych Koalicji Obywatelskiej): – Dla mnie nie jest to żadne zaskoczenie. Już po pierwszej turze przewidywałem, że sprawa jest rozstrzygnięta. To tylko potwierdziło wolę mieszkańców do zmian. Przemyśl czeka na nowe. Nadzieje zostały bardzo rozbudzone poprzez jakość marketingowo-pijarowskiej kampanii. Oby teraz miało to przełożenie na skuteczne zarządzanie miastem. Będziemy wspierać każdą dobrą inicjatywę dla miasta. O ewentualnych koalicjach nie chcę na razie nic mówić.
Janusz Zapotocki (przewodniczący Klubu Radnych Lewica Razem Sojusz Lewicy Demokratycznej): – Gratuluję prezydentowi Bakunowi i całemu obozowi Kukiz’15. To wspaniały wynik. Widać, że przyszedł czas na zmianę pokoleniową. Ludzie chcą nowych twarzy. Życzę im dalszych sukcesów w realizacji założeń programowych na rzecz mieszkańców miasta. Zapewniam, że SLD będzie wspierać każde dobre pomysły i rozwiązania dla dobra Przemyśla. Przy okazji dziękuję naszym wyborcom za oddane na nas głosy. Zapewniam, że będziemy robić wszystko, aby nie zawieść ich zaufania.
Wojciech Bakun urodził się 29 stycznia 1981 roku w Przemyślu. Z wykształcenia jest technikiem informatykiem. Wykształcenie średnie policealne. W 2002 r. ukończył Policealne Studium Zawodowe. Pracował jako przedstawiciel handlowy i administrator baz danych w rodzinnym przedsiębiorstwie. Prowadzi[paywall] własną działalność gospodarczą. Jest członkiem sądu dyscyplinarnego Stowarzyszenia na Rzecz Nowej Konstytucji Kukiz’15 oraz sekretarzem Stowarzyszenia Kupieckiego. W wyborach parlamentarnych w 2015 r. kandydował do Sejmu RP w okręgu krośnieńskim z pierwszego miejsca na liście powołanego przez Pawła Kukiza Komitetu Wyborczego Wyborców Kukiz’15. Uzyskał mandat posła VIII kadencji, otrzymując 9 tys. 406 głosów. W Sejmie pracował w komisjach: ds. Unii Europejskiej, łączności z Polakami za granicą oraz komisji cyfryzacji, innowacyjności i nowoczesnych technologii.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.średnie wykształcenie i można być prezydentem :) hehe
A lokalni notable z tytułem doktora puścili nasze miasto z torbami.Na takie wielkie miasto jak Przemyśl matura powinna wystarczyć by być dobrym gospodarzem.
Co to będzie.Mimo żmudnych poszukiwań nie udało się znaleźć żadnych haków nawet na rodzinę.
Z wyższym wykształceniem rządzili i do czego doprowadzili
ja mam mature z roku 1988 i wiedzy wiecej niz niejeden magister.wiadomo jak i kto wPrzemyślu zdobył wyższe.Więc co to ma do rzeczy że nie ma studiów,ważne żeby się trzymal swoich priorytetów,ciężko bedzie w tym grajdole ale jak raz padnie na kolana to tutaj sie nie podniesie,mam nadzieje ze bedzie prawdziwym radochończakiem i da radę
Jak nie sprosta dostanie czerwoną kartkę przy następnych wyborach...
Ma takie samo wykształcenie co obecny marszałek sejmu, i w czy problem
A ja jestem po podstawówce i mam większą wiedzę od ciebie kiedy robiłeś maturę w 1988, myślenie dalej podkarpackie, głosowałem na Bakuna...
Pan WOJCIECH BAKUN ma wiecej wiadomosci i rozumu niz wszyscy ci poprzednicy z wyzszym wyksztalceniem ,pokazali przez tyle lat na co ich stac i w jakim stanie jest miasto.Wiem ze niektorych zazdrosc zzera ze taki mlody i robi wielka kariere,zycze mu z calego serca wszystkiego dobrego i wierze ze bedzie dobrym prezydentem dla wszystkich mieszkancow Przemysla
Kochani rodacy w najbliższą niedziele obchodzimy 100-lecie odzyskania niepodległości i przy tej okazji proponuje nowemu prezydentowi przed przemówieniem pogratulować nagradzając go brawami. Co Wy na to?
Ciul tam w to wykształcenie. Ważniejsze jest, żeby kolo nie narobił jeszcze większego gnoju niż jego poprzednik.
kochanie... http://pl.memgenerator.pl/mem-image/tu-sie-jebnij-pl-ae0808-1
Niech zacznie od wymiatania tych dyrektorów spółek i w Urzędzie Miejskim. Rozwalić ten skostniały układ i tchnąć nadzieją miasto szare bure, po którym hula listopadowy wiatr, a witryny pustych lokali straszą co krok.
marszałek sejmu to technik ogrodnik
Polska nie ozyskała niepodległości od 1939.
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24134346,wroclaw-rafal-dutkiewicz-zakazuje-marszu-niepodleglosci-po.html
Rafał Dutkiewicz który zmienił oblicze Wrocławia w duże europejskie miasto gdzie wszyscy się dobrze czują zaczynał jako prezydent niewiele starszy.Wraz z grupą zapaleńców totalnie zniszczył istniejące układy i postawił na młodość.Efekt zaskoczył wszystkich.Teraz też sam będąc u szczytu powodzenia i zaufania oddał prezydenturę młodym.A ostatnio pognał faszystów.
No Hamryszczak, Choma. Wynocha !!! Koniec dla was. Tylko sprawdzać jak się partacze urządzą na posadkach.
PIS krzywdy im nie da zrobić , na bezrobocie nie pójdą. W województwie władze partyjne znajdą im intratne stołki
Czekamy na rozwiązanie problemu korków Słowackiego- Jagielońska.Nowy most na Sanie np. przy ul. Rzecznej
Wojciech Bakun udowodnił, że nie trzeba mieć poparcia ,,warszafki" i lokalnych kacyków typu Choma, Zaleszczyk itp. setek tysięcy złotych na kampanie, spin doktorów typu Ryśka Syn i młodego Gosiewskiego. Porwał tłumy nie obietnicami o obserwatoriach astronomicznych, nie spotkaniami po salkach katechetycznych. Wychodził do ludzi rozmawiał, fajny sztab pełen pomysłów, pozytywna kampania. Był dla ludzi a nie ludzie dla niego. Jeżeli ktoś mówi, że audyt po 16 latach nieudacznictwa lokalnych watażków to strata czasu (p. Hamryszczak podczas debaty w PWSW) to zastanówmy się w jakim stanie muszą być finanse naszego miasta i powiązania rodzinno-biznesowe w naszym pięknym zdegradowanym mieście.Mam nadzieję Wojtku, że dasz radę i na pochybel wszystkim wniesiesz dużo świeżości, pomysłów i zrealizujesz wiele inicjatyw i inwestycji, które będą służyły mieszkańcom w takim sposób, że za 5 lat nie będzie stanąć z Tobą w szranki o fotel prezydenta.<moc> niech będzie z Tobą, a my Ci pomożemy.
Wykształcenie średnie policealne. W 2002 r. ukończył Policealne Studium Zawodowe http://clickerheroes.co
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24134346,wroclaw-rafal-dutkiewicz-zakazuje-marszu-niepodleglosci-po.html
100/100% zgoda - Audyt we wszystkich spółkach miejskich oraz Urzędzie Miejskim jest OBOWIĄZKOWY!!!. Po 16-u latach rządzenia towarzystwa wspólnej adoracji i obecnym zadłużeniu miasta ,każdy trzeźwo myślący i obejmujący STERY na następną kadencję powinien być tego świadom. Myślę ,że Pan Prezydent-Elekt W.Bakun oraz nowi radni wiedzą o tym bardzo dobrze. Chcąc zacząć dobre rządy trzeba wiedzieć na czym się "STOI" w stanie faktycznym nie na papierku ,bowiem papier przyjmie wszystko.
ha , ha jakby tylko ruszył to by jego wymietli a tak głupi to on nie jest .
No to mamy faceta technika na fotelu prezydenta jaja jak berety , czy miał by być to następny Dyzma ? . Boże żeby tylko nie robił takich błędów ortograficznych ja były prezydent Komorowski bo wstydu będzie co niemiara . I jeszcze jedna sprawa a mianowicie współczuje wykształconym pracownikom z tytułem magistra w UM w Przemyślu którzy będą musieli wykonywać polecenia technika z doświadczeniem przedstawiciela handlowego . Boże chroń nasze miasto od śmieszności ,pogardy i zniesławienia . amen
Most przy Rzecznej rozwiąże problem Słowackiego-Jagiellońska? Dla kogo i z której strony? Masz mapę, jeżdzisz czymkolwiek po Przemyślu? Kretynskich wznowów ciag dalszy!
Marszałek Sejmu z Przemyśla ma tylko średnie wykształcenie, więc o co ten jazgot?
Można mieć wykształcenie i ze względu na swoją chytrą naturę źle je wykorzystywać np poprzez tworzenie lub sprzyjanie klanom, układom i kolesiom itd.Można mieć wykszt. średnie i być oddanym, uczciwym i zaangażowanym w pełnienie swojej funkcji.
Do tego właśnie zmierzam i przypuszczałem ze zauważysz kpinę moją z tego ze my przemyślanie nie mamy szczęścia do ludzi którzy nas reprezentują w sejmie jak i teraz na fotelu prezydenta miasta . Przepraszam a czy po drugiej stronie szkiełka jest niedouczony debilek czy koleś który chodził do tego samego technikum co nowy prezydent piasta?
Tak chcieli wyborcy. Trzeba to uszanować. Tych wykształconych już mieliśmy... ale doprowadzili Przemyśl do takiego regresu i wyludnienia, jaki był wcześniej tylko przed budową Twierdzy Przemyśl!
… że rządzili nami ogrodnicy! A teraz wszyscy z ekipy rządzącej ponieśli klęskę!
…."wiedzy więcej niż niejeden magister///" - oto słoma z butów wyłazi! Metropolia Pikulice i już wiedzy mu nie trzeba... ot co. Widać rozumu tyle co za paznokciami itd. Pycha kroczy przed upadkiem, Gwiazdo Pikulic! !
do józef Twój cyt.."""współczuje wykształconym pracownikom z tytułem magistra w UM w Przemyślu którzy będą musieli wykonywać polecenia technika..."""" a cóż Ci magistrowie w UM zdziałali przez tyle lat? tacy mądrzy ,wykształceni rozgarnięci/ na papierku ze swoimi tytułami mgr , dr / , nie potrafili pozyskać nawet odrobiny pieniędzy z unijnego funduszu, nie zrobili żadnego projektu dla miasta i obywateli tylko brali kasę i grzali urzędniczy stołek tyle z ich wykształcenia korzyści. Powiem Ci tak józef nie ważne ile masz tytułów przed nazwiskiem a ważny jest pomysł,chęć pracy dla mieszkańców i przysłowiowy "łeb" do prowadzenia interesu .Tobie jednak tylko w głowie skróty mgr,inż. dr ambicje , ego ,wynoszenie się ponad innych no i tak trzymaj!!
ha ha a ugotowałaś dzieciom i chłopu obiad
Kwik w niektorych komentarzach jest zabawny... Brak wyksztalcenia, brak doswiadczenia, za mlody i wogle blee... Ale kochani zwolennicy Pana Janusza, 17tys mieszkancow Naszego Miasta tak wybralo, jednak to Pan Janusz mial najwieksze braki, nie Pan Wojciech !!! Prezydent Wałęsa był elektrykiem w stoczni i kierował calym krajem...
Może po tych 16 latach rządzenia nowi radni wraz z nowym prezydentem zrobią porządek w jednej z miejskich spółek jakąjest MZK.Tam przez lata było wiecznie "w plecy".Tam potrzeba prawdziwego menadżera który to nie tylko będzie zwykłym "pionkiem" miasta ale też wykaże się znajomością problemów funkcjonowania zaplecza technicznego i taboru oraz będzie zdolny do podejmowania właściwych kroków aby ta spółka wreszcie zaczęła normalnie funkcjonować.Miasto jeżeli ma się nastawić na turystykę to trzeba usprawnić problem komunikacji która to właśnie nie funkcjonuje należycie.....
Most przy ręcznej rozwiaze problem korków nie tylko Słowackiego Jagiello?ska ale i Grunwaldzka , Sanocka , 3-go Mają.!!
Niestety od 1944 Przemyśl nie ma szczęścia co do Prezydenta .
Drodzy mieszkańcy naszego miasta czytając ostatnio szereg artykułów czy to w zp czy w Nowinach zaczynam wątpić w chęci Pana elekta prrzydenta. Podczas kampani mówił trzeba zrobić zmiany w UM i w spółkach a z tych artykułów wynika że zaczyna puszczać oczko w stronę PiS i RC. Jeżeli moje przeczucia się spełnią a nie chciałbym tego to ludzie głosujący na Pana Wojciecha a było ich 17682 poczują się dość mocno oszukani. Panie Elekcie chce Pan robić porządek w Przemyślu czy to komuś się podoba czy nie to tylko z jedna partia KO. Bo każdy inny wybór będzie niekorzystny dla Miasta i da zastanowienie ludziom którzy Pana poparli czy dobrze zrobili. Dlatego prosimy o określeniu się z tą koalicją z kim będzie tworzona mieszkańcy mają prawo wiedzieć czy zmieni się Przemyśl czy tylko prezydent który będzie sterowany przez PiS i RC
Elektorat wręcz wyśmienity! Czy takowi ludzie jak "bobofrut" powinni głosować? Poza wyzywaniem innych nawet nie wspiął się na wyżyny swoich intelektualnych możliwości i nie napisał chociażby "to muj prezydent on ma wiedze i moszliwosci"
No to teraz firma Piotruś Pan i jego właściciele będą robić na terenie przemyśla co chcą , jak chcą i kiedy chcą.
juzef buraku niedouczony!! zawodówkę skończyłem, z wyróżnieniem ! sześć lat chodziłem!! no to my se pogadali! bedzie!!
https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-polskie-groby-zniszczone-w-kolomyi-na-ukrainie,nId,2655179
No PiS i RC napewno już tam się dobijają żeby utrzymać stanowiska w UM i w spółkach i ciekawe jak wtedy Pan Wojciech chce przeprowadzać audyty jakoś to dziwne by wyglądało żeby PiS i RC miało by skazać swoich ludzi na wygnanie w końcu eksperci jakich mało zwłaszcza prezes Pwiku i Pgmu. Wojtku zlituj się nad nami mieszkańcami i zrób porządne sprzątanie a nie wchodz w koalicję z tymi ludzmi co rządzili przez ostatnie 4 lata i co zrobili.
Polska sie smieje z Przemysla, zenada. Druga zenada to ze nie bylo innego kandydata na ktorego warto bylo zaglosowac. A trzecia to frekwencja, co to za wygrana gdy polowa uprawnionych olala system (i slusznie), czyli wzgardzila Bakunikiem, Hamryszczakiem, itd
Potrzebny jest jesczce jeden most na Sanie na wysokosci ul Rzecznej i obwodnica nad osiedlem Glazera.
średnie wykształcenie i można być prezydentem :) hehe
I co cię tak śmieszy..?
A lokalni notable z tytułem doktora puścili nasze miasto z torbami.Na takie wielkie miasto jak Przemyśl matura powinna wystarczyć by być dobrym gospodarzem.