Reklama

Nowa nazwa, nowe miejsce, liczna frekwencja [ZDJĘCIA]

20/07/2019 12:30

W tym roku Dni Dubiecka zmieniono na Dni Gminy Dubiecko, a miejsce imprezy wyznaczono na orliku w Wybrzeżu.

 – Zmieniliśmy nieco nazwę święta gminy na Dni Gminy Dubiecko, aby podkreślić, że impreza kierowana jest dla każdego, ponieważ poprzednia – Dni Dubiecka – mogła sugerować, że jest świętem jedynie mieszkańców Dubiecka – mówi wójt Jacek Grzegorzak.

Świętowanie trwało 2 dni. W pierwszym odbyły się[paywall] Zawody Wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Dubiecko na rzece San w Słonnem. Pierwsze miejsce – zajął Marek Kazienko, II – Mieczysław Sieńko, III – Czesława Feledziak. Od godziny 20.00 w Wybrzeżu królowała muzyka disco-polo i dance. W ramach „Projektu Plaża” imprezę nakręcali Lukeamon i Futbollerq oraz formacje: Malibu, Coco Jumbo i Dj Dziekan.

Reklama

Niedzielny program był bardzo bogaty. Najpierw na scenie zaprezentowali się: orkiestra dęta z Dubiecka, zespół Metromon oraz dzieci i młodzież z GOK Dubiecko.

Z koncertem akordeonowym wystąpił Krzysztof Bury i Jakub Świrk. Drugi z nich pochodzi z Huciska Nienadowskiego i jest wielokrotnym laureatem konkursów w tej dziedzinie.

Publiczność bawiła się również przy coverach Abby, Boney M., muzyce słowiańskiej, a gwiazdą wieczoru był kabaret Koń Polski.

Zespół „Sanowiacy” oraz panie z Gminnego Stowarzyszenia Kobiet przedstawili stare tradycje weselne w inscenizacji „Powrót z kościoła pary młodej”. Ponadto można było skosztować wyrobów wykonanych przez lokalne koła gospodyń wiejskich.

Reklama

Dni Gminy Dubiecko były okazją do wyróżnienia jej mieszkańców honorowymi medalami „Za zasługi dla Gminy Dubiecko”, przyznanymi przez radę gminy. Na scenie wręczali je: przewodniczący Jerzy Brożyna, wiceprzewodnicząca Agata Chrobak i wójt Jacek Grzegorzak.

Za działalność edukacyjno-kulturalną medale otrzymali: Józef Szyszlak, Zofia Jasińska, Zygmunt Walaszek i Józefa Włodyka. Natomiast za działalność społeczną uhonorowani zostali: ks. Ryszard Panek, Stanisław Walus i Józef Galej. Z kolei za działalność sportową medal otrzymał Mateusz Bal.

– Bardzo się cieszmy, że zaproponowany program tegorocznych Dni Gminy Dubiecko zyskał uznanie mieszkańców i turystów, którzy w tym roku odwiedzili nas wyjątkowo licznie. Ponadto cieszy nas fakt, że zaproponowane nowe miejsce pod organizację tego typu spotkań, czyli orlik w Wybrzeżu, zostało, jak można sądzić z frekwencji, dobrze przyjęte przez uczestników imprezy – ocenia wójt.
pab
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama